Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz shalafi66 #36083 üzenetére

    Értem, köszi a választ! :R

    Nem tervezel 20cm-es PA hangszórót gyártani, ami jól érzi magát 20 literes dobozban? :U

    A hálám örökké üldözne. :DDD

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz shalafi66 #36086 üzenetére

    Egy 20 literes falba épített dobozból a legnagyobb hangot próbálom kihozni.
    De akkor körbenézek.

    Amúgy sokáig tart ez a nem építés, ha szabad kérdeznem?
    Otthoni célra is lenne pár ötletem és a nyár végén már aktuális is lenne az elkezdés. :U

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • denesdr

    addikt

    válasz shalafi66 #36082 üzenetére

    "A teljes T-S arányt kell nézni, a Qts önmagában nem elég a választáshoz."

    Igen, tudom, a végén oda is írtam, amúgy általánosságban értettem.

    "A Vas érték nincs közvetlen összefüggésben az engedékenységgel. Hogy mennyire "lágy" a membránszél, azt nem a Vas, hanem a Cms érték, vagyis az engedékenység mutatja meg."

    Ez is világos, de mivel a Cms épp nincs megadva a linkelt hangszórókra, ezért a Vas értéket hoztam fel és mivel megegyező membránfelületűek és Fs-űek az összehasonlított típusok, ezért a nagyobb Vas értékűnek magasabb a Cms értéke is, tehát nagyobb az engedékenysége (legalábbis a T/S paraméterek mérési keretein belül).

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz shalafi66 #36089 üzenetére

    Mindegy, hogy mekkora teljesítményű erősítővel, csak a maximális nagyjából torzítatlan hangnyomás maximális legyen. Ha eléggé terhelhető elektronosan és mechanikisan is, akkor elég a 90dB@1W.
    60Hz f3 elég b.reflex dobozban.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36094 üzenetére

    Azt kéne megérteni hogy idejétmúlt és nem egy ember szarozza és reklamál, én meg kimondom hogy ez az alapja hogy legyen bevétel amikor a habszivacsról van szó. Ott van linkeltem sima gumit, sokkal esztétikusabb, és lehet hogy te ilyen meg olyan szakember vagy, de az átlag felhasználó nem műszerrel hallgat zenét.

    Én is csak ezért mertem Videoton Saphirt megvenni mert vagy 2 mm vastag gumi a pereme és semmi baja, csak a dóm (kedvedért :DDD ) miatt kellett szenvedni.

    Az meg teljesen jogos amit írtam hogy gyárthatnának dobozokat is.

    Ha akarnak tudnak jót is gyártani, pl a DC 2550M (amit írtam M mint modernizáció) ez lenne benne mély [25R672N] meg egy modernizált közép mellé a mostani gyártott dómmal, meg Jantzen Z cap szintű hangváltó minőséggel. Hamarabb vettem volna egy ilyet mint a használt Saphirt.

    [ Szerkesztve ]

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36094 üzenetére

    Úgy írod, mintha nekem bármilyen közöm lenne ahhoz, hogy a Hangszóró 2000-nél mit gyártanak.

    Az itt gyártott hangszóróknál Pázmándi László szerepel gyártóként. Ez a személy nem azonos veled? [link]

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36098 üzenetére

    Nem szar a Spahir választás mert 40 Hz et tud hallhatóan, és a dome amit beleraktam még ha el is basztam rá több ezret mire jó lett a 6db/oktávos hangváltó (volt ilyen több hangfalam, és jó volt ez is jó lett)

    Az én igényeimnek jó! 16 kHz ig hallok, és amúgy is előtte Mission MX3 am volt ami sokkal nagyobb volt 2 mélynyomóval tudta ezt reflexnyílással mint amit ez tud zártba!

    És jobb a gumiperem mert nem rohad el, és ez a fő szempont. Propagandát meg nem nyelek már mert pont azért kell habszivacs hogy 5 - 10 év múlva vidd csináltatni.

    Bátyám 2 pár Radiotechnika S90F is gumiperem, köszöni szépen patika a membránja!

    Amit meg látok habszivacs mind rohad, te is írod 10 év, más meg itt reklamált, de ha kell másolok youtuberól az agyonajnározott Videotonról!

    Egy újabb elégedett vásárlótok: "Van ettől a cégtől itt a szekrényemben 2db 2550 A-hoz ajánlott mélysugárzó, de meg sem közelíti az eredeti Videoton mélysugárzó hangját. Nagy csalódás volt és akkor a gyártás minőségéről még nem is beszéltem. A sorjás festett kosár, a hanyagul, ferdén beragasztott pillék és a csálén beragasztott porvédők elviselhetetlenné tették még a látványt is. Az örökösen szétporladó szélű hangszóróktól már idegbajt kaptam, ezért választottam ezt a műanyag membrános, gumis hangszórót, - lesz, ami lesz alapon - de ezzel sem voltam megelégedve."

    Úgy hogy gumiperem, nem poénból írogatom, ez nektek is jobb hírnév lenne!

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36098 üzenetére

    Kapaszkodhatsz, volt Reflex Megám 3 utas, hangváltó 1,42 Miliherris tekercs a mélyen, 22 mikrós kondi a középen, 2,2 mikrós kondi a ringsugárzón, régi de az egyszerűsége miatt szerettem. Szóval tudna ha akarna a H2000 dobozt is ha akarna, és megmutathatná azt a nagy több évtizedes szakértelmet.

    De ahogy te írod kilehet venni a szavaidból hogy nem dicséred!

    A kondenzátorok hangját meg ne haragudj ezt nem rosszból írom ahoz előbb hallanod kéne legalább 16 kHz ig mint nekem hogy halljad a különbséget. Én hallottam élőben is, ugyan azt mint a videóban. A Remix kásás darabos (nem tudok máshogy fogalmazni) ez rontotta el a Videoton domeomat is úgy hogy már a 3 - 4 pár remix kondit kellett cserélgetnem a dobozban, és méregetni kellett, kivett egy marékkal az eladó és méregette előttem, szóval még jónak se mondanám.

    A Jantzent beleraktam 8400 Hz en vágva akkor láttad a középtartományt hogy visított, akkor, ellenállással javítottam meg de a nagyon magas cincegő hangok eltűntek. Mire rátaláltam Subvoice honlapjára ahol gyakorlatilag egy ugyan ilyen hangfalat épített csak álló hangfal volt a Saphirhoz képest, 20 cm mély, tölcséres dome, de amúgy ezt is mondhattad volna hogy a tölcsér miatt visít. Aztán ez oldotta meg hogy kellően magasan kell vágni 8 Ohmon 1,5 mikrós kondi és 4 Ohmon 3 mikrós de én 2,7 el is jól jártam.

    A jantzen miatt lett tökéletes, és hidd el aki nem laikus az máshogy áll a remix kondikhoz!

    [ Szerkesztve ]

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36098 üzenetére

    Már bocsánat de pont te hivatkoztál korábban az egyik magassugáróval kapcsolatban, hogy te gyártod!
    Innentől milyen plusz nyilvánosságra hozatalról beszélsz? Ezt pont te tetted meg, ezt bárki megtalálhatja!
    Mire föl ez a nagy tiltakozás, inkább lennél büszke rá, hogy mekkora ász vagy, te hangszórót is gyártasz!

    Egyébként ezzel nem is lenne semmi gond, ha gusztustalanul nem húznál le minden esetben ( mint az istenek a fejükre estekben az orrszarvú aki tüzet lát, azonnal eloltja ) egy valaki által belinkelt hangszórót a már linkelt oldalon szereplő hangszórókra hivatkozással, hogy azok mennyivel jobbak!
    Ezzel kb. végleg hiteltelenné váltál a számomra.

  • Bici

    félisten

    válasz shalafi66 #36092 üzenetére

    Mondjuk érzésre akkorát, mintha 2 helyett 4 db HA20-569 lenne. Jobb híján azt terveztem beépíteni, de sajna húzódik, így van időm jobb megoldáson agyalni.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz shalafi66 #36104 üzenetére

    Köszi!

    Sajna a 20 liter téglába van rögzítve. :U

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36104 üzenetére

    [https://logout.hu/tema/orion_videoton_erositok_hangsugarzok/hsz_708-708.html]

    Itt van pont te linkelted a vastag gumist meg a habszéles HA 20 at, és a mély tartománya egyformán látszik hogy semmi különbség ugyan úgy esik csak az érzékenység más. A 85 vs 90 db 100 hz en meg pont jó mert anno a hangtechnikus itt Kecskeméten úgy tanította hogy jobb ha 3 db el érzékenyebb a magas sugárzótól a magas, és ami tartományon szól a dome, pont ehez jó érzékenységben mert 85 és 88 db körül hullámzik a frekvenciaátvitel. Az a kis beesés 200 és 500 Hz között pont nem lényeges mert te lehet műszerrel hallgatsz zenét de más meg nem, meg én se. (erre úgy is ráakarsz cáfolni de a gumiperemet bárkit rákérdezel a gumist fogja választani az időtállóság miatt nem pedig a rohadó habszivacsot)

    Szóval pont nem jobb mély tartományban hanem egyforma, csak a tiéd szétrohad, az enyém meg 40 éve nem akar szétrohadni. Pont azért kérsz felárat mert ezt vésni kell hogy szétszedd olyan szinten tartós és pusztíthatatlan a ragasztás. Gyanítom hogy a habszivacsra ráönteném a hígítót és elengedné a ragasztást.

    A propagandádra hogy minden szar amit nem te találtál ki és nem te javítottad meg már immunis vagyok.

    Sorry ez van! Ezért nem reagálok már csomó hozzászólásodra mert csak mantra hogy boldog legyél hogy megint megmondtad, a tények meg full más!

    " A Videoton dóm magashangszórók hibáit semmiféle kondenzátor nem tudja megjavítani. Egyszerűen nem ott vannak a hibák. "

    De pont ott mert ha elolvastad volna Subvoice cikkét pont a 12 Khz en vágott megoldás oldja meg a kiemelő közép tartományt!

    [ Szerkesztve ]

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36113 üzenetére

    A "subvoice cikknek semmi köze a HG2,5-hez. :)" mondatot semmilyen kontextus nem kíséri, és nem magyarázod meg, hogy miért állítod ezt. Ennek eredményeként nem érthető, hogy miért tartod ezt fontosnak vagy miért kritikáznád.

    A "HA20/12K rosszabb hangszóró, mint a HA20-484 vagy -569. Nincs összefüggés a hab- vagy gumiszél és a hangszóró jó/rossz tulajdonságai között. :)" mondatban azt állítod, hogy a HA20/12K hangszóró rosszabb, de nem magyarázod meg, miért. Ugyancsak kimondod, hogy nincs összefüggés a hab- vagy gumiszél és a hangszóró jó/rossz tulajdonságai között, de nem részletezed, miért gondolod így. Hiányoznak a hozzáértést vagy az adott témában való tájékozottságot alátámasztó érvek.

    Az "#36107killbull" válaszban azt állítod, hogy az adott mérések nem a felhasználó hangszóróiról készültek, és ezért nem használhatók. Ezt követően kijelented, hogy a felhasználó számítása nem jó, de nem magyarázod meg, miért. Ajánlod, hogy olvassa el a Subvioce oldalát, de nem vázolod fel, hogy miért tartod azt releváns forrásnak. A mondat kritikát tartalmaz, de nem nyújt meggyőző érveket vagy információkat.

    Az "#36108killbull" válaszban elmondod, hogy ismered a Subvioce-ot és dolgoztál velük közös projekten. Ugyanakkor azt is állítod, hogy a cikk nem releváns a felhasználó hangszórói szempontjából. Hiányoznak azonban a részletek és az érvek, amelyek alátámasztanák a relevancia hiányát.

    Ott vannak a frekvenciagörbék kiszámolva oktávonként, és külön cikk ami mutatja mi oldotta meg azt a csodálatos Videoton domeot amit 30+ éve nem sikerült egyenletes átvitelre alakítani. Vicces ahogy állandóan fényezed magad de semmi konstruktív válasz nincs egyik hozzászólásodban se.

    Szokásos időskori mantra hogy senki semmihez nem ért csak te. A Tények meg ott van az összes képen és a válaszaidban még meg is erősíted hogy önimádó hozzáálláson kívül nem jó semmire, kb ugyan az a szint mint ott 13 éve és sokadjára olvassuk el te mennyire értesz mindenhez, más meg nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz shalafi66 #36116 üzenetére

    Köszi szépen! :R

    Este megvizsgálom. :K

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36121 üzenetére

    Az érv sosem az, hogy én mióta foglalkozom ezzel, hanem az, hogy láttam, mértem, értem.

    Mint a korábban mellékelt Bliesma és Purifi igaz? Biztos vagyok benne, hogy egyiket sem mérted!
    Másik: általánosítottál a Focal hangszórókkal kapcsolatban, hogy mind sz@r, gondolom mérted az össze típust igaz?
    Megkockáztatom, nem hogy nem mérted, de még nem is hallgattál túl sokat a fenti típusokból, márkákból legalábbis olyan körülmények között, hogy abból releváns következtetéseket le lehessen vonni! ( ha igen arról biztosan van dokumentációd, amit belinkelsz nekünk igaz? )
    És igenis a drágább hangszóróknak bizony van olyan tulajdonságuk, hogy valóban jobban szólnak a pár ezer forintos tucat termékektől, még ha ez az adatlapon nem is látszik! Miért is kéne látszania? Ezeket hallgatni kell, nem bogarászni a grafikonjaikat!
    Nyilván a váltó beállításához szükséges minden paraméter, de miután beállítottad a megfelelő váltót, onnantól már a meghallgatás teszt a lényeg, hiszen pl. két azonos frekvenciamenetű ( és még egyéb tulajdonságokban is azonos ) hangdoboz nagyon nem fog egyformán szól, pusztán csak ettől.

    Nem hallottam ( linkelhetnéd ha van ) olyan beszámolót, amiben az általad favorizált, készített dobozok meghallgatásáról készített volna valaki, összehasonlítva pl. egy gyári dobozhoz képest, mondjuk egy hasonló árú, illetve egy többszörös árúhoz képest ( hiszen azt vallod, hogy a drága hangszóró csak pénzkidobás.

    Tehát jó lenne már a való világból, meghallgatásról tesztekről olvasni, végül is ez egy hangfalépítési topik, aminek a végeredménye egy jó doboz kell legyen, amit beteszünk a szobánkba és hallgatunk, nem a grafikonjait nézegetjük.

    Más: megint sikerült egy hangszóró gyártót alaposan lehúznod! ( Scan Speak ) Miért baj az, hogy távol-keleti az alkatrész, attól már nem is lehet jó?
    Szerinted, ha ennyire gagyi lenne, ( mint amennyire nem az ) nem terjedne futótűzként, hogy a fenti gyártó termékei sz@rok? Pillanatok alatt lehúzhatnák a rolót!
    Nem értem miért kell ezt a zsigeri gyűlöletet sugároznod minden hangszóró gyártó irányába ( Vifa-Perlees talán kivétel, de gondolom az egyfajta példakép nálad ), alaptalan fikciókon alapuló dezinformációkkal.
    Itt ha valaki túl akarna lépni a tizen ezres kategóriás hangszórókon és valami komolyabb hangdobozt akarna tervezni, azt gyorsan leoltod, hogy csak parasztvakítás a drága hangszóró, majd ajánlasz neki egy pl. egy jó kis BC 25-öst 12. k-ért. [link]
    Föl sem merül benned, hogy valaki esetleg hajlandó lenne többet is áldozni pl. egy tweeterre, ami egy kategóriában hozzá illő közép-mély hangszórókkal már meg tudja ütni egy akár kétszer-háromszor annyiba kerülő gyári doboz színvonalát, hiszen erről szól a diy ( ami a topik lényege lenn ugye ).
    Ilyen irányú ( a habszélű lemezkosaras közép-mély hangszórókon túli világ ) törekvéseket, még nyomokban sem látok nálad!

    Ez az ami súlyos probléma itt a topikban és ez a te "érdemed"!

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36121 üzenetére

    Nem hiszem, hogy tudnál segíteni. Számomra az volna hasznos, ha az általam is látogatott fórumon szakma menne, nem általánosságok puffogtatása és egózás. Számok, egyenletek, irodalomajánló, mérések, konkrét tapasztalatok. Esetleg konkrét összefüggések szavakkal leírva. Mindez hiányzik...

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36124 üzenetére

    jajjnemár... :)
    Volt itt kérdés az elmúlt évekből. Nemrég pl. hangváltóban kondicsere ügyben. Jó nagy ködösítés, ESR függ mindentől de amúgy se az számít és társai.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36126 üzenetére

    Nem csak ennyi volt. Én is leírtam, mit miért írtam, de semmi érdemi reakció nem érkezett rá. Leírtam pl. azt is, hogy az adott műszerrel kimérhető az elkok adatlapi értéke - amit az adatlap 100kHz-re ad meg, a műszer meg 10kHz-en mér - vagyis annyit azért nem változik az ESR.
    Azt is leírtam, hogy az ESR az LC-szűrők csillapításában játszik szerepet --> a) a váltási frekvencián van szerepe, ahol még nem változik sokat és b) nagyságrendileg számít, nem kell pontosnak lennie.
    Ez 100%-kal több annál a semminél, ami részedről elhagzott. Azon túl persze, hogy "nem jó".

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36124 üzenetére

    A hangszóró alkatrészeinek fizikai méreteiről írok, az ezekből következő adatokról, és problémákról, illetve az elérhető információkból következő tényekről, geometriai hibák, fr-SPL válasz stb.

    Erről beszélek ezekből a következtetésekből kb. semmilyen mértékben nem lehet következtetni a hangszórók hangminőségre, mindössze rosszindulatú csúsztatások, a potenciális vásárlók elriasztására, hogy még véletlenül se próbálják ki, nehogy csalódjanak.
    Erről szól az egész munkásságod amit most megint csak bebizonyítottál.

    Amit írtam a Focal hangszórókról az igaz. Ehhez a megállapításhoz nem kellett végigmérni az összeset.
    Ez is csúsztatás, vannak jól és rosszul sikerült hangszórók, hangdobozok, de ez általánosságban hazugság! Én is mértem, szereltem és hallgattam már párat ( használok is kb. 20 éve ) és egyáltalán nem ez a véleményem, na akkor most mi van?

    Szerintem ez nem történt meg sosem, és nem is gondolok ilyesmiket. Írni meg végképp nem írtam le. Ez tényleg kitalált történet, fantasy. :) Szeretem, de inkább izgalmasabb témákban, és jobb íróktól. :)

    Most is csúsztatsz, pont te írtad, a Bliesmánál, hogy a BC vagy Bg 25-ös sokkal jobb, linkeljem vagy visszaolvasol?
    A Vifa-Perlees összefüggés itt kb. lényegtelen.

    Ez egyébként teljesen lehetetlen dolog, mert a folyamathoz szükséges tanulás, idő, és ráfordított pénz (eszközök, kísérletek, alkatrészek stb.) végül jóval több lesz, mint amibe a gyári, esetleg használt hangsugárzók kerülnek. :) A DiY egy út, ahol egy általad kedvelt tevékenység a cél, a saját fejlődésed, önmagad továbbképzése a területen, és az, hogy megmutasd, képes vagy rá. A teremtés öröme, büszkesége, a teljesített feladat önbizalomnövelő hatása. :) Ez a DiY. Ma legalábbis.

    Ezzel egyetértek, te pont ennek fekszel keresztbe rendszeresen a totál felesleges irreleváns mindenek felett álló tudálékosságoddal.

    Erre a "világra" gondolsz? :)
    Az Audio Note vonal pont nem az én világom, kivételek mindig vannak.

    A hangszórók/hangsugárzók tulajdonságai nincsenek összefüggésben az árcédulájukkal.

    Nyilván ez sem igaz általánosságban, ( lehetnek irreálisan drága, rossz minőségű termékek, de nem ez a jellemző ) agyártók szerinted annyira debilek, hogy egy 10-15 ezres hangszóró szintjét képviselő ( igenis számít az áraktegória, bár ezt neked hiába magyarázza is bárki, gondolom szerinted egy 4-5 millós hangdoboz is úgy szól, mint pl. egy 200.000-es. Hogyne számítana az árkategória, az egy minőségi szintnek kell, hogy legyen, másként mi értelme lenne, a lehúzás? Megint csak visszatérek arra, hogy gagyi minőségű, de drága terméket a vásárló ( a piac ) beárazza és bezárhat a bolt.

    Szóval most sem lettünk előrébb, sebaj, majd legközelebb.

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36139 üzenetére

    Köszi, így már érthető.
    Gumit papírhoz tényleg nagy kunszt lehet ragasztani 2023-ban.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • denesdr

    addikt

    válasz shalafi66 #36139 üzenetére

    "De ettől még nem szól jobban egy hangszóró sem, tehát a többi része nem igaz. "

    Persze, nem attól szól jobban, mert öntvény a kosár, hanem mert ezáltal komolyabb mágneskört lehet rá építeni, tehát a végeredmény mégiscsak jobb lehet. Na meg szűkebb toleranciával lehet dolgozni a merevebb váz miatt, ami jótékony hatással lehet a torzításra, aztán meg mivel az alu nem mágneseződik úgy mint az acél, ezért a mágneses erő nagyobb hatékonysággal tud a légrésbe koncentrálódni. Szóval ja, tényleg tök fölösleges az öntvénykosár, hüje gyártók, csak a kirakatba gyártanak!!!444 Nembaj, hogy egy gyári hangfal tulaja az esetek 99,9%-ában sosem fogja látni vagy épp nem is tud róla, hogy öntvénykosaras a hangfalának a hangszórója, akkor is kirakat. Hagyjuk már a süket dumát és ezt a hozzáállást, nagyon unalmas már és visszataszító.
    Ettől persze lehet jó lemezkosaras hangszórót is készíteni, de az öntvény akkor is jobb minden szempontból, nyilván amíg el nem törik, de egy normális kosár, ami rendesen meg van tervezve és építve, az nem fog csak úgy eltörni.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #36124 üzenetére

    "A DiY egy út, ahol egy általad kedvelt tevékenység a cél, a saját fejlődésed, önmagad továbbképzése a területen, és az, hogy megmutasd, képes vagy rá. A teremtés öröme, büszkesége, a teljesített feladat önbizalomnövelő hatása. :) Ez a DiY. Ma legalábbis."

    Ezzel én is egyetértek. És azzal is, hogy elvileg erről szólna a topik, nem pedig a 100%-ra feszitett szakmaiságról. Persze érdemi vitára lehet szükség, fals infókkal másikat szembeállítani és így tovább...
    A lényeg: nagyon jó és kellemes dolog amikor megszólal az első "hallgatható" hangfala a barkácsoló embernek. De nem kell kritikátlanul hozzáállni. Pár hete bontottam szét a 2-3 éve épült hangfalaimat. Az utolsó (tavaly őszi "kollekció") projekt meg félbemaradt. Elfogyott a lelkesedés, felmentek a faárak, stb, stb.

    Mindenkinek azt javaslom, hogy türelemmel olvassa mások írását és a neki megfelelő és hasznosítható részt szűrje ki belőle. Ha csak 1% akkor 1%. Nálam ez jelentős mértékben csökkentette a viták és felhorgadások számát anno. Továbbá elfogadtam, hogy a legtöbben nem tökéletes hangsugárzókat építünk, de törekszünk rá. Ez pont így van az amatőr fotózásban is. Csak ott könnyebb elérni hogy százból egy jó legyen.

    ---------------
    #36142 bkercso
    " a mágneskört meg lehet támasztani hátulról egy merevítővel a hangdobozban. Vagyis a mágnes rezgése is befolyásolja a hangot. "
    Tapasztalatból írom, hogy segíthet. 15 cm-s PA hangszórónál alkalmaztam faék egyszerűséggel. Egyébként neves gyártóknál, HiFi hangfalakban is van ahol található feszítő mechanizmusok. Szerintem jót tehet a doboz merevségének is.

    ---------

    #36136 Nézze meg 7
    "Érdemi választ nem kaptam rá (Pattexet ajánlottak :((( ), tipikus magyar mentalitás."

    Nem, ez nem tipikus magyar mentalítás.
    Az viszont tipikus viselkedés forma, amely bármely negatívumot "tipikus magyarnak " titulál, gondol és állít be.
    Az ilyen beszólásokat és általánosításokat rühellem, kerülöm az ilyen véleményt megfogalmazó embert, bár feltételezem magát nem az említett halmaz részeként képzeli el, vagy legfeljebb pozitív kivételként, aki erősíti a szabályt.

    ----------------------------

    És végezetül (heti 1 hsz-t írhatok PH-n, válaszokat ne várjatok tőlem): Ez nem hirdető topik és nem is gondolom, hogy vannak még akik kedvtelésből építenének olcsó vagy egzotikus vagy szélessávú hangsugárzókat, de a bontás befejeztével megszórom a HA-t néhány félárú cuccal. Lehet mind a lomtalanításban végzi. Az utolsó időszakban nem csak csavaroztam, hanem ragasztottam is. Na azt kemény volt szétszedni lapjára.

    Sokat tanultam ebben a topikban, kaptam elegendő inspirációt is.
    Köszönöm mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz shalafi66 #36139 üzenetére

    A faragasztó nem hangszóróhóz való, az nem jó ide, ez urban legend. :) A dobozhoz igen.

    Kedves Mester, a kérdező a #36136 hsz-e szerint egyértelműen hangFAL-hoz keresett ragasztót, nem hangszóróhoz :K

    Persze lehet, hogy mégis hangszóróra gondolt, de a topik olvasóinak még kicsit gyengén megy a gondolatolvasás, így érthető a kifakadása, hogy nem kap választ a kérdésére :U

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36139 üzenetére

    A hangminőség nem paraméter, azzal kapcsolatban én nem írtam semmit, azt általában meghagyom a HiFi-zőknek.

    Na itt a lényeg, hogy akarsz itt bármit is alátámasztani műszaki adatokkal, ha nem hifizel?
    A hangdobozok mégiscsak azért készülnek, hogy hallgassuk őket nem?
    Ezek szerint fogalmad nincs a minőségi ( tudom, nem paraméter ) hangzásról és ennek ellenére teszed a nyilatkozataid?
    Mi legalább otthon hallgatjuk azokat az eszközöket amiről beszélünk ( általában ) és te?

  • denesdr

    addikt

    válasz shalafi66 #36155 üzenetére

    "Szerintem az a megalapozatlan, hogy az öntvénykosaras hangszóró mindig jobb minden szempontból."

    Nem tudom ki állított ilyesmit, de én biztos nem. Annyit mondtam, hogy az öntvénykosár jobb, mint a lemez. Hogy aztán a gyártó mennyit kamatoztat az öntvény adta előnyökből, az más kérdés. Tudom, szerinted semmit (pontosabban csak marketingfogásként használja véleményed szerint), le sem kell írnod.

    A szmáljikat meg tényleg visszafoghatnád, nem véletlenül van benne a szabályzatban, nagyon lenézőnek hat a másik félre nézve a folytonos használata.

    [ Szerkesztve ]

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36155 üzenetére

    Képen az értelmetlen hangsugárzó tipikus példája.

    Ez a hozzászólás mennyiben tartozik a "házi hangfalépítéshez"?
    Említette itt valaki, hogy ilyet akar készíteni?

    Nem, a topik lényege nem ez. Hozzád viszonyítva jóval régebben vagyok jelen ebben a topikban, többszörös hozzászólás mennyiséggel, tudom, hogy indult, és jó rálátásom van az igényekre, célokra.

    Hogy jön ide a hozzászólás mennyiség, nem már!
    Van rálátásod az igényekre?
    Végeztél közvélemény kutatást? Mekkora körben? Milyen eredménnyel?
    Egyébként akár a fórumban is lehetne ilyet végezni nem?
    Pl. kinek, milyen diy doboza van, azt milyennek ítéli szubjektív ismérvek alapján, miért teszik neki, majd erről diskurálni ( nem arról, hogy ez miért nem lehet "jó" ) ( persze ha vannak mérések az is jöhet )

    Ehhez pedig elengedhetetlen a műszaki háttér pontos ismerete.

    Nem tudom neked mit jelent a "pontos, de a 100% pontos ismeret egyáltalán nem szükséges, ( pl. nekem tök mindegy hogyan épül fel egy hangszóró, a paraméterei és az általa elérhető legjobb hang a fontos ). Az ehhez kapcsolódó hangváltó tervezéshez sem kell műszaki egyetemi végzettség gondolom elismered?

    Még egy:
    A topik feladata az is, hogy ettől megkíméljünk fórumozókat, mi, akik már ismerjük az adott helyzetet.

    Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy senki ne kezdjen neki, mert úgyis csalódás lesz a vége?
    Ez igazából pénztárca kérdés. Nem mindegy, hogy 50-100 ezret költesz a projektre és csalódás lesz vagy ennek a tízszeresét. Előbbi csalódás, utóbbi tragédia ezt elismerem. ( a diy nem feltétlen a szegény emberek játéka ez is igaz szerintem )
    Ezért kellenének a pozitív példák, a már megvalósított és esetleg fórum tagok által is meghallgatott projektek, ami által az arra kedvet kapó user már jó eséllyel csalódás mentesen készítheti ( készíttetheti ) el!
    Neked van ilyen projekted amit megosztanál? Szerintem sokan szívesen látnák, lehet el is mennének meghallgatni!
    Én szívesen demonstrálom az enyémet privátban kereshet akit érdekel!

    [ Szerkesztve ]

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36167 üzenetére

    Mingig elfelejtem, hogy te nem vagy hifista, kizárod a többi hifistával való közelebbi kapcsolatot, csak magamból indultam ki. Engem egyáltalán nem zavar, ha előzőleg a fórumból megismert hifistákat vendégül tudok látni egy-egy hallgatózásra tapasztalat cserére, sőt!
    Egyébként a fentiek alapján kijelenthető, hogy a topik zárható, ezzel a látásmóddal, amit ráerőltetsz a topikra tényleg fölösleges diy-kodni, nem is értem miért erőlködtem itt.
    Itt hagylak a homokozódban sok sikert!

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz shalafi66 #36167 üzenetére

    Pl. van egy jó időszakból, igényes lágyrészekből felépített német hangszórókészletes hangsugárzópár, tegyük fel 25 000-30 000,- HUF-ért.

    Mi ez a titkos favorit?

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • zeltam

    tag

    válasz shalafi66 #36171 üzenetére

    Köszönöm a választ. Megmértem a membránt és a csöveket. A két cső nem teljesen egyforma, talán nem sikerült pont azonos szintben rögzíteni a mikrofont vagy valóban eltérés van köztük.
    Eléggé kiemel de a membránkitérés és a terhelhetőség megtartása miatt nem mertem lejjebb hangolni.

  • zeltam

    tag

    válasz shalafi66 #36173 üzenetére

    A szürke vonal a három mért görbe ősszege lenne vagy lett volna de valószínűleg rossz képlettel skáláztam a csövek hangnyomását.Most [lezzel] a számolóval 2x10cm-es csővel és 21,1cm membrán átmérővel számolva már nem akkora a kiemelés.
    Ez egy Monacor 25 centis autós hangszóró egyébként.

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36177 üzenetére

    Ha végignéznéd a videót akkor látnád az elején mért frekvenciamenetet, a hangszórónként mértet hangváltó nélkül, és a végén az újrakábelezettet ahol kivan simítva a frekvenciamenet!

    Nem válaszolok többet mert jön a mantra! Nézd meg a videót elejétől a végéig!

    "Milyen frekvenciaválasz mérésre gondolsz? Nincs ott semmi." idáig olvastam a HSZ ed... látszik hogy megy a propaganda miért nem habszivacs a perem!

    [ Szerkesztve ]

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36179 üzenetére

    Esetleg észrevennéd hogy van két potméter amivel a magasat és a közepet lehet egészen -6 db el csökkenteni és nehéz megérteni hogy ha letekered amit látsz a felső képen hogy 0 db en van, az alsó pedig vagy -3 vagy -6 al csökkentett. Nincs logikád hogy észrevedd a két potmétert, és azt hogy a fenti képed bal oldalra lejt a frekvenciamenet, az alsó meg nem lejt, összerakd vajon miért is változott meg a két kép.

    A gumiperemes propagandád meg nem működik mert a bátyám 2 pár S90F jét múlt héten néztem meg direkt miattad és még csak repedezve sincs. Ha nagyon érdekelné bátyámat lekenné glicerinnel de nincs rá szükség. Ellenben emlékszem hogy gyerekként kente a HA20 asokat glicerinnel a 90 es években mert már akkor is félt tőle hogy elrohad.

    [ Szerkesztve ]

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36181 üzenetére

    "Légyszíves ne használj ilyen hangnemet velem szemben. Teljesen indokolatlan."

    Tudod én leszoktam írni amit gondolok, és ha nem vetted volna észre többen jelezték feléd hogy unják amit csinálsz és nem vezet sehova, ők már szerintem kerülik a topicot miattad.
    Én meg nem félek a kritikától és a konfrontációtól és élvezem a habszivacs mindig rohad témát mert mindenki látja hogy tele van szemetelve minden piac ahol használt cuccot árulnak, vagy újraperemezett hangszóró, vagy újrapermezett hangfal, vagy alapból elvan rohadva és úgy árulják, vagy egy komplett szakmának ad munkát mert a boltban megvezetik az embert hogy vegyél új hangszórót javíttatás helyett (engem így akartak átverni a márkaboltotokban)

    Bár belátom téged lehetetlen megtéríteni, pedig csak annyi kéne hogy egyszer leírod hogy "valóban, igen a habszivacs régi és elavult megoldás, lehet gyártani olyan gumiperemet ami elég vékony hogy ugyan olyan tulajdonságai legyenek mint a habszivacs, de cserébe nem rohad el"

    Mindenki érti hogy ha habszivacs peremet raksz egy hangszóróra azt visszahozza a tulaj és 4000 ft keresel rajta. Csak az a gusztustalan hogy majdnem annyiba kerül mint maga a hangszóró.

    Én leírom a kritikát és ezért nem szeretnek sokan, jellemzően csak azok akik idősebbek, mert ők abban a korban nevelkedtek hogy a RENDSZERt éltetni kell NEM szabad kritizálni. Nem politizálok de a mostani rendszer is az ilyen emberektől sorvad akik így nevelkedtek hogy képtelenek kritikát megfogalmazni és megértsék hogy ha kritikusan állsz mindenhez az jobbá tesz mindent. Nem azért kritizálunk mert rosszindulatúak vagyunk hanem azt akarjuk hogy mindenből a legjobb készüljön, és mindenből a legjobbat kapjuk amit csak lehet.

    Én úgy hívom elitizmus! Mindenben előrevisz, mert a lelked akkor nyugszik meg ha tudod, hogy nincs jobb. Akkor fogsz igazán boldogan mosolyogni hogy ezzel a csúcsra értél.

    Nah talán megérted vagy sem, nem tiltja meg neked senki hogy fejlődj és tanulj. Nekem meg van egy stílusom amiért nem kérek bocsánatot, így védem magam, mert aki belém köt az érzi hogy nem kéne! Régen nagy oltó voltam chaten, nem volt ellenfelem! :) és ez csak edzés...

    Megpróbálok nem írni ide hogy nyugalom legyen. Hidd el akik felszólaltak múlt héten vagy mikor azok joggal szólaltak fel mert jó vita bontakozott ki, a moderátor meg elrontotta.

    Jah és ne írd hogy nem gyártottál hangszórót mert ha megnézed az itteni 1108 as HSZ ed egy igen nagy tükör lesz előtted.

    Ezeket jóból írtam le hogy ne utáljanak téged annyira az itteni emberek, vagy megérted vagy nem!

    Szpásszíbá! :D

    [ Szerkesztve ]

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36185 üzenetére

    Mire szeretnéd használni
    Számomra ez az építésről szól. Nem fogom használni. A gyerek meg zúzós metált fog döngetni rajt.

    milyen környezetben
    A szobája, kb. 20 m2.

    Terhelhetőség
    Gondolom egy 50W már elég lenne, de legyen mondjuk 100W. De ennél csak több lesz...

    hangnyomás
    Ezt abszolút nem tudom. Azért ne süketüljön meg, ha felcsavarja. Gondolom ezt később a végfokkal vissza tudom venni.

    alsó határfrekvencia
    Ez nem hiszem, hogy lényeges paraméter lenne itt, de menjen le jó melyre, persze, amit értelmes méretben meg ki lehet hozni. Gondolom 30Hz alá azért be lehet menni.

    A lényeg, hogy legyen benne egy jó nagy hangszóró, (mondjuk valami 30 centis) ami látszik is, szóval nézzen ki dögösen. Meg rezegjen az ablakban az üveg.

    Nézegettünk képeket, és a gyerkőcnek a JBL CLUB WS 1200 tetszik. Én meg indul egy SAL SPA 3040-re gondolnék... De a JBL valóban jobban néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36187 üzenetére

    Régen, olyan 30 éve, építettem egy ládát, egy 40-es driverrel. Abban nem volt cső, hanem egy labirint járat, fából. Alig hallottad, hogy szól, de a gatya szára lobogott, ha előtte álltál. Valami ilyen tetszene, de az másfél köbméter volt, most valami kisebb kéne... meg a régi, fénymásolt dolgok már rég elvesztek.

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36190 üzenetére

    Oke... egyreszt azert jottem kerdezni, hogy hatha ajanlotok valami jobbat a hangszorovalasztasra, mint a google kepkereso, mert az ezeket az autos cokmokokat dobja fel. Eshat nekunk nincs szuksegunk 1000W-ra, de nem talalunk olyat, ami jobban illik az elkepzelesbe. Masreszt egy teglatest doboz, meg egy hangszoro beepitese most kimeriti a lehetosegeimet, tehat ennel sokkal bonyolultabbat nem szeretnek.(Egy reflex cso beepitese termeszetesen belefer.) De az egesz projekt celja az, hogy a gyereket kiszakitsam par orara a digitalis bermudaharomszogbol. Szoval, ha esetleg van az eszetekbe egy olyan projekt az interneten, tervekkel, ami lemasolhato, akkor az lenne az optimalis.

    Addig is ezt talaltam, hogy tetszik nekunk. Kicsit nagy a doboz, meg ennek a hangszoronak az 500 ojroja is kicsit tullog a kereten. Meg mondjuk csavarnank ra LED szalagot, hogy megszebb legyen.

    Jut is eszembe, az lehet, hogy fontos info, most egy Jamo Jubilee LE hangfalpar boldog tulajdonosai vagyunk, ami megfeleloen szol, es nem is kell ennel igazan tobb, de azert egy melynyomo jol mutatna, meg aladormogne a Jamonak.

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36193 üzenetére

    Celozzuk meg a mozi kategoriat. Hazimozi.

    (#36194) shalafi66
    Oke, 100W biztosan elegendo, nem kell annal tobb.

    A 65l-es doboz okes, es az altalad emlitett frekvenciamenet boven jo nekunk.

    Ezt a JBL-t 50 ezer jmF orul latom, az teljesen egybe vag az elkepzelesemmel.

    Ilyen csovet hol tudok venni?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36196 üzenetére

    hogyan lesz 2 vagy 4 ohmos a névleges impedancia

    Gondolom lehet kapni mindkettot, de nem vizsgaltam meg melyebben a kerdest. Fura. Ugy tunik, nem jol gondoltam, vagy nem tudom. Fenykepen mintha egy kapcsolo lenne rajta.

    Owner's manualban benne is van: 2 or 4 ohms (selectable)

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36196 üzenetére

    Esetleg kinyomtathatom a csovet 3D nyomtatoval?

    Nem ragaszkodunk a JBL-hez! Csak azert ez, mert a kepkereson erre bokott a gyerek. Amit te gondolsz, azt szivesen megnezzuk.

    Nekem a JBL Stage 122D mar most jobban tetszik... (olcsobb, 38 az emag-on)

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36201 üzenetére

    Nos, a 14 ezer meg sokkal jobban tetszene!

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36199 üzenetére

    Az a baj, hogy a STAGE 122-hoz nem talalok dokumentaciot.

    (#36203) shalafi66
    Nem akarok hasznaltat.

    Mpndjuk lehet, hogy a Stage 102 is eleg lenne? Ezt nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36207 üzenetére

    Hát persze, hogy nem! De nem is kell, mert "Nagyon sok lehetőség egyébként nincs, 40-80 liter, 28-35Hz közötti hangolás bármelyik ma kapható 300mm-es hangszóróhoz jó. Körülbelül."...
    Ott van alul, hogy a http://diysubwoofers.org és a Klinger szerint készült (ugyan azok a képletek vannak bennük). A WinISD-vel is egyezik az eredménye. De a semmitmondó benyögésed megint nagyon sokat segített mindenkinek. Meg ne lásd a tevékenységed kívülről, erre vigyázz! Bár ezzel nincs is gond.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz shalafi66 #36205 üzenetére

    Váááóóóó, a törökök is a google fordítóval fordítják le a műszaki szövegeket.

    A kücük szó törökül a kicsi szó megfelelője (vagyis a mi kicsi szavunk török eredetű).

    Tehát a Thiele Small paraméter kifejezést Thiele Kücük-nek fordította nekik a google fordító :C

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • tvamos

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36212 üzenetére

    kérdés, hogy mekkora az a dolog Hely mondjuk van, a kerdes inkabb az, hogy mit tudunk felemelni... ;]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36212 üzenetére

    Jó vallási vezető lennél. Merthogy hinni kell neked. Nem írsz konkrétumot, nem linkelsz irodalmat. Persze én elhiszem, hogy "nem jó és túlhaladott", de ez fényévre van a miért-től. Ebből én nem tanulok és más sem, ergo fölöslegesen vagyok itt. :U

    A WinISD akár normálisan is használható, csak nem úgy, ha bepötyögöd a T-S adatsort és megnyomsz egy gombot. Úgy egyik program sem ad jó eredményeket.
    Mégis, mit kéne akkor a mezei halandónak tennie, mielőtt építene?

    Na mind1, nem fog ez változni, úgy tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák