Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz tomcica #22449 üzenetére

    Ennek a laza pulzussal edzésnek hogyan fognak megmutatkozni az eredményei versenyen?

    Ha én mondjuk 11-15Km-es terepversenyeket tolok (kb 150-400m szinttel) és edzés jelleggel ilyen 140-150-es pulzussal tolnék napi szinten 6-8-10Km-t, akkor versenyen hogy fog kijönni ennek az eredménye?

    Versenyen nyilván nem 140-150-es pulzust akarok tartani, hanem 175-185-öst (kevéssel 200 alatt a max, 35 éves vagyok). Az edzés hatására a 140-150-es pulzustartományban elért sebességnövekedéssel arányosan fog növekedni a magasabb versenypulzuson is a teljesítményem?

    Vagy az lesz, hogy 140-150-es pulzuson tudok szép tempóval futni, mert erre a pulzusra edzettem, de versenyen már egy kis további tempónövekedés hatására elszabadul is a pulzus és emiatt mondjuk 180-as pulzuson sem leszek sokkal gyorsabb mint 150-en?

    Tehát ilyen 11-15Km+magasság szint versenyekre elég jó edzés csak 140-150hr-rel edzeni és arra bazírozni, hogy ez az edzés önmagában is megerősíti a 150hr feletti tartományt az elvárható mértékben, vagy azért az edzésekbe illene belerakni mindig 1-2 gyorsabb kilométert magasabb pulzussal?

    Előre is köszi!
    J.

Új hozzászólás Aktív témák