Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    Ejj már, a ProE Help nagyon is jó. Többek közt ez is le van benne írva.

    Tudsz csinálni egy dxf_export.pro file-t, majd ennek elérését megadni neki config.pro-ban. Te hozod létre, ez olyan konfigurációs file lesz, melyben lehetőséged van vonaltípusokat és színeket összerendezni, de fóliákra vonatkozó szabályokat is megadhatsz.. Ennek szabályai is ott vannak a Help-ben. Pl.:

    map_color Geometry Color 1 - sor hatására minden testkontúr piros színű lesz DWG-ben.
    map_line_style CTRLFONT Phantom - sor hatására minden középvonal Phantom stílusú lesz a DWG-ben.

    A színkódok is Helpben vannak meg, az 1 a piros, 2 a sárga, 3 a zöld, kilenc színkód van, ez nem kifestőprogram. :)

    Fóliákra egyébként jobb megoldás, ha már megfelelően fóliázva modellezel, mert azt a struktúrát megtartja rajzon és kifelé DWG-ben is. Lehetőségek is jobbak előre beállítani és ProE-n belüli ábrázoláskor is jól jöhetnek. Hibája, hogy visszafelé nem működik, csak az újonnan létrehozott modellekre lesz érvényes. Ez ugyan logikus, de én is nap mint nap szívok miatta, hajdanán én se voltam ilyen tájékozott...

    Ha akarod, a saját dxf_export.pro file-omat elküldöm neked mailben, ha adsz egy érvényes címet.

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák