Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz roPHka #680 üzenetére

    Hivatalosan [link] ez az LG pixelhiba garanciája, egyébként az LG ha jól emlékszem, nem biztos, hogy 3 év garanciát vállal a termékre. A Samsungnál is 1+2 év inkább az a 3 év emlékezetem szerint, bár most a honlapjukon ''3 év teljeskörű'' garancia szerepel monitorra - akkor viszont ez van. A pixelhibáknál meg tudtommal az első 3 napban egy hibás alpixelre is cserélnek, utána pedig az ISO szabványnak megfelelően, amit itt pl. [link] részletesen leírnak. (a leírás nem nagyon friss, az LG azóta kedvezőb pl., de a szabvány jól benne van)

    Viszont a fogyasztóvédelem álláspontja szerint is megnyerhető lenne egy per, ha az ISO szabvány szerint még nem hibás a monitor, de a felhasználót zavarja - ugyanis elvileg hibátlan terméket kellene adniuk, és amin egyetlen alpixelhiba is van, az már ugyebár nem hibátlan. A szabványra nem igazán hivatkozhatnak, mert az nem kötelező a gyártók számára sem, vásárlóként engem vagy téged meg pláne nem kötelez ez semmire. Elkelne már valaki, aki beperel egy forgalmazót emiatt, aki továbbhárítaná ezt a gyártóra...

    A Philipsnek egyébként vannak Perfect Paneles monitorai, amelyek az ISO szabvány I. kategóriájába tartoznak (minden más monitor más gyártóknál is a II. osztályba tartozik tudtommal), tehát pixelhiba esetén cserélnek. Nem tudom azonban, hogy a valóságban ez tuti kiterjed egyetlen alpixelhibára is, mivel gyanúsan csak ''pixelhibáról'' beszélnek, alpixelről nem. Számtech üzletes ismerősöm sem tudott erre mit mondani, mert alig vesznek Philips moncsit az emberek, bár igaz nem is hozzák vissza őket. :D Egyébként nekem is LG-t és Samsungot ajánlottak.

    A jogszabályok szerint a hibás terméket választásod szerint a jótállási jegyen feltüntetett szervizbe vagy a kereskedőhöz is visszaviheted, ennél számodra hátrányosabb kikötést nem tehet egy cég vagy gyártó sem.

    Mellékesen találkoztunk karácsony előtt üzletileg, Fáraó fórumtárs Creative hangkártyája köszöni, jól van, tökéletesen műxik a gépemben. :R

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák