Hirdetés
- Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Magisk
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- iPhone topik
- VoLTE/VoWiFi
Új hozzászólás Aktív témák
-
pali923
aktív tag
válasz generatoros #33898 üzenetére
Van vagy 2000 könyvünk 90 centis fenyő polcokon. Tökéletesen működik behajlások nélkül vagy 20 éve.
A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
martong
tag
Nem tudom volt-e már (nem emlékszem).
Az összes OKJ-s könyv elérhető PDF-ben, többek között egy halom faipari könyv is.[ Szerkesztve ]
Okos embernek a nagyapja ültet diófát.
-
thyeby
őstag
válasz generatoros #33898 üzenetére
Ja!
És megtoldanám én ezt, magad is leírtad pedig.
Azok a polcok behajlottak ugyan, de húsz éve tartják a könyveidet. Igaz, nem túl jól hangzik pont itt, az asztalos topicban, de az ember olykor könnyen eltévedik: A könyv itt a lényeg, vagy a polc? Mert akinek a könyv, az nem veszi észre, hogy görbe a polc, akinek a polc, az meg nem veszi észre, hogy ott van Révai életműve.Több fa van, mint asztalos!
-
serfozotibi
csendes tag
válasz pali923 #33900 üzenetére
Erről van szó! Tegyen az ember sűrűbben alátámasztást, vagy ha maradunk a 80 centinél akkor alámerevítést, a már felsorolt többféle módszer egyikének alkalmazásával. A lényeg, hogy sok mindenből lehet csinálni, de bútorlapból, az egyik legkevesebb pénz és idő ráfordítással létrehozható az az átkozott kamrapolc (tudom, deszkából sem drága, de azzal tényleg több munka van). Tényleg, annyit beszéltünk róla, hogy ezalatt már kész lenne.
Egyébként, a fenti párbeszédekről - amikor azt tárgyaltátok, hogy a fa polc lenne az igazi de több vele a munka és aki ebből annak erre nincs ideje - az jutott eszembe, hogy évekkel ezelőtt, amikor még otthon dolgoztam, akkor is főállás mellett, asztaloskodtam. Hajópadlót raktam egy teljes padlástérben, és ott a fűtéscsövek a betonon futottak, ezeket az általam készített padló takarta el a későbbiekben, de ugye minden radiátornál kiléptek a padló alól, volt egy-egy felállás. Ezeket a felállásokat, amellett hogy köréjük "álltam" a padló deszkákkal, még el kellett takarni valahogy, és csináltam otthon külön anyagból, minden egyes felállásra egyedi takarót (mert minden csőpár eltérő távolságban és alakzatban állt, ahogy a fűtésszerelőnek sikerült odahajlítani), fenyőből, ovál alakú fákat, körbemarva. Hanem, mikor a parketta csiszoló és festő mesterek jöttek, mesélte a tulaj, hogy hallotta az egyik mestert ahogy mondja a másiknak:
-Hallod láttad azokat a csőtakarókat?
-Ahan, ez a srác biztos nem ebből él!
Nyilván arra gondoltak, hogy ha valaki, aki főállásban csinálja ezt, akkor az tuti nem kínlódott volna ilyen takarókkal, hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek!!! Vannak még lelkiismeretes szakik köztünk, még ha nincsenek is megfizetve... -
serfozotibi
csendes tag
válasz thyeby #33893 üzenetére
Köszi a reakciót, a kérdéseid jogosak. Az a helyzet, hogy nem szívesen tologatom én sem, de ha már muszáj szállítani, inkább tolom mint viszem, mert 35kg és nem kényelmes a fogása sem. Őszintén, a Metabo Ts254 sokkal jobban kitalálta ezt a szállíthatóságot, de ez van, engem ez a kék Bosch (minden másban) akkor is jobban meggyőzött. Amúgy, ahogy írtad is, a túloldali fogantyú alkalmas a gép koordinálására miközben gurítom, nem olyan egyszerű tolni mint egy talicskát, de óvatosan, el lehet taszigálni. Majd még két kis lábat kell rászerelnem az ellentétes oldalra, mert különben így élére állítva azon a hátsó kihúzható toldalékon fekszik fel, ami nem lesz jó hosszú távon, nem szeretném ha elhajolna. A kavicsos udvaron, nagyon odafigyelek, nem hagyom hogy eldőljön, azon a pár méteren, amíg az autóhoz érek, de nekem ez akkor is nagyon nagy segítség, alig vártam már hogy legyen egy kis időm elkészíteni. Most itt volt ez a húsvéti szünet, csütörtök óta, mert a dánoknál ez nagyobb ünnep mint a karácsony.
-
AndrewBlase
senior tag
Mivel megszólítva érzem magam, reagálok.
Gyerekkoromban néha bejártam a szüleimmel a munkahelyükre, ahol (többek között) rétegelt lemez gyártás folyt. Bár akkoriban még jobban érdekelt, hogy hogyan lehet a csarnokban "békával" rodeózni/rollerozni.
Késöbbiekben faipari suliba jelentkeztem, és a nyári gyakorlatok zömét eme üzemben töltöttem. A technikusin, hogy-hogy nem, a RL gyártását húztam ki szóbeli vizsgán.
A suli elvégzése után a már említett gyárban kezdtem el dolgozni, és jó pár évet lehúztam ott, bár igaz, hogy a fűrészüzemi részlegen, nem a lemez ipari részlegen. De "bejáráson volt" oda is.
Ezek fényében még merem kockáztatni, hogy van némi rálátásom a dologra.Világéletemben szerettem fával foglalkozni, eddig mindig sikerült is olyan munkahelyeken tevékenykedni, ami a faiparral kapcsolatos. Ettől (és a szakmámtól) eltekintve nem mondom magam szakembernek, mert nem vagyok az, csak konyítok egy s más dologhoz egy kicsit.
Mindazonáltal minden tiszteletem azon "régi motoros" fórum társainknak, akik segítik az ide betévedőket. Neveket direkt nem sorolom, mert nem szeretnék senkit megsérteni azzal, hogy véletlenül lemarad a listáról. Csak remélni tudom, hogy lesz olyan hosszú életem, hogy az általatok szerzett életbölcsességeket és tapasztalatokat én is begyüjthetem.
Miért mindig én???
-
Drebil
csendes tag
válasz serfozotibi #33906 üzenetére
Tibi, utólagos engedelmedben bízva, küldtem privit neked
-
Speciali
tag
válasz generatoros #33898 üzenetére
szerintem egy kicsit tul van misztifikálva a "nagyapáink kora". Volt szerencsém jo pár öreg, kb 100 éves butorhoz, és azok egyáltalán nem voltak precizen megmunkálva. Na persze, gép alig, vagy egyáltalán nem lévén. De voltak olyan részletek, amiket kézi gyaluval szebben is meg lehetne munkálni, mint ahogy azok voltak.
Kéziszerszámokkal egy asztalos ma is el tudja abban a minöségben késziteni azokat a butorokat, amiket akkor és ugy, ha kellö gyakorlata van a kéziszerszámokkal. . Valoszinüleg, azokban az idökben nem is volt követelmény, hogy szebben és jobban dolgozzanak. Ez alol kivétel csak talán a kastélybutorok. De jobban megnézve , ezek sem tökéletesek.A köznép számára készült régi butorokon elöször elszörnyülködtem, mert bennem is az a kép élt, hogy régen precizebben, meg szebben dolgoztak. Hát nem ! Ami miatt ezek a butorok még mindig müködöképesek, az a felhasznált anyagok miatt van. Mivel akkor még nem létezett forgácslap, ezért tömörfával és furnérozott fenyölapokkal dolgoztak. Ezek meg idötállobbak mint a forgácslap MDF stb.
Végül egy kép, egy régi könyvespolcrol, ha már az volt a téma. Csak ugy találomra szurtam ezt ki, ez fenyöpolcokkal van, nem is vastagok, és 126 cm széles a szekrény.Vajon ez nem hajlik be...?
Tisztelem én a régieket, de nem azokért a dolgokért, amiket kevésbé jol csináltak.
-
Jeffjn
tag
Sziasztok!
Asztali körfűrészeket nézegetem de kicsit el vagyok veszve. Nagyjából 100eFT a keretem rá. Mi az amit ebből ki lehetne hozni? Mire érdemes odafigyelni? Mi a vélemény Bosch PTS 10 -ről? vagy akár egy Einhell TC-TS 2025 Eco is jó lehet? Nyilván nagy a különbség a kettő között de csak a nagyobb nevet kell megfizetni vagy tényleges komoly különbség is van?
Az egész úgy kezdődött, hogy a neten láttam egy jó képet egy kis fedett kerti sütögetőről, gondoltam ezt lehet én is el tudnám készíteni. Kezdésnek egy gérvágó és egy kézi körfűrészt nézegettem, aztán arra gondoltam tök jó lenne itthon kisebb bútorokat csinálni, persze semmi bonyolultat, csak amit egy amatőr is el tud készíteni.
Na itt járok most.Előre is köszönöm a segítséget!
-
-
generatoros
tag
válasz Speciali #33909 üzenetére
Örülök ,hogy nincs bántódás a részedről. A múltkor kicsit durva voltam amikor azt írtam engem nem kell kioktatni. Na azt akarom mondani hogy a hozzászólásaid alapján elég komoly fazon lehetsz, a szakmai részt illetően mindenképp. Azt rólam tudni kell , hogy nem vagyok asztalos és ezért a hozzászólásaimat úgy kell értelmezni, mint egy dilettánst. Csak vannak olyan vélemények, mint az enyém is amellyek tükröt állítanak nektek, akik profik vagytok. Igazad van amikor azt írod hogy a régiek előtt nem emelsz kalapot amikor azt látod egy 100 éves bútoron , hogy egy mai hozzáértő mester ezt különben megcsinálná. Én is találkoztam ilyennel. A kislányom 16 éve férjhez ment egy fiúhoz, amikor elhívtak a szülői házhoz azt gondoltam múzeúmban vagyok. Nem túlzok amikor azt mondom 1-2 milliót érő szekrényeket láttam a szülői házban. Telltek múltak az évek és szóba jöttek ezek a dolgok. Közben volt alkalmam dilettánsként, de jó térlátással megáldva szemrevételezni a 200 évesnek gondolt darabokat. Ja és persze a fából kihozható lehetőségeket. Intarziás komoly dolgokrol van szó. Közel milláért elkelt a három szekrény. És hozzá nem értőként az volt a véleményem hogy ez azért nem parancsol tiszteletet. És a tapasztalat amiről már írtam . Láttam én olyan gyönyörűséget is a xix szd- ból ,talán diófából vagy annak gyökeréből ami olyan precizen volt kimunkálva amit a mai gépekkel sem biztos , hogy mindenkinek sikerülne. és kérlek ne bántódj meg nem kastély bútorról van szó. Amikor a régi öregekről beszélek nekem ez a krém jut eszembe. Apósom házának a nyílászárói pedíg a népi mesterek munkái és kb 70 év távlatából az ablakkeretek nincsenek leszállva, tök jól és könnyen záródnak az ajtókból talán soha nem kellett lefűrészelni 1 cm-t sem. Amikor a régieket megdicsőitem akkor csak azt akarom mondani, hogy álljunk meg kicsit.
-
-
Soká
senior tag
Azért a polcokhoz annyit tennék hozzá, hogy beszélünk itt az anyagokról meg a behajlásról, de semmi egzakt dolog nem hangzik el. Pedig a dolog csak így lenne mérhető és összehasonlítható. Mert valaki azt mondja, hogy nem hajlott a polca, pedig én látatlanban mernék egy söröcskében fogadni, hogy van ott 2-3mm behajlás. És van aki - én - ugyanennyit meg behajlásnak nevez. Szóval akkor lenne értelme erről eredményesen beszélgetni, ha számok is elhangzanának.
Én amondó vagyok, hogy a 18-20mm-es polcvastagsággal és nem könnyű ponyvákkal, hanem lexikonokkal számolva, 60cm a felső határ, ahol a zavaró görbülést elkerülheti az ember. 70-80cm felett már egyre durvábban jelentkezik a probléma. Én a múltkor csináltam 2000CD-nek szekrényt. nagyon jól lehetett a dolgot kalkulálni, hiszen a CD-k nagyjából egyforma súlyúak. bevallom, megbántam kicsit, hogy hagyatkoztam a tulaj méretezésére, aki (ha jól emlékszem) a 70 centis áthidaláshoz 15mm-es polcvastagságot kívánt. Ezzel felül nyert még egy polcnyi helyet, amit nyújtózkodva elért. És működik a dolog, de én érzem, hogy jobb lett volna maradni az általam javasolt 20mm-nél. Egyszerűen érzetre is jobb, ha valami túl van biztosítva.Szemben velem, a monitor felett bükk lépcsőlapból van a polc. Ez azért más feeling
-
Soká
senior tag
válasz generatoros #33912 üzenetére
Nem érdemes egy kalap alá venni mindent, csak azért mert régi. Régen ugyanúgy ment a spórolás csak akkor is voltak olyan kötelező díszítések a bútoron, amitől mi azt ma igáényesnek gndoljuk. Ráadásul a régi bútorokra fokozottan érvényes az a szemlélet, hogy a látszó oldal nagyon szép legyen, hátulról meg "akármilyen" is lehet. Ilyen szempontból egy IKEA bútor elölről-hátulról egyenrangú. (nagyjából...)
130cm-en egy polc az önsúlyától is megereszkedik. kérdés, hogy mennyit tekintünk tűréshatárnak?
-
Jeffjn
tag
válasz serfozotibi #33911 üzenetére
Köszi a választ!
Akkor lehet azt mondani, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb?
-
thyeby
őstag
válasz Jeffjn #33916 üzenetére
"ebben az árkategóriában ez a legjobb?"
Bölcs ember ilyet nem mond ki soha - bár néha magam is beleesek ebbe a hibába. Mert szubjektív annak a megítélése, hogy mi a jó gép, és az merész, hogy ezt még a leg jelzővel fokozzuk.
Inkább úgy fogalmaznék, hogy ha nem tudsz többet áldozni rá, akkor a zöld bosch gépnél megállapodni kényszerülsz.Több fa van, mint asztalos!
-
Soká
senior tag
válasz Jeffjn #33916 üzenetére
Üzem közben én sosem láttam, csak tapogattam a gépet. Tulajdonképpen rendben van, barkács jellegű üzem mellett, nem túlerőltetve jó lesz. Ha kisebb bútorokat akarsz vele készíteni és nem nyílászárókat, akkor biztosan jó lesz. Én olyasmibe futottam bele, hogy az asztal síkjában horpadást találtam, nem voltak az asztal egyes elemei egy szintben...
A helyedben én elmennék ide (már ha van kiállítóterük és szemügyre venném a boscht és s Ryobit egymás mellett. A Ryobi papíron erősebb, de kétséges, hogy szilárdabb-e? -
serfozotibi
csendes tag
válasz Jeffjn #33916 üzenetére
Nos, ahogy kedves kollegánk, thyeby mondja, tényleg túlzás a "legjobb" jelzőt használni, de ez már egy elég jól átgondolt konstrukció, még ha a kivitelezése kíván is kompromisszumokat. Barkàcs kategóriára is szükség van, és ezen csoporton belül is vannak különbségek. Épp ezért javasoltam, hogy ha 100ezer körüli árat megengedhetsz, akkor ne vegyél 50ért egy einhellt.
-
Jeffjn
tag
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Először, akkor megnézem valahol.
-
thyeby
őstag
Tegnap kellett volna linkelnem ezt, de ha elkéstem is, hát itt egy módszer a fa pontos törésére karcolással azok számára, akiknek nem telik pontos fűrészre.
Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz serfozotibi #33923 üzenetére
Einhelles újságpapírral is működik, de nem lesz olyan pontos az eredmény szerintem.
Több fa van, mint asztalos!
-
föccer
nagyúr
válasz thyeby #33922 üzenetére
Simán lehetne makita reklám. Nagyon jót nevettem rajta.
üdv, föccer
Építésztechnikus. Építőmérnök. Ingatlan adás-vétel vevő oldali támogatása. Mérnök tanácsadás, felújításhoz, átépítéshez. Excel feladatok megoldása. Lézergravírozás. Mindent IS csinálok: www.jatekosfejlodes.hu
-
thomgrande
tag
Matthias jó pár éve ápr 1-én mindig csinál vicces videókat.
"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"
-
thyeby
őstag
válasz yooccoo #33926 üzenetére
Igen, a fa összeforrad mindenféle ragasztó nélkül is. És ez nem áprilisi tréfa, hanem valóban összeforrad.
Valami kísérlethez ragasztott csapozásra volt szükség. A csapok igen feszesre voltak kialakítva, hogy a kötés erős legyen. Akit megbíztak az összeszereléssel, csupa véletlenül elfelejtette megkenni ragasztóval. Összekalapálta ragasztó nélkül. Kiderült, hogy kimaradt a ragasztó, de mégse lehetett a darabokat szétszedni. Jobban megnézték, hogy miért, és észrevették, hogy összehegedtek a hirtelen nagy nyomástól. Emlékeim szerint talán a Magyar Asztalos-ban olvastam vagy fél évtizede ezt.
S hogy mennyire nem beszélek mellé, gondoljon bárki a fabrikettre. Abban tiltva van a ragasztó, simán a préserő gyárt a forgácsból fabrikettet. Egy gép üzemi nyomásáról tudok, ami két téglányi darabokba nyomja össze a fahulladékot, és ehhez 120 bárra van szüksége. Aki nem tudja, mekkora nyomást jelent ez kábé, annak viszonyításul egy kis segítség. Ha egy hétköznapi félcollos locsolótömlő, aminek a végén a szokásos szűkítő van felszerelve, nem a vízhálózat normál 1,2-2 bar közötti értékű, hanem mondjuk öt bár nyomást kapna, azzal a kezünket is le lehetne vágni. Amikor engedjük a kompresszort felkúszni nyolc bárig, és azt a levegőt a kezünkre irányítjuk, rendesen fáj. És az csak levegő. Vízzel meg igen kemény vasat vágnak. Fogalmam sincs, hogy mekkora víznyomás szükséges hozzá?Több fa van, mint asztalos!
-
föccer
nagyúr
válasz thyeby #33930 üzenetére
*hint: A vasat nem önmagában vízzel vágják, hanem a vízbe be van keverve némi finom kvarc, annak a súrlódása vágja az acélt. Önmagában pediglen nyomásról beszélni értelmetlen, kell hozzá a felület.
üdv, föccer
Építésztechnikus. Építőmérnök. Ingatlan adás-vétel vevő oldali támogatása. Mérnök tanácsadás, felújításhoz, átépítéshez. Excel feladatok megoldása. Lézergravírozás. Mindent IS csinálok: www.jatekosfejlodes.hu
-
thomgrande
tag
válasz thyeby #33930 üzenetére
Lehet hogy abban a korban vagy hogy a meséket mondod. A nagy többség meg nem abban a korban van hogy a meséket el is higgye.
Összekalapálta ragasztó nélkül és összehegedtek a hirtelen nagy nyomástól."Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"
-
Speciali
tag
válasz thomgrande #33932 üzenetére
Összeforrad, na jo, ez igy tényleg nem igaz, de a fa rostjai nyomás hatására valoban képesek összekapaszkodni. A farostlemezgyártásnál a fa ezen tulajdonságát használják ki. Persze adnak hozzá kötöanyagot is, de igy kevesebbet.
(Összeforrad... ezt a szót mifelénk nem használják, de azért remélem jól értelmeztem, mit is akar jelenteni. )
-
thyeby
őstag
válasz thomgrande #33932 üzenetére
...meg vannak szkeptikusok - deh sokszor magam is az vagyok.
Csupa véletlen, hogy ezúttal nem sok keresgélés után rátaláltam arra, amire hivatkozhatok utólag.
Igen, ez a kalapálás dolog nem stimmel, mert prés volt az a kalapács. Abban a korban vagyok, amikor a kezdődő amnézia jelei mutatkoznak. Valóban nem mindegy, hogy csapba szarunk, vagy szarba ...
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
thomgrande
tag
Azért ez a cikk nem csak ragasztó kihagyásról és kalapácsolásról szól. Így már egészen más a leányzó fekvése. Gyorsan akartál végezni a mesével, kihagytad a lényeget. Kis súrlódás kis hőmérséklet.
[ Szerkesztve ]
"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"
-
thyeby
őstag
válasz föccer #33931 üzenetére
No, így már közeledik a vízzelvágás ismeretem a valósághoz, s távolodik a homálytól. Akkor tehát a vízzel vágás, az nem is vízzel vágás, hanem homokkal vágás. De ha kvarc van abban a vízben, mi a csuda fúvóka lehet az, amit a kvarc nem "reszel" ki? Mondjuk, hogy porcelán, mert az nagy kopásállóságú. Olyan nagy kopásállóságú, hogy a kvarc a vasat megeszi, de a porcelánba beletöri a fogát?
És igen, igazad van, hogy felület nélkül értelmetlen nyomásról beszélni. Mégis, talán érthető volt, mit is nem értek én ebben a vízzelvágás technológiában, ami pedig mára annyira elterjedt, hogy ott, ahol beadom a gyalukésemet élezni, vízzel kivágnak (kivágatnak?) nekem furatokat az új késekbe, és olcsóbbra jövök ki, mint ha megveszem a gyári késeket. (Valamikor űrtechnológiának számított ez, ma meg itt van az utcasarkon.)
Több fa van, mint asztalos!
-
Spuri2000
senior tag
válasz thyeby #33936 üzenetére
Gránit őrlemény van benne és zafír vagy gyémánt fúvókán keresztül tolják át a vizet, ami még plusz perdületet is kap, mert a kivezető fúvóka huzagolva van mint a fegyvereknél. A két fúvóka között adagolják hozzá a gránit őrleményt. Ja és minden elem kopik amit bizonyos időközönként cserélni kell. a gyémántfúvóka élettartama ha jól emlékszem akkor kb. 1500 óra, a huzagolt fúvókáé kb. 80 óra mert ezt ugyebár már az abrazív anyag is koptatja. 110 mm vastag rozsdamentes lemezt kb. 4 mm/perces sebességgel képes vágni, bár ez a gép típusától és a nyomástól is függ....
Remélem ez még jobban bővíti az ismereteiteket. -
matta2003
tag
Sziasztok!
Továbbra sem vagyok asztalos, csak szeretem a saját igényeinkre, a saját bútorainkat megcsinálni.
Cipős/előszobaszekrényen dolgozom (még mindig) 18mm-es bútorlapból.
A segítségetekre lenne szükségem.
kb. 2 méteres helyre szeretnénk egy fiókos megoldást csinálni.
A terv az volt, hogy először 2db egyforma szekrényt készítek, de rájöttem, hogy ha akarok még egy függőlegesen kb 140 cm-es szekrényt rárakni, akkor nem biztos, hogy el fogja bírni a szekrény teteje. Valahogy így: kép1, kép2
Gondoltam, akkor legyen egy kb. 150 meg egy 50 cm-es szekrény és a kisebbikre rakom a függőleges, ajtós szekrényt, de így meg a 150-es szélességet találom nagynak. Erre a felületre a tervek szerint nem nagyon kerülne semmi, max kisebb táskák, sapkák, sálak stb. Valahogy így: kép3, kép4
Még egy függőleges merevítő elemre gondoltam a hátulra valahogy így: kép5 (persze nem érne bele a fiókokba, csak gyorsan megrajzoltam… )A fiókokat belül 16 mm-es bútorlapból gondoltam csinálni, teljes kihúzású sínekkel.
A kérdéseim:
- Mennyire lehetne terhelni a kb. 1m széles felsőrészt egy másik elemmel?
- Mennyire „veszélyes” a 153 cm széles felső rész?- Van-e valami jobb javaslatotok egy hasonló alakú, szekrénykombináció elkészítéséhez? (gondoltam arra is, hogy 3db kisebb doboz lenne alul, de akkor meg a fiókok miatt nagyon kevés nettó hely maradna a cipőknek…
- Korábban a 102 cm-es fiókra rámondtátok, hogy nem széles. A 143 cm-eshez mit szóltok?Előre is köszönöm a segítséget!
nem 21 éves vagyok...
-
Speciali
tag
-
serfozotibi
csendes tag
válasz matta2003 #33938 üzenetére
Szerintem is felezd le a 150et, de úgy, hogy két különálló 75ös szekrény legyen, mert könnyebb velük bánni is hidd el. Ráadásul akkor még több raktered lesz, hisz több fiókban jobb is szortírozni, mint kevesebb nagyban. Anyag nem kell sokkal több, de legalább stabil kis szekrényeid lesznek, valamint keskenyebb fiók is sokkal stabilabb.
-
Mate
nagyúr
Sziasztok!
Egy off erejéig segítséget kérnék.
Nemsokára kell vennem egy asztalt. Eredetileg arra gondoltam, hogy elmegyek ikeába és 2 ilyenből és hozzá egy ilyen asztallapból csinálok egy asztalt.
A gond ott van, hogy az asztallapból már nincs abban a méretben, amit szeretnék. Így lehet simán lapszabászaton veszek egyet.
Ekkor gondolkoztam el azon, hogy az egészet asztalossal csináltatni. Akkor garantáltan minden méret megfelelő lenne. Egy kb. 150x75-ös asztal, 2 ilyesmi fiókos lábbal kb. mennyiből lehetne kihozni? Van esély rá, hogy ikeáshoz hasonló árból kijöjjön? Illetve kb. mennyi idő alatt tud megcsinálni egy ilyet egy asztalos?
[ Szerkesztve ]
-
Winner_hun
titán
5 fiók van benne. Ha nem gagyi fióksínt teszel bele akkor az 3k/db, ha csillapított kell az már 6k/db. És ez csak a fióksín. A fiók, a doboz anyaga meg a munkadíj még sehol nincs. Ikeás árból nem lehet kihozni. Igaz a minőség is két külön kategória. Ha ilyen előlappal kell akkor az még plusz CNC munka + kézi élzárás, drágább az is mintha csak téglalap alakú lenne a fiók eleje.
► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ
-
Speciali
tag
-
föccer
nagyúr
-
Mate
nagyúr
válasz Winner_hun #33942 üzenetére
Köszönöm!
Akkor csak lapszabászaton vágatok hozzá asztallapot. 3. Kerületben tudtok esetleg jó helyet?
-
GeriCool
aktív tag
Tisztelt Fórumtársak!
OFF-ba rakom mivel nincs köze a faiparhoz, viszont az írások ból számomra kiderült, hogy sokan közületek olyan ezermesterek és megválogatjátok amit vesztek. Szóval apósomék vennének magasnyomású mosót. Két kiszemelt áldozat van. Az egyik a Karcher K2 Homea másik pedig a Bosch AQT-35-12készülékek lennének. A Karchert 42K, a Boscht 36K pénzért adnák. A paraméterek szinte azonosak, a hozzáadott kiegészítők is. A kérdés, hogy van e valamilyen tapasztalat akár az egyikkel, akár a másikkal. A boltban az eladó a Bosch-t preferálta, mivel állítólag abban fém szerkezetek vannak a Karcherben pedig műanyag. Válaszokat előre is köszönöm és elnézést az OFF-ért.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- PlayStation 5
- PlayStation 5 Pro teszt
- Viccrovat
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Socket AM5-ös ASRock alaplapok az AMD X870E/X870 platformon
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk...
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest