Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EVL2

    aktív tag

    Köszönöm a segítségeteket! Végül sikerült megoldanom, hogy alaplapról tudjam vezérelni a ventiket. Egy Y-splitter megoldotta a ház gyári hub-ján a dolgot. Ennél egy kicsit bonyolultabb a dolog de nem fárasztalak titeket vele. Szóval most már mind az 5 venti úgy jár ahogy akarom vagy ahogy a cpu hőmérséklete megkívánja. :K

    Sajnos felmerült egy újabb gond. Nem vészes de bosszantó. 2x140 és egy 120-as szívja a levegőt. Hátra kifelé meg egy 140 és felfelé egy 120-as. Elvileg túlnyomásnak kéne lennie a házban. De megfigyeltem hogy a hátsó 140-es venti vagy a felső 120-as a vga-alatti pci foglalatok mögül is elszívja a levegőt. Vagyis a vga-alatt visszaforog a levegő és szív kintről is. Ami csak a porszűrés miatt bosszantó. Simán eltudok érni akkora túlnyomást hogy ne szeleljen a segge, de akkor 1000 feletti rpm-en kell pörgetnem az első ventiket ami így már nekem túl hangos. Azt hiszem beletörődöm a dologba. Max egy picit többet kell porolnom.
    A 140-es ventiket 675rpm-en járatom és a 120-asok is 750 körül forognak alapon. Így teljesen hangtalan és remekül hűti a komponenseket, csak hát a porral megfog gyűlni a bajom. :((( túlélem, nehéz kompromisszum mentes megoldást csinálni minden téren. :N

    Füstölővel teszteltem ezeket a dolgokat, nem vészesen szív hátul de azért több por juthat így be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák