Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldi3r

    veterán

    válasz DaveThompson #11772 üzenetére

    A kerdes, hogy milyen tapasztalattal, milyen vegzettseggel es milyen ellenszolgaltatassal.

    E30 (oo=[][]=oo)

  • Agent T

    tag

    válasz DaveThompson #11772 üzenetére

    3D Cad modellező = tervező mérnök?

    Milyen tapasztalattal keresel állást, és mik az elvárásaid?

    [ Szerkesztve ]

    Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

  • tycon

    tag

    válasz DaveThompson #11772 üzenetére

    Tisztelt Thompson!
    Nincs ilyen állás. Ha a közvetítőkön keresztül próbálkozol, az mind kamu. Profession, Cvonline, stb.
    Ha a hirdetett cégeknek munkatárs kellene, írnának azoknak, akiknek az önéletrajzait el tudják olvasni ezeknél a cégeknél, és közvetlenül is hirdetnének. Ahol HR-es osztály van, az már eleve rossz, azon nem mégy át.
    Addig, amíg nem közvetlenül egy cég keres meg a jelentkezésed alapján, addig minden munkaközvetítő csak az adataidra kíváncsi, azt tudja értékesíteni, annak nagysága alapján tud állami pályázati pénzt keresni magának. És ha megnézed, a multik tartják el, szerződéssel Knorr-Bremse, Bosch, Thyssen, Beko, Task, tanácsadók tömkelege.
    Nekem szerencsém volt, KTI, Nivelco, Mediagnost, Control-X magyar cégeknél dolgoztam, mindenhol, hogy úgy mondjam továbbadtak. És mindenhol tizen éveket dolgoztam, mindig fejlesztő gépészmérnökként, műszertech. szakmérnökként, az egész világnak terveztem pl. röntgengépeket, persze mint Siemens, Philips beszállítóként, de saját kifejlesztett termékkel.
    A lehetőségeket időnként megnéztem, regisztrálgattam, önéletrajzoztam, de az utóbbi 15 évben senkitől nem kaptam választ. 30 év Autocad, Wildfire, Creo, tapasztalattal az önéletrajzban. Persze a közvetítők folyamatosan írogatták, hogy ide-oda-amoda jelentkezzek.
    De engem a hirdetők közül senki sem keresett, innen tudtam, nem is keresnek igazán embert.

    fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

  • Agent T

    tag

    válasz DaveThompson #11776 üzenetére

    Szerintem nehéz választ adni, mert nem tudni, hogy mire kellene válaszolni. Azt írtad, nem találsz normális 3D cad modellező állást. (ami nekem még mindig kérdés, hogy milyen munkakört is takarna). De azt nem tudjuk, hogy milyen tapasztalatokkal rendelkezel (mérnök sok év rutinnal? kezdő pék?) és mik az elvárásaid (havi nettó fél csilliárd, 16. havi fizetés ?) Mennyi ideje keresgélsz?

    [ Szerkesztve ]

    Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

  • kpityu2

    őstag

    válasz DaveThompson #11776 üzenetére

    A CAD modellezés önmagában nem egy szakma. Mit modellezel? Házakat, hajókat, fröccsszerszámokat, gépelemeket? Régen papírral, vonalzóval terveztek, most meg CAD-el. Aki ért valaminek a tervezéséhez, az le is modellezi. Minden mérnök tanul CAD modellezést.
    A műszaki rajzoló modern megfelelője lenne? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy erre külön pozíció lenne, talán a legnagyobb cégeket kivéve. Szerintem ott is leginkább kezdő mérnököket alkalmaznak erre, akik tudják is, hogy mit modelleznek. Még talán a bérmodellezést tudom elképzel 3D nyomtatáshoz: jön az ügyfél és hozza a törött mintadarabot, te pedig lemodellezed. Bocsesz, ha letörtelek.

    [ Szerkesztve ]

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

  • Parson

    addikt

    válasz DaveThompson #11782 üzenetére

    Hello,

    Csak hogy még tisztábban láss:
    1. annyi hogy CAD modellezö poziciót keresel, pontosan ahogy a kollégák irták, édeskevés definició. Nem azért irták, mert finnyásak, hanem azért, mert ez igy van, meg is indokolták.

    2. A CAD modellezés csak egy eszköz. Amig nem érted hogy mit rajzolsz a papiron, addig az csak ákombákom lesz, ugyanigy van a 3D-s modellekkel is, föleg ha igazán mélyére ásunk a modellezési technikáknak, amik változatlanul csak eszközök egy adott cél eléréséhez, ami nem más, mint egy jó és jól müködö konstrukció (spec gépészetnél maradva), amihez elengedhetetlen a gépészet egyéb alterületeinek minimális megismerése / tanulása (egyeseknél akár autodidakta modon is, ha nincs más - bár ez gondolom elég ritka). Persze lehet mondani, hogy CAD modellezésen belül is vannak szintek, de olyan alacsony szint, ahol semmihez nem kell tudnod érteni csak magához a CAD-hez, elég értelmetlen, hisz mint irtam, ez csak egy eszköz (hihetetlenül hasznos, de akkor is csak egy eszköz).

    3. Az, hogy mi a végzettséged, olyan szempontból tökmindegy, ha irreleváns a gépészethez, a kollégák is csak azért kérdezték, hogy legyen viszonyitási alapuk, mégis milyen szinten viszonyuljanak a kérdéseidhez. Ellenben ha kicsit is releváns, akkor sem szégyen, ha vki nem PhD fokozattal ül le a gép elé modellezni.

    4. Az, hogy mik a tapasztalataid, miket csináltál eddig ezen a területen, már egy jó lépés afelé, hogy egyáltalán elképzelése legyen az embernek arról, mégis milyen irányba terelve adjon választ, tanácsot.

    5. Lehet csak nekem tünt fel, de semmit nem irtál arról, hogy mégis milyen rendszerekben dolgoztál eddig. Ma már CAD és CAD program között is vannak olyan érdekes különbségek amik egyeseknek igazi kihivást jelentenek, ha váltani kell. Érdemes lenne tudni, hogy mégis miben gondolkozol, dolgoztál már.

    6. Szerintem inkább a segitséget lásd meg a válaszokban, elvégre azért vagyunk itt a forumon. Néha én is belefutok olyan problémákba / kérdésekbe, amiket az itteni kollégák válszolnak meg, én meg csak verem a fejem a falba, miért nem vettem észre a megoldást. De hát ez van, emberek vagyunk... és kollégák egy adott területen, tágabb értelemben.

    Sok sikert a kereséshez!

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák