Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gordiann

    őstag

    Nos akkor végülis összefoglalva:

    Volt Sony HPM 70-es fülhallgatóm, gyorsan el is adtam. Tök dobozos, tompa hang némi mély tartománnyal. Jobb, mint egy sima nem agybadugós, de nem ajánlom. :N

    Sennheiser CX-300: Legjobb vásárlásom. Azóta nem adom alább, és hacsak tehetem nem is fogom. Egy egész más élmény a sima fülesek után. Most később összevetve a többi agybadugóssal, azok közül is az egyik legjobb. Másoknál (főleg régebben)nem nagyon tapasztalható ilyen tiszta magas, hozzá kellemes mély, és dinamikus a hang úgy összevéve. Szóval elég jó kis füles.

    Régebben próbáltam AKG 321-et is ha jól emlékszem(ismerős vette meg) (vmi 5-6k FT környéki akg volt nem tudom már, lehet nem a 321, de úgy tudom az.... a CX300-asommal vetettem össze akkoriban, és ki is vettem a fülemből, mondván "az enyém sokkal jobb" ;] )

    AKG 324 - most még itt van a szobámban, de holnap viszem vissza. Valamivel dinamikusabb, szebbek benne a hangok, mint a cx-300-ban, de nincs annyi mély. Nekem márpedig kell a mély. :) De aki nem annyira igényli a "zúgást", nagyon jó kis füles.

    ÉS akkor a CX-55: Korrekt csomagolás, hozzá tok. Nem gondoltam, hogy ilyesmi árfekvésben hallok a cx300 után újat (mert ugye vannak az 50-100k-es stúdió fülesek is mint tudjuk.), de hát nagyon jó. Nem bántam meg. Valami olyan érzésem volt amikor meghallottam, mint a következő "történet": Van itthon 2db 5.1-es hangrendszer is. Creative és JBL,HarmanKardon-nal. A Creative nagyon jó, megvannak a mélyek, kellemes a fülnek. Aztán bekapcsolom a JBL-t, és elmosolyodok, hogy ja hát ez a szám ilyen igazából?! :Y Valami ilyen volt itt is (ha nem is ilyen szinten), de eltűnik az összes dobozhang! A Cx300 után sokkal tisztább, a magas tartomány nem recseg, tisztán megszólal, nincs torzítás, sistergés. Olyan igazi minőségi hangzás. Aki teheti, ajánlom megvételre. Ja és még hozzájön az is, hogy kényelmesebb a kialakítás, nem kell annyira benyomni, hogy hallatszódjanak a mélyek. (És hozzátenném még azt, hogy aki nem hallgatja meg, az nem tudja, hogy mi hiányzik pl. a 300-as hangjából. Én már tudom, lehet mostantól ez lesz az alja a füles-vásárlásaimnak?! :P :U

    CX-300-az ajánlom, de megéri a CX-55 a +2-3k- plusz-t. Sokak szerint a CX-95 is megéri a még +3-4k-et. Ebben nem kételkedek, de nekem az kicsit túl van egy lélektani ár-határon. A CX-300-nál mindenesetre nem adnám alább semmiképp, semmilyen helyzetben, senkinek, semmikor. :K

    A vélemény mindennemü szakértelmet nélkülöz. CSAK kizárólag felhasználói tapasztalat és vélemény!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák