Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KerekesLevi

    tag

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok a Hifi témában, de itt a Ph!-n korábban a fórumtagok segítettek összerakni egy hangtalan PCt-t. (ezúton is köszönöm, tökéletes lett).
    Most egy belépő szintű Hifin jár az agyam: két helységet hangosítanék. Egy nappalit, ami 50 nm 3,7 m belmagassággal, és egy konyhát ami 15 nm 2,7 m belmagassággal. A nappaliba 5.1-es filmezős, házibulizós audio kéne, a konyhába főzős és házibulizós. A ház néha diszkóvá válik olyankor jó lenne, ha a konyha és a nappali egyszerre üvöltene. Jelenleg van egy Samsung LED TV-m meg hozzá 5.1 házimozi műanyag hangfalakkal meg DVD lejátszóval. A helyére egy Denon AVR-X1200w erősítőt gondoltam ki, amire tabletet, számítógépet, TV-t, mobiltelefont kötnék. A multiroom funkciójával választanám ki, hogy a konyha vagy a nappali szóljon vagy egyszerre a kettő.
    Szóval a kérdések:
    - jó-e ez az erősítő erre a célra?
    - milyen hangfalat vegyek?
    - milyen kábeleket érdemes venni?
    - ha buli alatt valaki full feltekeri a hangerőt és úgy felejti, kiüti-e a hangfalakat?
    - kell-e hangkártya a számítógépbe? Csak alaplapi integrált van benne...
    - ha az erősítő 7 m-re van a TV-től az gond?
    - a TV-n MKV 720p-ben fut általában, de az 5.1 szinte sohasem ment, valamit én rontottam el...
    Pénzben erősítőre 150e, hangszóróra meg ötletem sincs, hogy mennyit különítsek el. Kábelekre ötletem sincs.

    Szép hosszú írás lett, aki végigolvassa annak köszönöm, aki válaszol, annak még inkább.

    Üdv.: Kerekes Levente

Új hozzászólás Aktív témák