Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz DarthSun #94286 üzenetére

    Tévedésben vagy, nem a paranoia, hanem az adathalászat miatt van ez. Vidd át a felhős szolgáltatásukon keresztül. Ha meg már ott van, akkor ők is gyorsan átfutják mivel is foglalatoskodsz. Mielőtt bárki azt írná, hogy paranoiás vagyok: Lehet, de az nem jelenti azt, hogy nem figyelnek meg és processzálják minden online eltöltött másodperceinket. :U

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • envagyok

    veterán

    válasz DarthSun #94286 üzenetére

    Hát eléggé, ráadásul az előtte-utána korszak sokkal egyszerűbb volt :))
    1992-ig a középsuliban csak XT-k voltak, utolsó évben jött pár AT, persze csak speakerrel pure DOS. Otthon meg a C64 , amit ha nem programozni akartál, csak Load és Run volt :D
    1999-2000-ben amikor meg újrakezdtem, DOS alatt max biost frissítettem, a Windows98 meg sb live-al elég felhasználóbarát volt, később az XP-vel még egyszerűbb.
    Mondjuk ott a Driverekkel lehetett szívni, főleg később az Audigy vonalnak volt rémes támogatása. Csak egy példa: win xp sp3 alá a gyári audigy driverlemez telepítése kékhalált hoz. Azért rémlik, hogy itt is kellett néha játszani melyik pci kártyát melyik slotba dugjam, pl. az ABIT BH6 néha berakott egy Irq-ra sok mindent, de könnyen orvosolható volt.

    A köztes időben, a 486/pentium mmx korszakban ezek a hangkártya konfigolások, irq,dma kiosztás, kártyák jumperelése, alaplapi cache mennyi és milyen chippel, write back, write through cache, stb... Hát nulláról nem egyszerű.
    Meg a millió féle ram bővítés dosxalatt, extended, expanded, egyik program egyikkel fut, másik másikkal.
    Máig sem értem teljesen. Aztán a tsr programok és azok bekavarása, akkor gravis kártyáknál sbos, megaem, patchelés, awe32-nél aweutil, majd a cd rom meghajtók sony/pana/matsu, majd atapi, ahány hangkártya, mind más szabványt tud, ami meg tudja, ami kellene, az meg bugos, pff..És ahány játék annyiféle hangszabvány (ez költő túlzás)
    Hát na... Nem az utca emberének való.

    A DOS kb 91-92-ig volt egyszerű és élhető.
    Ott volt egy adlib vagy max egy soundblaster eredeti/klón.
    Utána windows95-ig, és a tiszta Windows alapú játékokig hatalmas katyvasz.

Új hozzászólás Aktív témák