Hirdetés

Aktív témák

  • gab.m

    senior tag

    válasz kiskornel #42795 üzenetére

    :R
    Köszönöm, a Te kommentedből fogok tudni sok mindent hasznosítani. A fényforrás az nagyon sz*patós volt, igen. Kívülről kékes fény, bent atomsárga.. Szenvedtem is a megfelelő fehéregyensúly beállításával, de szerencsére már sikerült beszereznem egy szürkekártyát.
    Én tudtam előre, hogy ez szar szituáció lesz, a kevert fényekkel. Nem vagyok idióta, tudtam, hogy ebből nem lesznek eldobomazagyam képek, már csak azért is, mert ISO1600-on nem valami előnyös portrézni, még akkor is ha a gépem szenzora itt még bőven használható képet ad. Szükséghelyzet volt ez a fotózás, na, de próbáltam a legtöbbet kihozni belőle. A negatív clarity szubjektív, igen, és általában én is azt hallottam, hogy esküvői fotókon alkalmazzák, de én így képzeltem el ezt a képet, és a végeredménnyel is elégedett vagyok, és szerencsére az is akinek ill. akiről csináltam a képet.

    “The so-called rules of photographic composition are, in my opinion, invalid, irrelevant and immaterial” – Ansel Adams

    -- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

Aktív témák