Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • öhhöm

    kezdő

    Sziasztok!

    Van egy pár Fyne Audio F301 típusú hangdobozom. Ezek 8 ohmos belépő szintű audiofil polcsugárzók, ha jól tudom 50 W terhelhetőséggel. A mély/közép hangszórói 15 centisek, és fáziskúppal rendelkeznek. A kérdésem a következő... Olyan erősítővel hajtom meg, ami 8 ohmon max. 35-40 wattra képes csatornánként, mégis arra lettem figyelmes, hogy kb. 1/3 hangerőtől felfelé, olyan zenék esetében, amik erősebb basszusokat tartalmaznak (ehhez nálam alapból még egy 4-5 dB mélyhang kiemelés is társul), mindkét hangfalban a mély/közép hangszórók enyhe zörgő-zizegő hangot hallatnak. Szóval nem egyedi a probléma, és nem arról van szó, hogy az egyikben tropára ment volna a mély hangszóró, mivel a zizegés mindkét hangdoboz esetáben hallható. És ez nem a reflexcső zaja, ez konkrétan a hangszórókból jön. Arra is gondoltam (talán butaság), hogy ennek a fáziskúp az oka, mivel a membrán erőteljes oda-vissza mozgásakor nagyobb intenzitással áramolhat a levegő a fáziskúpot körülvevő résen. Tehát talán ez a fáziskúpos mélyhangszórók sajátossága? Vagy egyszerűen az "audiofil" hangfalak túl finomak az erőteljes basszusokhoz, és nem erre, hanem hanem a szép sima, egyenletes frekvencia karakterisztikához vannak kitalálva? Fogalmam sincs mi okozza az említett problémát, főleg mert ettől eltekintve, kisebb hangerőn és/vagy normál szintű mélyhangok esetén gyönyörűen szól ez a két hangdoboz.

    Van valakinek valami ötlete?

    Köszönöm

    öhhöm

Új hozzászólás Aktív témák