Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    válasz #32577792 #1788 üzenetére

    Egy kalappal a műtéthez! Sokan mondták anno nekem is, hogy vissza nőhet, de szerencsére eddig nem történt meg. Orrpolip műtét után mikor mentem kontrollra, direkt meg is kérdettem a dokit, hogy mi újság orrsövény fronton, azt mondta minden a legnagyobb rendben.

    Hogy ne mindig csak panaszkodjak. Most mértem egy 4.8at. Lehet csak a fizikai aktivitás hatása, de remélem már visszatér normál tartományba. Így szokott lenni. Egyszer csak minden átmenet nélkül magas, aztán amilyen hirtelen jött a magas, úgy tér vissza normál tartományba.

    Ti nem is adtok plusz inzulint magas cukorra? Dokim mindig mondja, hogy írjam a naplómba, hogy mikor mennyi pluszt adtam. Ő már egy 9esre is javasol +1E Novorapidot. Ha tartósan 10 felett van, akkor szoktam pluszt adni. Van mikor elszalad velem a ló és mérgembe 6E is mint pl este. Beszéltem egy ápolónő ismerőssel, ő azt mondta ne térjek el az előírt egységtől akkor se ha magasabb. Ha 8 egység az adagom, akkor annyit adjak akkor is ha 5ös a cukrom és akkor is ha 15ös. Kicsit ki is rázott a hideg, hogy mi lehet ha egy eszméletlen vagy egy magatehetetlen embernek bead 2es cukorra 8E novorapidot. Ok, persze ők általában infuzióban kapják, csak kicsit meglepett, hogy 2es cukorra is annyi inzulint ad mint 20asra. Nem szeretnék a betege lenni.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák