Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz Aryes #64212 üzenetére

    Nos közben meg lett a válasz. Ágyanként 1-1 led jelzi, hogy tölt (piros) vagy sem (zöld).
    Na a 2 1.5V-os akksi a tegnapi bejegyzésem után töltőben volt, zölden - mily meglepő.
    Ám éjjel valamikor átváltottak pirosra - remény :)
    És most vettem ki őket, 4.22V-osan - csak az egyik eléggé megmelegedett, ahogy hozzáértem jobbnak láttam bedobni az üres kádba, biztos ami biztos, ha lobban, hát ott tegye :D
    Vagyis ezek szerint valamit mókolt a töltő, alacsony árammal tölthet gondolom, míg el nem éri a rendes cella feszültséget, amit már töltéssel honorál.
    Most beraktam a 0.5V-os cellát, durva saccra 2 nap múlva lehet lesz belőle valami :D
    És van még egy li-po lapos telefon akksim, nem púpos, 0V, egy esélyt még annak is adok :Y
    (közben találtam ezt a cikket; így már tiszta, hogy "éleszteni" is tud. 2V alatt 0.5mA-el kínálja meg az akksit, aztán 2-3V között 80mA-el. És 3V-tól tolja rendesen a töltő ciklust. Fain :)
    (amúgy évek, úgy 2, de nem voltak eszközben csak fiókban; a 0V lipo viszont telefonban maradt úgy 3 éves, gondolom az szívta le teljesen)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák