Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz natë #90033 üzenetére

    na most megnéztem monitoron nagy méretben, valóban jobb, mint volt, pár ez a szőrözés még mindig jelen van, ami picit bántja a szemem. Iphone anno rawban volt olyan, amire azt mondtam, hogy le a kalappal. Érdekes módon 6s után a 8 plus rosszabb lett, de ezt megerősítette az istylban egy szerviztechnikus is, hogy lófact nem lépett előre, inkább hátra. Ezek a mostani képek viszont valóban jobbak :) Őszintén szólva lassan már szőrszálhasogatás lesz amúgy, mert minimál eltérések vannak, egyiknek ilyen a színe, másiknak olyan, amúgy a maxot kb kipréselték belőle, nagyobb szenzor már aligha fog beférni alá, szóval a több kamerás átlagolás maradt csak hátra, kis median stacking, aztán vagy vastagabbak lesznek a telefonok, vagy új szenzortechnológiára van szükség, vagy kifújt az egész. Nagy gépek (milc/dsrl) terén is megállt már a tudomány, mert a cmos lapkák nem tudnak többet, hangyap*csnyi különbségek vannak csak. Mobilokban a jelenlegi érzékelők mellett már csak a homorú szenzorokkal lehetne előrébb lépni, ami adott obi mellett ami ugye telefon esetén nem cserélhető, teljesen hozzá is igazítható, így képszéleken is jobb lenne a kép minősége, mert nem mászkálnak el a sunyiba a fénysugarak :D Moz, raw képeket tolsz fel vmelyik fúrumba/albumba? Érdekelne az xr mit tud, mert ezer év iphone után xiaomira tértem, note 5, 7, mi8, majd mi 9, hiáznyzik az apple rendszere, csak épp az árazása nem, mert picit megálltak a tudományban az elmúlt években és pofátlannak tartottam az árazást.

Új hozzászólás Aktív témák