Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    Ha szabad...

    Rpi-Volumiós lent írt rendszeremet többféle képen szobakorrekcióztam.

    1.Ismert frekvenciák, REW-al kiszámolt szűrővel, Volumio saját EQ plugin-jába táplálva

    2.Asztali számítógépről, a korábbi Mathaudio RoomEq mérés adatait Foobarba betöltve azt helyi hálózaton RPi (lent írt) rendszerre "sugározva" (Unicast, Broadcast) az adást

    Mindkét esetben olyan szintű minőségromlást (mosott szar lett) tapasztaltam a "belenyúlás mentes" lejátszáshoz képest, ami miatt azt gondolom, hogy itt nem érdemes belenyúlni semmilyen módon, minkét esetben a legjobb hangot bitperfect lejátszás adta - a maga akusztikai hiányaival együtt.

    Ugyanez, nem volt elmondható az asztali PC-s rendszeremről, ott a Foobar-Mathaudio féle korrekcióval nem volt ilyen mértékű minőségromlás mosottság tekintetében, viszont jól hallható előrelépés volt frekvencia-kiegyensúlyozottság tekintetében.

    Keresgéltem az okokat, és arra jutottam, hogy az RPi-s rendszerem sokkal kifinomultabb, ha úgy tetszik érzékenyebb, ezért bármilyen nemű digitális belenyúlást azonnal minőségromlással "büntet".

    Azt gondolom, hogy minél minőségibb a forrás oldal, annál inkább érzékenyebb a digitális "korrekciókra".

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák