Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Heffi

    őstag

    válasz Dorian #33493 üzenetére

    Nem azért kell mérni, hogy lásd pillanatnyilag mennyit fogyaszt, hanem hogy tudd a horribilis villanyszámlát minek köszönheted. Nálam 300KWh/hó a felhasználás és engem is érdekelt ez miből tevődik össze. Lehet, hogy olcsó műszerrel pontatlan az adat, de nagyságrendeket azok sem tévednek.

    Néhány mérési eredmény:

    A házimozi rendszerem (Panasonic 42" PDP, DVD lejátszó, Wii, DIGI sat tv beltéri, Yamaha RXV995) + az asztali gép, monitor, aktív hangrendszer készenlétben 60-65w-t fogyasztott (ennek kb felét a sat beltéri). Na innentől fogva, ha nincs használva, áramtalanítom az egészet.

    Ha bekapcsoltam a rendszert, 300-400 w volt a teljesítménye. Ha a tv-n fekete volt a kép, 200w-al esett a fogyasztás. A pana energiatakarékos mód bekapcsolása -50w-t jelentett.

    Az erősítő használata 50-70w-al vette ki a részét az összfogyasztásból, holott 760w van a hátulján feltüntetve.

    (zárójelben jegyzem meg, amióta tudom, hogy az asztali gépem 200w körül eszik idle módban, a laptopom meg 35-t, azóta a letöltéseket mindíg a laptopon eszközlöm)

    Szóval van lehetőség spórolásra, ha tudod hol kezd.

Aktív témák