Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6784 üzenetére

    Igen, tudom én is, hogy amiatt szaggatott az 1080p Splash-val. Csak kiábrándító látni, hogy ami eddig gyönyörűen ment, az akad, mint állat. ^^

    "Abban viszont egyet értünk, hogy a beállítások menüpont nagyon kevés beállítási lehetőséget nyújt."

    Ez így van. Nagyon nem szeretem az ilyet. Kell, hogy megfelelően testreszabhassam a software-t, amit használok.

    "mivel FLV és OGM konténerbe nem raknak HD videosávot, vagyis finoman szólva nem elterjedt formátumokról van szó"

    Egy média lejátszóval nem csak HD/DVD filmeket szoktak nézni. Igenis felrovom nagy hátránynak, hogy ilyen kommersz formátumokat még csak meg sem nyit.

    *.flv nem elterjedt? Szedtél már le valaha pl. YouTube video-t (nem filmet)? A legtöbb *.flv.

    *.ogm pedig előfordul régebbi anime-ok release-einél, amiket már valószínűleg nem is fognak újrakódolni.

    Tudom értékelni, ha bármilyen mozgókép-formátumra kattintok, akkor nyitja is a lejátszó. ^^

    Ergo Splash-val CSAK HD-t (ami leggyakrabban *.mkv) meg *.avi/*.mp4-et tudok nézni (és előbbit is csak akkor, ha van mellé "izmos" gépem).
    Ha valami régebbi encode-ot akarok (pl. *.ogm), vagy csak YouTube-ról / egyéb helyekről szedett *.flv-ket szeretnék nézni, akkor MÁSIK lejátszót is telepíteni kell, szóval egyáltalán nem all-around megoldás.

    "Bár azt nem értem, hogy miért akarsz egy ilyen régi konfigon HD anyagot erőltetni."

    LOL. Mert nem kell atomerőmű ahhoz, hogy hibátlanul nézz HD-t.

    Amíg be nem rakom az új alaplapot, addig A64 X2 4200+ + 4GB RAM + int. GeF 6150 SE @ 256 MB. Azért annyira nem régi, nem? :U Illene hibátlanul FullHD-t nézni vele. (Mondjuk tudok is, csak nem Splash-val. ^^)

    Nem erőltetem, hanem gond nélkül nézem. ;)

    Eredmények (az ominózus KMPlayer+CoreAVC+CCCP-vel):
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    720p:
    Celeron 2.4 GHz (s478) + 512 MB DDR + Radeon 9200 SE---> hibátlan 720p

    1080p:
    Pentium 4 3.0 GHz HT (NW, s478) + 1 GB DDR + Radeon X1300 PRO ---> a FLAC audio-sok kivételével hibátlan 1080p (amikor megjött anno hozzá az AGP-s HD 3850-esem, azzal már nem próbáltam, de úgy szerintem a FLAC-esek is jók lettek volna)

    (A vicc kedvéért kipróbáltam, és egy PIII 733 + 384 SD + TNT2 Vanta 16 MB (!) + WinXP-vel tudtam nézni 480p-s H.264 kódolású *.mkv-t, úgy hogy csak néha röccent egyet.)

    Ergo 2004-es alapokon nyugvó géppel is lehet simán HD-t nézni, ha okosan csináljuk. ^^

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák