Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ithomas #390 üzenetére

    Én komplett kábelcserét hajtottam végre az EX-71-esemen, így még ma is üzemel, de nem használom.
    Meg lehet oldani, mert 2x2 kábel megy a dugókba, mindkét dugó esetén eltérő színű a két rézdrót (egyik sötétebb, a másik világosabb). Be kell mérni multiméterrel a jack dugón, hogy melyik színű a közös és melyik a csatorna-jel (már nem emlékeszem fejből) és az új kábel megfelelő pontjaival összeforrasztani. Ezután a forrasztás környékét célszerű lelakkozni, így a szigetelés is meg van oldva (gyárilag is ilyesmi a gyantás-lakkos szigetelés rajta). Majd végül jöhet egy kis darab szigszalag a forrasztási pontra.
    Persze valamennyit nyilván romlik majd a hangminőség, mivel a gyári kábel oxigénmentes volt, ez a megoldás pedig így nem igazán az. Megoldottam, jól szól, de azóta se használom. Egyszerűen kiábrándultam belőle, és a Koss-t jobban is be tudtam lőni a lejátszóhoz. Testesebb hangja van.
    Meg nem fogok egy 40k-s lejátszót (G3) egy toldott-foldott, szemétrevaló Sony-val használni.


    [Szerkesztve]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák