Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz AuraSync #7269 üzenetére

    "De a Mini 1 megjelenésekor már rég volt Ocusync. Akkor miért nem került bele? Hát mert eladja most neked a Mini 2-ben azért."

    Ja, a BMW-nek is van nagyblokkos motorja ezeréve, mégsem az az alap a hármas szériában, soha nem is volt az, mekkora sutyerák banda már! Sőt, a rohadt AMD is 16/32-nél jár már, hát miért nem adja 50 ezerért a belépőszinten azt is?

    Félve kérdem: hallottál már olyat, hogy a fejlettebb technológia először a gyártó drágább termékeiben jelenik meg (amelyen több prodfitot realizál), és csak utána szivárog le a belépőszintre? Ennek hiányában kábé senki nem venné a drágább modelleket. Jó, hogy a Tellóba nem akarsz OcuSyncet már ezen az alapon... Nevezheted marketingnek, vagy egyenesen átverésnek, teljesen mindegy, a gyártók ezeréve a fentebb leírt utat követik egy technológia bevezetése majd elterjesztése során, ha tetszik Neked, ha nem. Különösképp így van ez, ha nincs közvetlen konkurenca. És nem, nem csak a DJI, meg kell nézni, mit csinált az Intel 5 éven át gyakorlatilag teljes piaci dominancia mellett.

    Vagy, mutatnál végre egy olyan drónt, ami fele annyiért Ocusync-hez hasonló átviteli rendszert kínál, legalább olyan stabil szoftveres, alkatrész, valamint szerviz háttérrel, mint amit a DJI nyújt itt, Európában? Esetleg ugyanannyiért? Ja, hogy nem tudsz. Akkor erről ennyit.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz AuraSync #7269 üzenetére

    ""De a Mini 1 megjelenésekor már rég volt Ocusync. Akkor miért nem került bele? Hát mert eladja most neked a Mini 2-ben azért"

    :D.
    -Nem azért. Hanem azért, mert eladta az Air 2-ben, ahol nem csak azt tudta felmutatni, valamint nem volt megkötve a keze a súlykorlátban, mint a miniben a 249g. Látszik, hogy szenvednek, mert ezt a gépet mindenképpen 250g alatt akarják tartani, de kell neki a jobb adatátvitel és az erősebb motorok is, mert sajna túl könnyű és annyival nem erősebbek a motorjai, amennyire könnyű.
    Sajnos nálunk nem csak 50 dollárral lett drágább a kettő az egy debüt árához képest (FMC). HA így lett volna, akkro az max +15k-t jelentett volna, és nem hiszem, hogy akkor ez a +15k sok lenne ahhoz képest, amennyi pluszt beleraktak. Ezt már kurvára nem lehet a szar forint/usd/eur árfolyamra fogni, mert az 50 dodó az 50 dodó, és a mostani szar ft/usd árfolyammal számolva is csak ~+15k lenne. De ez nálunk valamiért (talán a kereskedők nagyobb haszonkulcsa???) inkább lett plusz negyven ezer mint tizenöt

  • Geller72

    veterán

    válasz AuraSync #7269 üzenetére

    ..Amúgy érdekes, hogy az baj, hogy van Mini 2, de az már nem baj (részedről) hogy a Skydio(1-2)-t a cúnya bácik nem is forgalmazzák Kanadán és az USA-n kívül. Az teljesen rendben van. (?). :D. Mindenki örülne egy tisztességes piaci versenynek, de ha valami nem kapható - nincs a piacon - akkor az nem verseny. Nekem a Skydio követési rendszere egyszerűen nem kell. Van, akinek igen. Ezek igények, amik egyéniek. És ha az én személyes igényeimet nézem, akkor ha ezt a tulajdonságát - ami engem egyáltalán nem is érdekel - leszámítom, a Skydio az, ami ennyiért rohadtul nem éri meg. A Starter KIT 1000 dodo lenne, ami megnyugodhatsz, itt nálunk 420k lenne forintban, és ez csak a starter KIT. Ehhez az árhoz annak a gépnek a tudása nulla. (Mondom, a követési módot, mint érdektelen tényezőt leszámítva).

  • Statikus

    senior tag

    válasz AuraSync #7269 üzenetére

    Miért is rakná bele a csúcstechnikát egy alap "mini" készülékbe a gyártó?
    Azért vannak kategóriák, úgy, mint az autóknál, hogy az ember fia el tudja dönteni mire van szüksége, mit tud megfizetni.
    Egyszerűség kedvéért van egy VW Polo, egy Golf, egy Passat és egy felsőkategória (nem ismerem a márkát). Egy Pólóban soha nem lesz 4 elektromos ablak, duálklíma, sportfutómű, golyóálló üveg akármi... mert az egy belépő szint. Vegyél felsőkategóriát, abban benne lesz minden, amit csak akarsz.

    A Mini egy belépő szint, a Mini 2 is az, csak 1-2 évvel későbbi kiadás.
    Ez egy 249 grammos drón, arra van, hogy olcsón megkapd, legyen egy DJI élményed, érezd, hogy ez nem egy szar olcsó 20 ezres repülő valami, hanem egy DJI drón. Arra van, hogy megszeresd, hogy többet akarj. Ha többet akarsz, veszel újabbat, nagyobbat, még többet.
    Na ez a Marketing.
    Az, hogy nem rakják bele a legkisebb termékbe a csúcskategóriás elemeket az inkább üzletpolitika, nem marketing - szerintem.

    Valamikor, közel 30 éve nyári munkaként dolgoztam IBM-ben, HHD-ket szereltünk. Emlékeim szerint akkoriban még megbájtokban mérték a HDD-k kapacitását. "Belsősként" hallottam olyan infókat, hogy már létezik a 2GB-os technológia, de majd csak 2 év múlva adják ki, mert amiket most gyártanak, azt is el kell adni... Ez nem marketing, hanem üzletpolitika. Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák