Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark/night

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek az eddig érkezett válaszokat, üzeneteket, de nem szeretnék feszültséget szítani esetlegesen a fórumozók között azzal, hogy ki melyik oldal mellett foglal állást... Nyilván a végső döntést nekem kell meghozni, ahol az általam felállított preferencia sorrend alapján, racionálisan fogok választani a lehetőségek közül, emellett fontos szempont lehet(ne) még az ár is, nyilván itt is vannak eltérések a készülékek között, de igyekszem egy elfogadható kereten belül mozogni, hiszen ha az ár abszolút nem lenne mérvadó, akkor most vennék valamit, aztán jöhetne egy iPhone8 vagy egy Note 8 Emperor Edition is akár...

    Azt elfogadtam már, hogy a céljaimnak megfelelő készülék ára valahol a 150-250.000.- Ft között fog leledzeni, így nem 10-20.000.- Ft-os árbeli különbség alapján fogok dönteni...

    Tetszenek a Xiaomi készülékei is (sokszor olyan képeket lőttük velük, hogy leesik az állam), de a vízállóság mindenképpen preferált szempont, illetve összességében a tudásukat szem előtt tartva szerintem még nincsenek egy Samsung/Htc szintjén...

    Ha a desing lenne az elsődleges szempont, akkor mindenképpen a Samsung lenne a befutó, azt már sikerült élőben is megnéznem (S8/S8+ is), sajnos vidéken egy Htc, pláne egy U11 gyakorlatilag mission impossible...

    Az üveg hátlap, lekerekítés mindkét típusnál játszik, törésteszteken egyik sem lenne első helyezett, az tuti, bár biztos hogy maximális védelmet kapna bármelyik, mivel nálam nem a külső lenne a szempont, kvázi munkatelefon lesz a kiválasztott, még ha kicsit furán hangzik is ez így, de éppen a fotózási/videózási szempontjuk elsődleges a munkám miatt, a telefonálás, kommunikáció egy sokkal "gyengébb" telefonnal is megoldható lenne... Plusz ha egy UAG Monarch vagy Metropolis tokban megsérül egy S8, azt valószínűleg a Htc vagy más telefon sem úszná meg ép bőrrel...

    Amúgy jelenleg fő telefonként egy OnePlus X-et nyúzok több, mint másfél éve, a speciális, kerámia hátlapos kiadást és eddig még csak a kijelzőt védő fólián sikerült összehozni egy karcot, amikor a rotring a hegyével esett rá a kijelzőre... Így ha nem is a Super AMOLED-et, de az AMOLED-et ismerem...

    A Samsung mellett szólhat még az én esetemben a DEX, mivel egy 17 colos, közel 3 kilós HP ProBook-ot inkább nem repülőztetek, így csak egy tablet fog velem jönni...

    Úgyhogy biztos lesz még 1-2 "álmatlan", töprengős éjszaka, hogy mi legyen a befutó, mint írtam, továbbra is nagyon szívesen veszem bárki véleményét, de a fórum nyugalma érdekében inkább privátban...

    Addig pedig szívesen nézem és sokszor csodálom a feltöltött képeket...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák