Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #113666 üzenetére

    "+10% teljesítmény 5percig és ennyi"
    Szerintem ha jól van beállítva a gép (limitek) ez igencsak hasznos tud lenni időszakonkénti terheléseknél, ami lássuk be, elég gyakori. Én utólag kicsit bántam, hogy csak a legkisebb 8250-es i5-el vettem a T480s-t, kicsit magasabb turbót vidáman elbírt volna egyszálas terheléseknél. :K

    "de nem egy jó U-s CPU szerintem összességében túl magas a fogyasztása."
    Én úgy tapasztaltam, ez rendkívül beállítás függő. Pl. én akkuról azt mondtam a 8250U-nak, ne menjen 2,6Ghz fölé, és máris különösebb varázslás nélkül teljesen baráti lett a fogyasztás egy standard win10 profil beállítás révén, max 30% tempó beáldozásával. Ezeken van CPPC, vidáman tudsz ezzel játszani, és most rád nézek, mobil Renoir a T14 G1-ben... ;]
    Amúgy notebookcheck is hasonló üzemidőket mért, lásd a T14-ek mindenféle CPU-val [link] és itt meg van IGP-s T490 [link] . A T480s-t nem rakom ide, mert szétbugozta magát náluk 44W-os limiten, bár így is 541 órát mértek a wifis teszten. :DDD

    Persze, értelek egyébként, én sem véletlen vettem a hatmagos AMD-s verziót. :R A CPU oldaláról egyébként egyedül a CPPC hiánya zavar egy picit, de annyira nem lényeges, korrekt eredményeket hoz nélküle is, csak nem lehet olyan szépen az igényekhez szabni az órajelvezérlés működését.

    Azért egy kézben használt gépnél az alja is érintkezésben van... Ok, a feketénél a legfontosabb rész még magnézium, de a szürkénél az sem, ami a súlyán is szépen meglátszik.

    "gyártási költség le, eladási ár fel"
    Ez az igazi jó üzlet. ;]

    "S modelleknél mindegyik dupla hőcsöves"
    :N Én magam cseréltem a T460s két csöves hűtését a kellemesebb hangú egycsöves T470s-ére. Illetve az S-ekben elvileg vékonyabb/kisebb a borda, legalábbis pl. at AMD-s T14s G1 még 18W limittel is elég forró a beszámolók szerint a 4750U-val, hiába a két cső, míg a sima T14-ben ugyanez 23W-on is egész szépen elketyeg, miközben a fém helyett műanyag burkolat ott kevésbé segít be.

Új hozzászólás Aktív témák