Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zotyesz66

    őstag

    válasz DarthSun #33070 üzenetére

    Nálam van egy V7700 (GeForce 2 GTS 32 mega) ami simán megy 16:9 full hd-ban, WinMe alatt. Ha jól emlékszem, egy 16 megás Matrox G400 is lazán vette ezt az akadályt Win95 alatt.

    Lenne egy más jellegű gondom: kb egy éve szereztem egy retro Toshiba laptopot, Satellite Pro 410CDT a típusa. Paraméterei: Pentium 90 MHz, 40 mega RAM, 810 megás HDD, ESS hang, C&T video, 4x CD-ROM, külső floppy. A HDD-t akartam bővíteni, méghozzá SSD-vel, szereztem egy 8 gigás M-SATA SSD-t és egy átalakítót hozzá, kipróbáltam egy USB rackben, felismerte, lehetett formázni. A notebook "természetesen" nem ismerte föl, de a nagyobbik baj az, hogy ezután már a saját eredeti HDD-jét sem kezeli. Vagyis felpörög, de nem érzékeli a partíciót rajta. Az FDISK látja a lemezt particionálatlanként, úgy néz ki, mintha megcsinálná rajta a partíciót, de reboot után megint szűznek látja. A BIOS-ban természetesen semmit sem lehet állítani, sem látni, sem felismertetni, csak a boot sorrendjét lehet változtatni. Vajon tönkretettem az alaplapi vezérlőt azzal, hogy rádugtam az átalakítóval az SSD-t? Nagyon sajnálnám, mert a gép amúgy hibátlan, csodás TFT kijelzője van és még az akksi is teljesen jó, nem akartam elhinni, de másfél óra simán van benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák