Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    Egy kis mai sztori.

    Mostanában gondolkozom egy új kamerás telefonon, és ma volt időm, így elmentem a MediaMarktba, hogy összevessem a mobilok fotós képességeit.

    Elsősorban az Xperia XZ kamerájára voltam kíváncsi, mert imádom a Sony telefonokat.
    Először őt vettem a kezembe.
    Sajnos hatalmasat kellett csalódnom.
    Szép képet csinál, de olyan borzasztó makrót csinál (konkrétan semmilyet), hogy majdnem elsírtam magam.
    A Z3 Compactommal is értelmesebb makrót tudok produkálni a zaj ellenére.
    Az X Compact kamerájával is ugyanez volt a helyzet, tehát nem egy egyedi hibáról van szó.

    Utána kétségbeesetten kerestem a G4-et, de sajnos nem találtam sehol, ezért kipróbáltam a G5-öt.
    Kellemes érzés volt fényképezni vele, többek között szép makrót lehetett vele csinálni.
    Lőttem még pár külömböző képet, és megnyugodva állapítottam meg, hogy az XZ-t biztosan nem veszem meg.

    Kerestem a Nexusokat, de azok sem voltak sehol, így végül az S7 Edge volt a soros.
    Szeretem a dizájnját, meg minden, volt is a kezemben, de sose próbáltam ki a kameráját.
    Lőttem egy képet.
    Azt hiszem, szerelmes lettem.
    Olyan gyönyörű, és az ízlésemnek megfelelő képeket lehet vele készíteni, ekkor döntöttem úgy, hogy még megvárom a Pixelek megjelenését, és ha azok nem győznek meg, Samsung csúcstelója lesz a következő telefonom.
    (...úgy pár hónap múlva. Azt hiszem, jön egy spórolós időszak az életemben. :D )

    Tanulság:
    XZ kamerája (sajnos) kb. egy ürülék... Senkinek nem ajánlom.

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Új hozzászólás Aktív témák