Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz bta1 #85747 üzenetére

    Igen. Kb 10 méter. Szinte biztos hogy réz. Azt nem tudom hogy 2.5mm2 vagy 4mm2 keresztmetszet, és annyira nem fontos hogy szétbontsam emiatt a kismegszakító házát. Arra emlékszem hogy iszonyatos drótdzsumbuly van benne. Ismerve az építőipart a magyar szabványban megadott kötelező minimum a keresztmetszet. Hogy sodrott vagy tömör, az szintén attól függ, hogy melyik az olcsóbb nagy tételben...
    Egyébként milyen hibára gondolsz? A bejövő táp egyből megy a toroidba. (Ezért is volt számomra érthetetlen ostobaság a gyártó részéről hogy rávezette a 230V-ot a PCB-re, csak hogy 5 centivel odébb kivezesse onnan a trafóba. Nem is értem hogy kap az ilyen CE engedélyt.) A trafó utáni részek hibája tud a trafón keresztül visszahatni úgy, hogy az olvadóbizti kioldjon és a trafó megmeneküljön?

    (#85746) gordonfreemN: Érdekes info ez, sose hallottam. Azt hittem hogy minden biztosíték célja az életvédelem. Ha jól értem amit mondasz, az olvadóbiztosíték nyugodtan elhagyható ha a készülék egy túláramvédett elosztóba van dugva és nem sajnáljuk hogy tönkremegy az erősítő ha valami elromlik benne? (Oké, a tűz még lehet probléma :) )
    Egyébként az olvadóbiztosíték nem az áramkörbe van beépítve, hanem az IEC aljzatba van integrálva.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák