Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz ETOM #37245 üzenetére

    Azért olyan érdekes dolgok vannak... :))

    Stabil tuning. Na ez a fogalom kb. annyira szubjektív, mint mondjuk szépség megítélése. Azaz, kinek mi számít annak...

    Nézzük most a Processzor és Memória tuningot, de EGYÜTT!
    Több hetet szánunk rá -akit érdekel a dolog nagyon- és elérünk egy 8-10-15% teljesítménytöbbletet, de közben igyekszünk a fogyasztást és a hőtermelést is nagyjából elfogadható keretek közt tartani.
    Tesztelünk.
    Tesztelünk nappal, éjjel, sokféle metódust követve keressük a szent grált.
    Azután egyszer csak kezd derengeni a fény, az alagút végén...és beérik a munkánk gyümölcse, azaz ingyen kaptunk plusz százalékokat, hurrá! Miközben rengeteg tapasztalattal is gazdagodtunk.

    Én is így tettem, és azt hittem, hogy ha lemegy a következő tesztsor, akkor már stabilnak tekinthetem a tuningomat:
    -10 kör TM5 usmus profil
    -Y-cruncher 0,1,9
    -Y-cruncher 1,6,0 4 órán át
    -Prime95 small FFT 1 órán át
    -Prime95 large FFT 1 órán át
    -Prime95 Blend 2 órán át
    -Prime95 magonként 15 percig tesztelve a Smallest FFT-vel, folyamatkezelőben állítva az affinitást
    -BF V multi orrvérzésig

    És utána van egy stabil rendszer!
    És persze nincs sehol semmi anomália, hónaponként - mint rendesen - egyszer behasal a win10, de amúgy sehol semmi gond, szalad a torrent, a sok játék, a filmvágás, a fotószerkesztés meg ami kell.

    Aztán szembejön velem ez a TM5 Extreme @anta777, és majd minden körben dob egy darab hibát... :)) mondjuk ennél a tesztnél baromi sok idő egy kör 64GB memóriával...

    Hogy mik vannak... :))

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz ETOM #37245 üzenetére

    pici cldo_vddp emelest raprobalhatsz, illetve a ProcOdt direkt ilyen alacsony ?

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Mayweather

    tag

    válasz ETOM #37245 üzenetére

    Adj még feszültséget az NB/SOC-nek 1.100v-ra esetleg 1.120-ra és a VDDG CCD is emeld fel 1.000v-ra.
    Mindent hagyj auton csak azokat állítsd be amiket írtam először. Nekem is úgy működött. Nem kell 1.4v a memóriáknak. Elég az 1.35 de maximum 1.38.
    Ha így sem jó akkor az alaplap lehet a bibi. Nem mindegy hány rétegből van a lap.
    Milyen alaplapod van?

    Próbáltam én is a 1usmus féle dram kalkulátort de minél újabb verzió jött ki annál rosszabb volt.

Új hozzászólás Aktív témák