Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Graphics #46414 üzenetére

    A jövőbeni esetek miatt mentem bele és szándékosan nem a vásárlós topicban, mert ez már vásárlás utáni rész, ez a topoc meg arról szól. Tehát nem kell offtopicba tenni.

    Más esetekben ugye az MX500-at nem mindenki ajánlja laptopokba, a melegedése okán (mert hogy akár +4-5 fokkal melegebb a wd bluenál ami drágább).
    Pedig ott a méretéből fakadóan elvezethető hő miatt jóval kisebb a probléma mint ennél a TS256GMTS430S-nál, aminél azt tapasztaljuk hogy terhelés idejére felugrik 70 fok fölé ha nincs rendesen elvezetve a hője...rövid műveletek során (pl nagyobb méretű excell táblázat megnyitása) is fel-fel ugrik.

    Tényleg kíváncsiságból kérdem hogy az miért érdekes hogy nem NVME ha egyszer melegedik?

    Tényleg csak jó szándékból jelentkezem én is, nehogy aztán a felhasználók jöjjenek vissza hogy miért lett beajánlva olyan egység amivel sokszor megröccen a rendszer felhasználói élménye HDD szintre.

    Mégegyszer: ha az MX500 kiajánlásakor a csatolón kívül az is lényeges szempont hogy melegedik, akkor szerintem jogos a feltételezésem hogy a 2242-es kategóriában is az kéne legyen, pláne hogy ez utóbbi esetben sokszor a többi melegedő komponenshez jóval közelebb kerül fizikailag az egység. Tehát terheletlen SSD de terhelt rendszer esetén alapból melegebb lesz a környezet aminek következtében a leterhelt SSD hőmérséklete is megugrik.

    Bocsánatot kérek a személyeskedésért, csak korábban el lettek engedve a fülek mellett az ilyen felvetéseim.

    Ellenben tényleg jó lenne ha valaki a mostani kínálatot rendesen letesztelné és lenne egy konkrét forgatókönyv hogy mi a megbízható példány a 2242-es SATA-s méretkategóriában illetve hogy mit kell még megcsinálni beüzemeléskor. Mind AIO mind pedig notebook kategóriában...az AIO-ban még talán betudok segíteni, csak kevés az időm erre. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák