Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    válasz [Prolixus] #1776 üzenetére

    Hogy van e saját inzulinom, nem tudom. Soha nem nézték. Nemrégiben említettem dokimnak,mert már az is megfordult bennem, hogy esetleg időnként "észhez tér" a hasnyálmirigyem, van valamennyi saját inzulinom és ilyenkor kell csökkentenem a beadott inzulint. Azt mondta teljesen kizárt, hogy legyen saját inzulinom. Ezzel le is tudta a dolgot.

    Inzulin szavatossága biztosan nem járt le, mindig sorba rendezem lejárati idő szerint. Ahogy a tesztcsíkokat is.
    Igen, az inzulin hol így hat, hol úgy. Azt már észrevettem rég, hogy nálam sokkal később szívódik fel. Kaja után 1,5 órával pl 12es, 2 órával már 8as. Kezdetben a kaja utáni cukraimat látva a doki emelgette is rendesen az inzulin adagomat és rengeteget hipóztam. Hasfalba adom az étkezésit (Novorapid) és vállba a bázist (Toujeo) Hasfalba szépen "diszítősort" szúrok, ha végig értem, jön a másik oldal. Nyáron sokat adom combba is, miikor könnyen hozzáférhető, de ott sokszor trafálok el hajszáleret, utána bekékül és fáj. Inkább a hasfal maradt nálam a tuti. (Elfér ott, úgy is van túlsúlyom)
    Az inzulin hol így hat, hol úgy. Tegnap pl 16os cukorra mérgemben benyomtam 6 egységet és 15,7re csökkent csak 2 óra múlva. Ma reggelre 7es volt. Ebéd előtt 8,5, ebédnél kicsit bűnöztem, mert fogamra való volt, persze kb 10 CH plusz bevitel volt és adtam is hozzá +1E Novorapidot. Utána 1,5 óra séta (a szokásos útvonalon) és érdekes most 8,1 volt kb negyed órája mértem. Most szinten maradt séta hatására. Egy hete ugyan ezen az útvonalon ugrott 10et fel. Elég tempósan sétálok, sokan mondták már, hogy inkább kocogás mint séta amit csinálok.
    Az is érdekes, hogy este lefekvés előtt sokszor mérek 5ös cukrot. Ilyenkor egy 10g CH-os joghurtot szoktam enni. És néha reggel mégis 17esre ébredek. Máskor 5ösre nem eszek, mert "tegnap úgyis felment, ma is fel fog menni" -gondolom én, és csak forgolódok, zaklatott vagyok, nem bírok elaludni, felkelek mérni és 2,3as. Soha nem tudom eltalálni, hogy jót teszek, vagy sem.

    Szeptemberben volt egy orrpolip műtétem, most már ha szédülök, levert vagyok, tudom, hogy a cukrommal van gond. Addig vagy oxigén hiány vagy is lehetett az oka. Műtét után letehettem az astma gyógyszereket és kaptam steroid mentes orrsprayt is. Gondoltam majd ha le tudom tenni a steroidos gyógyszereket, jobb lesz a cukrom, de igazából ez sem észrevehető.

    ungawa: Köszönöm Neked is! :R Igen, sajnos elég stresszes vagyok alapjáraton. Erre a cukor miatti bizonytalanság még rátesz egy lapáttal. Pl mikor 5ös cukorral kell elindulni itthonról, vagy autóba ülni, akkor már kattog az agyam, hogy mi lesz ha... És eszek egy keveset. 7,5 alatt nem szeretek sétálni menni vagy autóba ülni. Lehet az is hozzásegített ehhez a parához, hogy háziorvosom úgy tálalta a cukorbetegséget, hogy 10 év múlva tönkre teszi a vesédet, a szemedet, a cukor a csendes gyilkos...Lehet nem így kellett volna felvezetnie a dolgot. Vércukor naplókon és Diabetesz újságban is mindenhol azt olvastam, 8 alatt kell tartani, mert afelett nagy a szövődmény esélye. Diabetesz újségot már nem is olvasok, mert csak arról elhetett olvasni, hogy ki hogy esett kómába, mert a rokonai nem figyeltek rá mikor cukorbeteg lett, ilyen cíymszavak voltak, hogy "Veszélyben a vesénk". Egyszer voltam diabetes klubban, ott is egy néni azt mesélte, hogy a tűzoltók, hogy törték rá az ajtót mikor kómába esett és, hogy az idő előrehaladtával egyre inkább nem vesszük észre a hipót és egyre nagyobb a kóma veszélye. Így is elég parás vagyok, nincs szükségem még, hogy ijesztegessenek klubban vagy cikkekben. Születésem óta egyszemes látó vagyok és a szem szövődménytől félek a legjobban. Valahogy a cukraim vagy extrém magasak vagy extrém alacsonyat. Az előírt 6-8as intervallumot képtelenség tartani. Ha meg kivételesen 5ös cukrom van, már kattogok, hogy jajj, le fog esni... Ha egy tökéletes cukrot mérek, annak sem tudok már örülni. Pénteken voltam diabetologián, összevetettük a mérőmet az Ő mérőjükkel. Az enyém 6.5öt mért, az Övék 7,4et. A 24.8as cukrok után felmerült bennem, hogy a mérő ment tönkre, mert se szájszárasság, se túlzott folyadék fogyasztás/ürítés se homályos látás nem volt. 10 órakor mértük ezeket az eredményeket és gondoltam a 13 órai ebédig most azért sem fogok enni semmit és nem is fogok mérni, hacsak nem lesz nagyon indokolt. Ebéd előtt 4,2 volt. Szóval lehet nálam az is a gond, hogy nagyon szigorúan akarom 8 alatt tartani a cukromat.

    Relaxáció, meditáció nem nagyon megy, rendszerint belealszok, vagy elkalandozok. Régen érdekelt ezotéria, sokat olvastam a témában, próbáltam agykontrollt, jártam pránanadira, természetgyógyászhoz, próbáltam étrend kiegészítőket, vitaminokat, teákat, homeopátiát, futást, súlyzózást, bringázást stb... De nagyon kiábrándultam, semmi nem hozott tartós sikert. Este elalvás előtt szoktam hallgatni mantrákat és indiai zenét esetleg indián zenéket. Azok lenyugtatnak. Már amikor nem vagyok alapjáraton ideges, mert akkor azok is idegesítenek.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák