Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz pcnet #1775 üzenetére

    Pár kérdés hirtelen amit esetleg hasznos lehet megválaszolni, ha tudod...

    - Saját inzulintermelésed van-e esetleg? ha ilyen régóta vagy 1-es, akkor valószínűtlen, de sosem lehet tudni.C peptid mikor volt nézve utoljára?

    -Az inzulin gyakran ilyen gyéren viszi le a cukort? vagy ez is hektikus? Mindenesetre nem fordulhat elő, hogy mondjuk lejárt a szavatossága, vagy olyan helyre sikerült adni (vagy úgy), hogy nem hatott eléggé? Hova szoktad szúrni, mindig oda szúrod-e, azon a része a bőralatti szövet nem-e változott az utóbbi időben?

    - Mozgás és vércukor: mozgásnál első körben lényegében a glikogénraktárak ürülnek, ami az izomban és a májban van, a májból mozgás hatására szabadul fel vércukor a vérbe. Szóval ha a mozgás nem olyan intenzív, plsz valakinek nincs jól finomhangolva ez a szabályozás (márpedig cukorbetegeknél a külsőleg adagolt inzulin nem tud olyan precíz finomhangolást biztosítani, mint az endogén), akkor előfordulhat, hogy a májból több kerül be mint amenniy az izmokba bemegy, és a mozgás elején még inkább nő a vércukor, nem csökken. Persze amit írsz még így is extrém, a másfél óra utáni 15 még csak-csak elmegy, de egy órával később 24 az szerintem túl magas ahhoz, hogy ezzel a fenti jelenséggel magyarázható legyen. Mindenesetre gondoltam inkább leírom, hátha ad valami ötletet vagy nemtom...

    Amúgy nemtom milyen orvoshoz jársz, de az eseted mindenképpen problémásabbnak tűnik, valaki olyan diabetológusnak kellene átnéznie az esetedet, akinek van ideje rádszánni vagy másfél-két órát, aztán alaposan átrágni a cukraidat, étkezésedet, mozgásodat és az inzulinbeviteledet. Mert valahol valami hiba nyilván van...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Geryson

    addikt

    válasz pcnet #1775 üzenetére

    A szakmai oldalhoz majd nálam okosabbak hozzászólnak, én inkább szintén az "emberi" részéhez fűznék hozzá kommentárt. Egyrészt valóban orvost váltani soha nem késő, nekem az első főorvoson (MÁV Kórház) annyira elfoglalt volt, hogy 5 percet nem voltam bent és inkább a cégemről beszéltünk, mint bármi másról. Amit tanultam, azt csakis kizárólag magamnak köszönhetem. A mostani pumpás orvosom a világ legjobb feje de hasonlóan ultraelfoglalt. 6.4 lett a HgA1C-m megint, erre azt fogja mondani, hogy nem piszkál (1 éve is ennyi volt) és 5 perc múlva már bent sem leszek. Ez nem jó, de nekem kényelmes és amire kíváncsi vagyok, azt elolvasom és tesztelem. Viszont nincs is huszonx-es cukim...

    Sajnos azt látom a mai napig, hogy szinte nincs 2 egyforma hét. Néha alig tudom visszahúzni 10 körülről, néha meg olyan patentra reagálok (pl. ma), hogy 8,5 fölött nem voltam egy percet sem. Reggel fehér zsemlés szendó, délben csülökpörkölt főtt krumplival. Annyira el tudok keseredni ezen, de sokszor megvan rá a magyarázat (beadás rossz helyen, szerelék régi, hülye kaját ettem). Én combba évek óta nem adok be amúgy, mert futás vagy bringa miatt nagyon kiszámíthatatlanul reagál (általában túlreagál) ill. a szerelékemet 2 nap után kezdi "kilökni".

    Sport. Én azt hiszem elég sokat mozgok, főleg tavasztól-őszig. Több év kell hozzá, míg megtanulod de meglehet. Ami alapvető szabály: minimál, vagy nulla inzulibeadás (függ a terheléstől is!) de legyen Nálad inzulin + cukor + folyamatos kontroll. Amikor még nem voltam pumpás, akkor nem volt folyamatos mérőm. Akkor úgy futottam, hogy minden körben visszafutottam a kocsihoz és rámértem. A folyamatos mérővel sokkal könyebb, de ez más téma, mert "eszméletlen" költség is. Aztán különböző edzőtermekben szerencsétlenkedtem és ott is kimentem és mértem vagy már volt, hogy bevittem magammal (ha kevesen voltak). Szóval nehéz és folyamatosan ellenőrizni kell de működik. Hozzáteszem pl. egy combosabb tekerés (>100 km, min. 30-as tempó) az igazán kedvencem. Olyat dolgozik a szervezetem, hogy vígan eszem a cukrot, iszom az őszibarack levet, eszem meg a végén a paprikás csirkét galuskával és a cukrom mondjuk mozog 4-7 között. Hozzáteszem, több év tapasztalat kell hozzá! Könyebb lenne az élet enélkül, de nem én választottam így elfogadom az új játékszabályokat.

    2003 nagyon régen volt, én azt mondanám, hogy tényleg szedd össze magad és ne parázz ennyire most már ezen. Ez egy állapot, oldd meg. Rommá csajoztam magam fiatal koromban (20 éve tolom a cuccot), simán első randin előtte szúrtam magam, vagy zabáltam a csokit ha egy átparádézott este után már feketedett a világ előttem. Nem azt mondom, hogy ez a tökéletes, de fogadd el, hogy ez van és hidd el, hogy más is elfogja. Nekem SOHA nem volt ebből gondom, vagy kisebbségi érzésem. Vezeti, kirándulni, nagyot sétálni meg szigorúan csak üditővel, vagy szőlőcukorral.

    Itt tényleg mindenféle fórum van, ezen én is el szoktam csodálkozni. Társkereső is van??? Ez még érdekesebbé teszi a dolgot, csak a Párom meg ne tudja... :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1778 üzenetére

    Taxis blokád évében volt egy szem balesetem, rengeteg műtét, onnan vagyok cukorbeteg és retina leválás miatt egyszemes látó..
    Mind ismerős. Igyekeztem 7 alatt tartani a szintet. 7 alatt hemoglobin szint. Néha parázok hogy sok, lefekvés előtt ha 8 körül volt, adtam novorapidot pluszba és reggelre 10 körül keltem.
    Doktornőm lecseszett, hogy ne adjak össze-vissza. 8 jó lefekvésre, nem akartam elfogadni. Aztán megpróbáltam, reggelre jó lett. Ma ha 6-7 lefekvéskor, eszek rá 10gramm körül. Nem olyan jó, mintha már eleve 8 lett volna, de nem rossz.
    7.9 volt fél éve a hemo, most 7,3. Azért ez elég markáns különbség.
    Nem egyformák a mérők, én azt szoktam hogy amikor labort vesznek, azonnal mérek egyet. Tudok arányosítani később emiatt.

    Ha úgy érzed nem jó a dokid, próbálj meg váltani. Nekem se volt jó mindig. A mostani ténykedése tetszik.
    Próbáld ki azt, hogy a bázist oszd el kétfelé. Lefekvéskor 70%-ot, 10-12 óra körül a maradékot. Én beleestem abba a hibába, hogy nem ettem ch-t, csak nyomtam az inzulint, nagy barom voltam, ma már nem fordul elő. Még ha magas is kaja előtt, akkor is eszek és csak úgy adok inzulint. Máj durva dolgokat tud produkálni ha nem viszel be CH-t.
    Comb: sajnos ezzel mindenki így jár, sok az ér. Én hasfal, váll, és farba adom. Combba ritkán, de muszáj néha.

    Meditáció: nem baj ha elalszol, akkor pihensz, nem stresszelsz.
    Csodaszerek nincsenek.

    Ja és orrsövény műtétem volt +10 éve, most elkezdett az egyik összenőni. 3 pici nyílás van rajta. Belégzésnél sípolok mint 10.30-as gőzös. Műteni kell.

  • pcnet

    addikt

    válasz pcnet #1781 üzenetére

    Kezdek parázni, hogy gyógyszer is kellene inzulin mellé. Este a 13.8-as cukorra benyomtam mérgemben +6E Novorapidot és reggelre 13-as lett. 1E inzulin, 3 mmol/l-el csökkenti a VC szintet. Akkor 13-(6x3)=-5. Nyilván -5-ös nem lehet a VC, de reggelre kómába kellett volna esnem. Mintha nem is reagálna a szervezetem az inzulinra. Most megyek fát hasítani és tüzifát hordani, kíváncsi vagyok keményebb fizikai munkára, hogy fog reagálni. De már agyam nincs, mennyi inzulint adjak be hozzá. :(

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1782 üzenetére

    Nyugi!!!!
    Attól, hogy kontroll nélkül nyomkodod a novorapidot, még több bajt okozol! Tudom mit beszélek! Állj vissza a normál életmódra és a normál egységekre! Oké, rányomtál 6E novorapidot éjszakára. Akkor most írd már le, hogy mennyit mértél, éjfélkor, 3-kor és reggel. Amikor rányomtál, mennyi CH-t vittél be vele együtt, mennyi bázist adtál be hozzá?

    Azt gondolod, ha nyomod az inzulint CH nélkül, az jó? Az a hülye szervezet majd előteremti helyetted. Kontroll nélkül.

    Na, akkor tényleg nyugi és kezd itt:
    - nem repedt valahol az aktuális adag üvegje valahol?
    - nem járt le a szavatossága?
    - nem kapott túl nagy meleget vagy hideget?
    - próbálj ki egy újat
    - oda add, ahova még nem adtál

    Ezek után mérj. De nem adagolhatsz CH nélkül! Voltam hasonlóban, tudom miről beszélek hidd el.
    Baromi egyszerű volt nekem, de nem tudtam róla.Ahova adtam, ott már nem szívódott fel.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1784 üzenetére

    Comb vérzős, tudom, volt is róla szó.
    Felkar, far, mindkettő jó.
    Én is egyszemes látó vagyok, tehát tudom :(
    Ezen felül tiszta para vagyok, mert 1 hete egy elég nagy hólyag van a nyelvem alatt, nem múlik, nem csökken.
    Orvosi ügyelet egy rakás kaki. Nem láttam még ilyet, ez a diagnózis. Anaftint használjon. Használtam, rosszul lettem, sürgősségire be, infúzió, vérvétel, ekg, minden jó. Hazaenged. Lábak remegnek, nem tudok fent lenni. Orvos az egész országban nincs, miért pont most lenne :(
    Szóval van para, ha nincs orvosi szakszerű diagnózis, majd csinál a beteg, erre jó a net.

    Szóval vegyél mély levegőt, és próbáld ki felkarba, az nem vérzik.

  • pcnet

    addikt

    válasz pcnet #1786 üzenetére

    Még két eset:

    Orrsövény: a helyi doki 3 havonta írt fel másik allergia gyógyszert. Egyik sem használt. Egy barátom ajánlott egy dokit, hozzá is eljártam, írt fel orrcseppet, nem használt. Írt fel steroidos orrcseppet, az használt, de mondta, hogy azt csak pár napig szabad használni. Nem jutottunk semmire, inkább elmentem egy masik dokihoz aki gyerekkoromban az orrmandulámat vette ki. Bele nézett az orromba és azt kérdezte mikor tudok menni műtétre? Hogyhogy eddig nem vették észre? Azért adott egy steroid injekciót. Mondtam neki, ez nem jó ötlet. Azt mondta rosszul tudom, steroidnak semmi köze a cukorbetegséghez. Mire leértem a parkolóba a kocsihoz, 16os volt a cukrom. Pár napig nem is ment 10 alá. Mikor mentem hozzá műtétre, kérdette milyenek voltak a cukraim? Mondtam, hogy magasak. Mondta, hogy utána olvasott és igazam volt, elnézést kért és megkért, hogy ez maradjon köztünk. Megvolt a lézeres műtét, de nem volt sikeres. Be kellett feküdnöm, reggel volt a műtét, este jöhettem haza. Mai napig nincs gondom az orsövénnyel. Csak ezt se vette észre 2 doki. A 3. meg úgy kezdte mikor tudok menni műtétre.

    Ugyan ez orpolippal: Elmentem egy dokihoz, azt mondta van orrpolip, de első körben próbáljunk meg steroidos orrspray kezelést. Vissza mentem kontrollra, a doki konferencián volt, egy doktornő vizsgált meg. Megkérdezte, hogy jól értettem, hogy a doktor úr orrpolipot mondott? Mert ő nem lát polipot. Kaptam időpontot az eredeti dokimhoz, ő azt mondta, ez márpedig polip, de nem érdemes műteni, mert kiújúl és cukorbetegelnek kockázatos is a műtét. Persze a sprayvel semmit nem értem el. Olyan szinten el volt dugulva az orrom, hogy nem tudtam felszippantani a sprayt. Elmentem egy másik dokihoz, azt mondta jókora polipom van, minél előbb műteni kellene. Elküldött arckoponya röntgenre, 12 mm átmérőjű polipom volt. Érdekes a doktornő ezt nem vette észre. Egyik doki észre se veszi, másik meg azonnal műteni akar. Orrpolip és orrsövénynél is ugyan ez volt.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1787 üzenetére

    Február másodikán megyek műtétre. Orrsövény műtét után összenőtt. Alig kapok levegőt.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1790 üzenetére

    figyelj, feltétlen kell a fizikai - esetleg túlzott mértékű rövid idő alatt? - aktivitás?
    Próbáld már ki, - persze ha lehet - hogy pianoban vigyél végig 2-3 napot. Mi a munkád?
    1-2 óra normál tempós séta lehet jobb lenne, de én biztos egy pihenéses időt tartanék. Ha ez sem válik be, kezelőorvos! De próbáld meg ha van lehetőséged!
    Ha reggel 10 fölött vagy: 40gr. CH mellett az előírt adag Novorapid
    Délben a 60gr. CH helyett - feltételezem kb ennyi lehet - 50 és az előírt N.rapid
    Este 6-kor vacsi, ezt nem csökkenteném.
    22-kor levemir: egyik barátomnak az orvosa tanácsolta, hogy a napi adag 50-70%-át adja, majd 10-12 között másnap a többit. Neki bejött.

    De ezeket is max 2 napig próbáld és ha nem javul, irány a kezelőorvos.
    Ha nem bontottál azóta új ampullát, tedd meg, ha nem váltottál új helyre a beadási helyre, tedd meg.
    Csak ne ész nélkül nyomkodd az anyagot! Az csak ront a helyzeten, hidd el.

    Hogy élünk? Nem tudom más hogyan. Én igyekszem nem ezzel foglalkozni, még akkor sem, ha rossz. Tegnap elengedtem magam. Szülinapi vacsi volt, egyébként is beteg vagyok, de nyomtam egy kis tortát, ami pocsék is volt, lisztes is, olyan cukros, hogy ropogott a fogam alatt, a vajas töltetékhez pirítós is járt volna....
    De anyós hajtogatott, sós pogija... Az ütős volt. :) Tudja mit szeretek :)
    Nem volt kevés a cukrom, kétszer adtam plusz rá. egyszer 4-et (11-re) és egyszer 3-at lefekvéskor 11-re, 26 - a 24 helyett - levemirt, most amikor írom 6,8. Lesz 8.5 mire reggelizni szoktam, de nem izgat, mert akkor az is emel rajta.
    Tehát nyugi. Ha kell és van nyugibogyód, használd. Néha tényleg kell, hogy az zagyad kikapcsoljon és ne küldj neki olyan dolgokat, hogy magas, magas, magas és hasonlókat, mert a hülye agy ezek után, képes elhinni és reakciót ad. Vagy mi lesz ha alacsony lesz, ezekkel bombázod és elhiszi, reagál rá. Nekiáll CH-t átalakításba.

    Mondom ezt úgy, hogy nem tudom mivel foglalkozol mi a munkád, tudsz-e 2 nyugis napot erre szánni!

    Relaxálj, hallgass olyan zenét, ami pozitív megerősítéseket tartalmaz. (sokan nem hisznek benne, én igen). Van egy érdekes anyag, füles kell hozzá, egyszerre több infó jön belőle, az a jó, ja mindet érted is, baromi nehéz kikapcsolni úgy az agyat, hogy 2-nél többet érts)

    Én ezeket ajánlom Neked, ha tudod próbáld meg. Rajtad áll (remélem csak rajtad).

  • *Ropi*

    félisten

    válasz pcnet #1798 üzenetére

    Szia!

    Biztosan pontos a műszered? Érzésre is annyinak érzed mint amennyit mérsz?

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • nokia párti

    őstag

    válasz pcnet #1798 üzenetére

    Nem fogytál az utóbbi időben sokat? Esetleg nem szedsz szteroidot tartalmazó más gyógyszereket?

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1798 üzenetére

    Szia
    Ez nem túl jó :(
    Én azt javaslom, hogy keresd fel a diabos kezelőorvosod. Ne várd meg az időpontot (mondjuk én egyszer jártam így, de tény, hogy nem egyszerű bejutni sem) ha lehet.

    Egyébként én is kicsit kísérletezek most, mert a reggelim 7,5-8 körül van. Azt mondta a kezelőorvosom, hogy lefekvésnek a 8-as érték ideális. Arra írt 24 levemirt. Erre van a fenti érték. Próbáltam 1-2 egységgel többet, de nem lett jobb, próbáltam 4E plusz novorapidot, azzal sem. Most második este este adta 2E novorapidot és 22E levemirt, így 7 alatt volt tegnap és ma reggel is. Ez már jobban tetszik.

    De tényleg próbálj vele beszélni.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1870 üzenetére

    Szia

    Hát ezek tényleg nem jó értékek :(
    A fizikai aktivitás érdekes dolog, mert az nekem is volt, hogy felnyomta, de ellenkezője is megvan. Amikor rányomsz a magas értékre inzulint, akkor viszel is be CH-ot? Mert én igen, amikor az orvosom megkérdezte, hogy mennyi CH-t vittem be az ilyen "extrém" adagoknál (6-8E) és mondtam, hogy mire vittem volna be? Na erre lecseszett rendesen.
    Én sokáig ettem reggelire almás zabkását. (vízben főve, 30-40gr natur zabpehely, fél alma belereszelve)

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1872 üzenetére

    Teljesen jól mondja, nekem is 1-3E novorapidot engedélyez, de ha ebéd előtt 8 fölött van, akkor is max a 1-2E-t adok pluszba és kaja :)

    Zabkása: nem vettem előkészített motyót. Lédiget, (1kg-os mondjuk) amit írtam mennyiség az ülő munka esetében 6órakor reggelinél, olyan 10-11 óráig kitart, olyankor még ebéd előtt egy fél alma és azzal ebédi jó volt- de ki kell kísérletezni. 60gr az kb 35-40gr CH, de elhúzódó felszívódással, ezért raktam bele almát is, mert az azonnal is emel kicsit.

    Tényleg ne kapkodj az inzulin lövéssel, ha fizikai munka miatt megy fel, várj egy órát, vezess pontos naplót mindenről, hogy emlékezz mi miért volt.

    Bázis: próbáld ki úgy, hogy 22-kor add be az adag 70%-át, a maradékot meg 10 óra körül másnap és figyeld van-e pozitív hatása

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1875 üzenetére

    Az a gyógyszer a Jardiance. Szedem, mert hiába volt a diéta, híztam, ezzel fogytam. Stabilizálta a szintet, mellékhatása nekem nincs, viszont elég drága.

    A szétosztást egy barátomnak az orvosa javasolta, neki anno bevált.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1877 üzenetére

    6-kor mérek, akkor 7 körül van, 7:30-kor reggelizem, ha utána 9 felé olyan 8 körül van, az délig átlag jó, 5,5-6,5 között szokott lenni. Ha eszek közbe akkor 7-8 közé megy ebéd előtt.
    Az nem baj ha kaja után több, mint előtte. Nyilván nem 15-ös értékre gondolok.

    Próbáld ki azt, hogy hagyd dolgozni a gyógyszert, inzulint

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz pcnet #1875 üzenetére

    Inzulinpumpára nincs lehetőséged?
    Nekem ehhez képest szinte stabil a cukrom, 6 körüli HbA1c-vel. Az inzulin nagyon bekavar, ha van saját inzulinod. Ráadásul erős éhségérzetet csinál. Ezért ha van rá mód, nem akarok egyelőre.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák