Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz tvamos #5780 üzenetére

    Korábban is feldobta már párszor a yt, a 2 órát látva eddig kihagytam.
    Most belenéztem, az első felében az NPF-en kívül nem volt újdonság (az az oldal viszont hasznos), azt nagyrészt csak pörgettem; DSS-t is használtam már korábban, addig megvoltak még a dolgok.
    De ami utána jött PS-ben... Az a "fogjuk a képet és leszedjük a hátterét, majd kézzel festünk szaturációt a nebulákra" nekem már túmáccs, ott már megszűnik fotó lenni, az ilyen szintű belenyúlást már nem szeretem...

    Laskr99: fotós obik között is vannak olyanok, amik színi hibákban az apokromátokat közelítik.
    Van, amelyiknek benne is van a nevében: pár Zeiss (pl. 135 f2 APO-Sonnar) és Voigtländer (pl. a tavalyi 65 mm f2 APO-Lanthar vagy a 110 f2.5 APO-Lanthar), vagy Leica (APO-Telyt).
    Van, aminek bár benne van a nevében, mégsem az: pl. régebbi Sigma tele-zoomok.
    És vannak, amiknek nincs a nevében, mégis majdnem apo-szintűek: - pl. a Samyang 135 f2 manuál elég népszerű asztrofotósok körében, mint budget majdnem-apo tele; valamint Canon és Nikon pro nagytele fixek közül sok közel apo-szintű.
    A gond csak az, hogy a Samyang kivételével a fent felsoroltak elég drágák... Ha nem kell a széles látószög, távcsövet olcsóbban kapsz, mint 300, 400 és hosszabb f2.8, f4 fotós fixet...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák