Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    Sziasztok, egy kis logikai segítséget kérnék:

    Adott egy Asus gryphon z87-es lap, legújabb BIOS-al, amiből kivettem a grafkarit, és nem akaródzik átállni igp-re.

    Bővebben (és hogy miket próbáltam eddig): karit visszatéve BIOS-ban átállítottam, hogy az igp legyen az elsődleges, "multimonitor" módot próbáltam bekapcsolva és kikapcsolva is. Ezekután 1x bebootol a gép, szépen adja a képet igp-ről az alaplapi HDMI-n keresztül, windows rendbeszedi a drivereit, boldogság. Viszont kikapcskor kimerevedik a képernyő, rajta marad a "kikapcsolás" folyamata, miközben a gép ténylegesen lekapcsolt. Ezekután újraindítva semmi kép, a lap piros ledjei hibát jeleznek. Se bennehagyott, se kivett karival nem akar képet adni. Áramtalanítom a gépet, kiveszem az alaplapi elemet, így újra eljátszhatom a fenti kört (kari berak, biosban az átállítódott GPU preferencia visszaállít, szépen bebootol), de megint zsákutca a vége, miután a windowst kilövöm.

    Kérdés: valahogy rá lehet venni a BIOS-t, hogy az IGP legyen az ALAPBEÁLLÍTÁS? Ergo elemkivétel után se keressen dVGA-t ha nincs?

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák