Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Bimbi_Boy #47412 üzenetére

    Ha még csak a bootolás csesződik el, akkor azt rendszerint viszonylag könnyen helyre lehet állítani (csak példa). De ugye jellemzően megint nincsen túl sok konkrét infó megadva... Se a hardverek pontos típusa, se a boot mód, se a pontos történtek stb. nem ismertek, max. annyi, hogy RAW, SSD és W7.

    Viszont, ha már a lemezen, illetve a partícióknál RAW kötet van, akkor az problémás...Ha fontos adatok vannak azon az SSD-n, akkor lehet nem ártana először azokat lementeni róla! Tehát semmi piszkálás, nem állítunk vissza, nem particionáljuk újra, nem formázzuk stb., hanem csak olvasunk róla és lementjük az adatokat! Nemrég egy némileg hasonló esetnél pont itt rontotta el az illető és azóta is csak a probléma van vele, mármint az adatok visszanyerésével. Ha megvolt az adatmentés, akkor utána legtisztább lenne újratelepíteni a Windowst, majd visszamásolni az adatokat. De mondjuk előtte azért az SSD, a SATA kábelek stb. állapotát sem ártana valahogyan lecsekkolni, hogy azokkal nincs-e esetleg valami gond!

    Egyébként lehetne időközönként mentést készíteni a rendszerről, illetve a szükséges partícióról pl. a Macrium Reflect program segítségével. Sőt, eleve javasolt lenne! Aztán, ha legközelebb netán újra ilyen gond lenne, akkor a mentésből néhány perc alatt vissza lehetne állítani az eredeti állapotot.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Bimbi_Boy #47414 üzenetére

    "cimbinél működött a vinyó, ott lementettük ami kellett, de ahogy visszarakom az eredeti helyére, csak ez a RAW file struktúrát mutatja"

    Mármint az SSD gondolom. Illetve ott nem volt RAW, hanem minden partíció teljesen OK, mindegyik NTFS, netán még a Windows is bootolt? Az SSD a HDS szerint rendben volt, a firmware OK rajta? Ha igen, akkor ott lehetett volna az előző válaszban említett programmal egy lemezképfájlt készíteni a partíciókról. Majd az eredeti gépen az SSD törlése után azt visszaállítani rá. Mivel, ha az eredeti gépben az SSD-ről továbbra sem bootol a Windows és a telepítőben a javítás sem használt, valamint továbbra is RAW minden partíció, akkor az előbbi megoldáson és az újratelepítésen kívül nem nagyon marad más opció... Na persze lehet ellenőrizni pl. a SATA csatlakozást, bekötni az SSD-t másik portra másik kábellel, ellenőrizni a többi hardverelemet, a BIOS-t stb.

    Ha a másik gépen már sikerült minden adatot lementeni, akkor az a lépés értelemszerűen kihagyható. Mert amúgy nyilván az lett volna az eredeti hardverkörnyezetben is az első.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák