Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solyomsherif

    csendes tag

    válasz daninet #77 üzenetére

    Nagyon elgondolkodtató amit írtál. Ugyanis ezen vitázunk mindíg a kollégákkal hogy az egységes szoftverkörnyezet megvalósítható-e ha a szakágaknak teljesen mások az igényei és a prioritásai.

    Na most te azt mondod hogy az Archicad jó dwg-et exprtál. Én még nem találkoztam (itthon) olyan statikussal aki ne szidta volna az Archicad exportjait. Lehet a mi hibánk, hogy nem ültünk le az építészek mellé és beszéltük meg velük hogy mik legyenek a beállítások, de blokkok és wipeoutok egymásra zúdított halmaza, óriás file méretek, kezelhetetlen...
    Na de mások az igényeink. Mi egyszerű alaprajzokat meszeteket készítünk, és ilyenek isvárunk adatszolgáltatásba.
    - A draw order nálunk egyszerű. Sraffozás hátul, vonal, felirat elöl. Autocadben egy parancs az egész, persze plusz utómunka ha nem automatikusan így készül.
    - Az hogy vonalakból ál az egész engem is idegesít, legalább polyline-t készítene belőlük.
    - A vonaltípusok nekem nem voltak problémásak, de azt is meg kell jegyezni hogy a statikus terven olyan sok fajta vonal nincs. Ez se verte le a biztosítékot.
    - A pcp fájl-t kapásból törlöm mert színvezérelve exportálom a fóliákat. dwg-be eleve azért exportálok hogy szakágakkal, társtervezőkkel együtt tudjak dolgozni, ők autocadet használnak, alap a színvezérlés. Na de itt is az van, hogy nálunk fekete-fehér a végtermék. Nekem a vonalvastagságokra kell csak figyelnem, megjelenítet színekre nem.

    Ami pozítív az Archcad exportokhoz képest hogy kicsi kezelhető fájlokat kapok. Nyilván ha színes homlokzatok exportálnék nem így látnám.

    Ami engem idegesít:
    - a kótákat rendesen kótaként exportálja, de blokként is megjelenik a dwg blokkjai között. Az összes! Egyenként. Ezt nem lehet kikapcsolni?
    - elmetszett pilléreknek, gerendáknak nem tudom külön fóliára tenni a kontúrját és a kitöltését. Bár ezt is két parancs elintézni a kész dwg-ben, de még egy plusz utómunka.

    Mondjuk én csak 1,5 éve ismerkedem a programmal. Azt hittem hogy idővel megérkezik pl a polyline (ami nyilván nem egy nagy csoda), de abból amit írtál. Hát szomorú...

Új hozzászólás Aktív témák