Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz t72killer #18491 üzenetére

    Igen, nem kevés. Ráadásul mindezt azon a picike áramköri lapon... Nem csoda, hogy lehetett látni olyan hőfelvételeket, amiken erősen tűzforró régebbi msata driveok voltak. Ugyanakkor a 4W csak addig van míg ír, utána már csak 0,3W vagy mégkevesebb és kihűl. Márpedig 500GB/s tempóban nem fogsz sokat írni vele folyamatosan, mert elfogy a forrásadat. :D Olvasásnál alapból jóval takarékosabb. Ezzel szemben a Core-M sokkal inkább "kihasználja" a 4W TDP-jét munka közben.
    A saját 840 PRO meghajtóm is ezt támasztja alá. Ott sincs semmiféle hűtés, ugyanúgy légmentesen benne van egy fém kalitkában az elektronika, és nem igazán szoktam 40 fok felett látni. Kicsit rápróbáltam kíváncsiságból, de nem igazán sikerült megmelegíteni, az olvasási teszt meg se kottyant neki, az AS-SSD másolási tesztje szintúgy, végül 30GB szekvenciális írással sikerült kicsit fűteni vele (~380mb/s-el ír az enyém, szóval kb. másfél perces folyamatos írás), így elérte a 48 fokot HWiNFO szerint. :DDD
    Olvasásnál 40 fokról indulva éppen 100GB folyamatos szekvenciális olvasás után érte el a 48 fokot.
    Persze, ebben azért nagyobb jóval a NYÁK, amin keresztül tud hűlni, de azért annyit talán mutat, hogy nem kéne megsülnie az M2 csodának sem.

    (#18493) t72killer: Szóval szerintem nem fogja leégetni a gép alját, hacsak nem fogsz neki valami nagyon agyamnet SSD-gyilkolászásnak. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák