Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Engineer -

    csendes tag

    Ha jól látom csak nekem van a topikban fegyverem, ezért szeretnék néhány félreértést eloszlatni. Jómagam vadászom, ezért tartok fegyvereket.
    Nem hiszek, a ''valahol hallottam'', meg a ''haverom mesélte'' történetekben...

    Fegyver megszerzése:

    -Vadászat céljából: kell vadásztanfolyam, végén elméleti és gyakorlati vizsgával.
    Elméleti: (írásbeli, szóbeli). Gyakorlati: (sörétessel korongra, kisgolyóssal céltáblára).
    Fegyvervizsga: elméleti és gyakorlati (írásbeli, ill. lövészet).
    Fegyverosztályra beadni a kérelmet, csatolni egy halom papírt, orvosit, erkölcsit, vizsgaokmányokat, vadászjegyet, stb... + illetékbélyegek természetesen!
    Elbírálás kb 30 nap, és még kimennek lakásra megnézni a fegyverszekrényt, hogy megfelel-e a követelményeknek. (Külön kell tárolni a lőszert és a fegyvert, aztán biztonsági zárral ellátottnak kell lennie.)

    -Sportcélból: a vadászviszga kivételével minden, viszont kell igazolni 6 hónap lőtérlátogatást, és minősített lövőnek kell lennie az illetőnek, hogy saját fegyvere lehessen. A lőtéren meg tudják mondani, hogy hány lövésből, hány pontot kell elérni a minősítéshez. Okmányok -mint a vadász-nál.

    Mindenki fegyverrel, lőszerrel való visszaélést követ el aki olyan fegyvert, lőszert tart, melyre nincs engedélye. Én is csak a fegyvereimhez való (típusú) lőszert vehetek, a fegyverboltos ki sem szolgál mással!! Tehát mindenhez kell engedély.

    Fegyverviselési: (természetesen a fegyveres testületeken túl)
    -Önvédelmi célból: az eljárást nem tudom pontosan, viszont komolyan meg kell indokolni a kérvényezést, viszont nem sűrűn adnak ki ilyet a fegyverosztályon dolgozók szerint.

    A biztonsági őrök is csak addig tarthatják az oldalukon a fegyvert, míg a szolgálati idejük tart, nem mehetnek haza vele...

    Ha megtámadnak, sajnos valóban az a helyzet, hogy a támadó fegyverének megfelelő ''súlyú'' fegyverrel lehet megvédeni magunkat. Ököl-ököl, kés-kés, lőfegyver-lőfegyver... stb...

    Nagyjából erre kell számítania annak, aki mostanában ilyesmiben töri a fejét.



    A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

Új hozzászólás Aktív témák