Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helgi

    aktív tag

    Sziasztok, ritkán szólok hozzá, mert úútálok gépelni, ám nékem is 2012-ben adatott egy FX6300BE evo 2.0 lappal, mai napig ezt használom megelégedéssel egy RX570 8GB társaságában, FHD-ban. Egyébként 4.2 mHz-en járatom.. Röviden. Eddig nem volt gondom, mert 16 GB system ram van mellette. Egyedüli game a Battletech 3025, ami kihasználta eddig a vga ramot , 7200MB-ra.
    Viszont, arra gondoltam, hogy a mai világhoz mérten, a fogyasztást jobban csökkenteném, mert évek óta a procit főállásban kódolásra használom. Úgy gondolnám, egy Ryzen 5 5600x teljesítménye talán 2-szerese az fx 6300-nak, ha lehet így mondani, userbenchmark alapján néztem, vagy javítsatok ki.. Ez már elég teljesítmény lenne és hogy jó legyen, ezt 45/65watt beállításnál 45wattra kéne rakni, hogy kissé alul feszeljem, hogy a gyári órajelet vagy fölé kissé beálljon? Vagy inkább egy ilyen is megfelene talán jobban: AMD Ryzen 7 5700GE. Vidkarit nem biztos, hogy szándékozom mellé tenni, ezért is a G. Mi a véleményetek? Hogy lenne jó hogy minéll kevesebbet fogyasszon és kb. a Ryzen 5 5600x szintjét hozza? Vagy inkább várjak még a következő am5-re?
    Köszi, elolvassátok!

    Minden kritikát építő jelleggel fogadok! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák