Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PMoon

    junior tag

    válasz PMoon #94913 üzenetére

    Eloszedtem egy par honapja felretett UPS akkut, de nagyon alacsony feszultseget merek rajta.
    Ezek ugyebar szaraz akkuk olyan ertelemben, hogy a folyadek nem szabadon, hanem atitatott retegek kozott van.
    Ha jol tudom, a szleng erre a zseles akkumulator nevet hasznalja, bar igazi zsele itt ugye nincs.

    Viszont van egy gyanum, hogy valamennyi viz eltavozhatott belole, mert a cellak gumi kupakjai nagyon konnyen lejottek es szerintem az a "szivacsos" anyag benne elegge szaraznak tunik.
    Gondolom a savas resz ilyenkor nagyobb koncentracioban az aljan lehet, mivel az nem tud kiparologni.

    Mondjuk en is elkovettem a bakit, hogy valamelyest a szobahomersekletnel melegebb helyen taroltam.
    Ha par csepp ioncserelt vizet cseppentek a cellakba probabol, azzal nagy bakit nem kovetek el igaz?
    Sokat mondjuk nem varok tole, de mielott kidobom, terhelve a kornyezetet, talan meger egy probat.

    Probaltam fotozni a belso reszt, de a makro lencse es led tavolsaga a telefonon kicsit nehezitette.
    (Hogy miert nem a makro lencse melle teszik a "vaku"-t?)

    Amugy van helyette masik, jo allapotu, kizarolag egy utolso menteskent gondolok a desztvizes muveletre. Egy mikrokontrollert es egy 5V vizpumpat a novenyeimnek meg ellethatna esetleg arammal a telken aramszunet eseten.
    (Nem, nem cannabis ultetvenyem van :) )

    [ Szerkesztve ]

    "... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

Új hozzászólás Aktív témák