Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz #16820480 #54457 üzenetére

    Az UE900-hoz nem tudnék abban az árban hozzájutni mint az előzőkben említettekhez, meg aztán már nem is vagyok olyan biztos benne, hogy szeretnék egyáltalán armatúrás fülest.
    Olvastam egy egész hosszas vélemény nyilvánítást egy középkorú zenész fazontól egy fórumon, nem tudom már melyiken, az xba-40 vs fx750 guglizásra került elő.
    Elhasznált már néhány és néhányféle fülest a fazon. Az armatúrás technológiát nem preferálja, egyfelől a hangja miatt, csak a magas tartományban tud normálisan produkálni, tehát még tweeternek lehet használni, de igazából a régi, membrános megoldással is meg lehet oldani ezt a problémát.
    A méreteken lehet vele spórolni, ebből adódóan a súlyán, de ennyi az igazi előnye, az ő véleménye szerint.
    Az armatúrás driver nem úgy mozgatja meg a levegőt mint a dinamikus, neki sokkal jobban meg kell "szenvedni" azért, hogy kapjunk hangot a mélytartományban is, ezért az élettartama is rövidebb, a használat során folyamatosan használódik el, nem úgy mint a dinamikus, és növekszik a torzítása - ami az ő véleménye szerint már új korában sem vetekszik egy korrekt dinamikus cuccal - , és ezek miatt a halláskárosodás veszélye is nagyobb itt.
    Aztán kifejti, hogy ő miért a shure 425-öt szereti. Megközelítőleg azt hallja vele amit zenélés közben is, nem tesz hozzá meg nem is igazán vesz el belőle. Ugyanakkor az összes többi shure-t (kivéve a 846-ost, azt nem tudja milyen) lehúzta a pics@ba. A legolcsóbbra azt írja, hogy röhej, biztos csak azért készült, hogy legyen indok arra miért kell drágább fülest venni, az 535-öt rettentően túlárazottnak tartja, és még csak nem is olyan korrekt hangúnak mint a 425-öst.
    A shure-on kívül másról igazából nem emlékszem, hogy írt volna a dinamikusokhoz.
    Olvasgatok tovább, karmolgatok össze információkat egy pár hétig még, egyelőre az fx750 van a kosárban.

    A német amazonon sem találtam olyan árban cuccokat amik tetszenének mint a japánon vagy amerikain, de köszi a tippet, rá fogok skubizni néha.

    Akit viszont izgatnak az armatúrás fülesek az olvasson utána a Zero Audio Duosa-nak. Japán cuccos. Eléggé odab@szósakat írnak róla (minden Zero Audio cuccról egyébként), tipikus giantkiller-nek tartják. 4 BA oldalanként, 9000 jap yen, az kb. 20ezer huf.

Új hozzászólás Aktív témák