Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz M0ng00se #77400 üzenetére

    Elvileg nem minden alaplapon van ilyen.. de nem tudom melyiken van, melyiken nincs.
    Ami biztos 80C-ig biztosan jó, 90C után fogná vissza a rendszert, persze egy olyan alaplapon amin nincs szenzor az északi hídra ez nem működik.
    De ezen dolgokat csak olvastam. Nem volt "szerencsém" északi híd túlmelegedéshez (nálam általában 3-5°C vel mindig a CPU alatt van a hőmérséklete, de a terheléssel változik az ővé is).
    Illetve, mivel a szenzor nem a chipben van, hanem (fogalmam sincs pontosan hol) csak közvetetten csatlakozik, a paszta nem biztos, hogy jó kontaktot adott, vagy lehet rövidre zárt valami diódát maga a chipset hűtő a gappad nélkül.. Az én lapomon "szerencsére" nem túl kicsi a hűtő (kb. egyen gigabyte, anno 970-es lapomon azonos volt, csak más színű).

    szerk.:
    úgy rémlik egyébként mintha nekem az északi és déli híd alatt is gyárilag már paszta lenne, nem gappad. a mosfeteknél van gappad egyedül gyárilag (de oda kell is a az esetleges magasságkülönbségek miatt).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák