Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    Ismét egy faramuci kérdés, ill. ötlet, de tőlem ezt talán megszoktátok. A következő a tényállás:
    Van egy épület, ennek egy emelete, és egy földszintje. Az emeleten található, egy darab TV készülék, ellátva egy digitális műholdvevő beltéri egységgel. A földszinten is van egy TV. Arra gondoltam, hogy a földszinten is lehessen TV-zni, így egy koax kábel segítségével rátettem a földszinti TV-t is a beltérire. Viszont abban az esetben, ha csatornát szeretnék váltani, akkor fel kell szaladni az emeletre, és átváltani a beltérit.
    Lehetne e valamiféle olyan megoldást találni, amivel lentről tudnám szabályozni a fennt lévő beltérit, úgy hogy leviszem a távirányítót? Valamiféle optocsatoló vagy ilyesmi? Lent lenne valamilyen fény-vevő, ami a távirányítóból jövő jeleket dróton továbbítja az emeleten lévő fény-adóhoz, ami ugyanazt a jelet adná ki a beltéri felé, mint a távirányító, így lehetne irányítani a beltérit... vagy valami ilyesmi... :))

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák