Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz ph_5.5 #33250 üzenetére

    Max. a várható élettartamot és megbízhatóságot, X év garanciát lehet hasonlítani, mert a D750es cuccokkal egyre több a baj, ahogy kiöregednek.

  • Timer

    veterán

    válasz ph_5.5 #33250 üzenetére

    Osztom a leírtakat, ezért is volt nehéz döntés. Meg igazából az a 800 a végén inkább 1 egész lesz, mert a CFE kártya, és a markolat nem kérdés nálam, utóbbiból ráadásul csak a gyári használható értelmesen, a vázon kívül összedrótozott utángyártott megoldásoktól a hajam égnek áll. Amiben jelentős fejlődést várok el, az az AF, pláne szemre. Egypontos AF-et használok D750-en, amivel elég jó vagyok, de gyereknél próbáld ezt meg, ahogy fut Feléd, vagy csak egy szimpla kapáslövésnél. Ha csak stúdióban használnám, nem is váltanék, az fix. A másik, hogy otthon elég sokszor fotózok félhomályban. D750-nel és 3.2-es rekesszel bizony bele kell nyalatni az 1600-as ISO-ba, hiszen a záridő nem nagyon mehet 1/320 alá, ismét csak a lurkó sebessége miatt. Nekem a D750 zajszintje 800-ig tolerálható. Oké, zajszűrés van, egyre jobb, pláne a friss cameraraw AI alapú megoldása egészen kellemes, de akkor is mossa a részleteket. Ha a Z6II 3200-ig jó (márpedig raklap tesztvideó alapján elég jó), akkor ismét könnyebbség a napi rutin során. Végül, a szenzor stabi. Két fixem van VR nélkül, és két remegő kezem (mondták, hogy árt a diákkori répa polírozás, úgy néz ki, lassan kijön! ;] :DD ), képes vagyok 1/250-nél is beleremegni a nyolcvanötösbe, ami kábé lehetetlen lenne, de én megoldom. Talán az IBIS ezt kimozogja.

    Na és ugye a back / front probléma, ami nálam nagyon sokáig szívatós kérdés volt. Úgy látom DPreview kommentek alapján, hogy Nikonnál a MILC vonal se feltétlenül mentes ettől (amit a jelenség fizikai okából adódóan értelmezni sem tudok), de bízom benne, hogy ezúttal nem én leszek az eezerből 1, aki szív ezzel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák