Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Rick3D #15948 üzenetére

    A StarVR jon, de ipari megoldas igy az ara is annak felel meg kb 5000USD-vel. Gondolom ez igy ki van utve :) Uj Rift legkorabban jovo ev vegen jon, de ez is kerdeses, inkabb 2020 elejen. Per pillanat a RIft lenne a legjobb amire kell eaadasul a a legjobb aron is van. Ha talalnal akcios WMR HMD-t valamelyik gyartotol felaron (200EUR korul) akkor ara erdemes ranezni, de oszinten szolva a kepminoseg jol elmarad a RIft-hez kepest. A Vive joval dragabb (600EUR) es a Vive Pro meg dragabb (1200EUR). Egyvalaki hozatott be USA-bol Samsung Odyssey-t, de ott is mar kb 500-600EUR kozott vagy igy meg mindig a RIft jobb a helyi 450EUR araval.

    A Windows WMR frissiteseknek kene jonni most valamikor az ev vegeig, azokat erdemes megvarni szerintem hogy milyenek lesznek, az egyetlen amit probaltam (Acer OJO 500) engem elegge meggyozott. Raadasul az ev vegeig lesz meg Rift-re is akcio biztosan, tavaly is volt.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Rick3D #15948 üzenetére

    Szerintem vedd meg a Riftet.
    Legjobb esetben is kb 1-másfél év mire lesz Rift 2. Ha akkor majd eladod és váltasz akkor mennyit bukhatsz rajkta? 40-50k-t kb? De legalább másfél évig tudod használni. Elite pedig nagy élmény Riftben, joystick-kal. :K

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Rick3D #15953 üzenetére

    elitet nem probaltam, viszont project cars 2oben VRben is hasonlo idoket megyek.

    a rekordom valahol 3-4 ora korul van, serious sam last hope es sunshine arizonaban. utobbit azt hiszem majdnem vegigtoltam egyallasban.

    innatek attol fugg, milyen lapod van es hany szabad USB portod. nalam pl az alaplapon van ket dedikalt port a lapon ami ugyanazon a vezerlon log, mint az innateknel a negy port, tehat nalam azert kell az innatek, mert karacsonyfafetisiszta vagyok vezerlotekintetben.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Raymond

    félisten

    válasz Rick3D #15955 üzenetére

    Nem kell elore kartyat venni, ki kell probalni. Nalam 3 szenzor es a Rift is az alaplapi (Z170 mATX) USB3-on log. Az egyik szenzor az Asmedia-n a tobbi az Intel-en. Ha problema van akkor nezel kartya utan. De nalad mondjuk eleve csak 2 szenzor lesz az elejen.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Rick3D #15953 üzenetére

    Az Elite + Rift témához:
    Ha megveszed a Riftet, először is szokd meg a VR-t. Az Elite tipikusan azok közé a címek közé tartozik, amik -bár teljesen jól optimalizáltak VR-ra - képesek felforgatni az ember gyomrát. Először kezdd úgy, hogy más VR játékokat próbálj ki. Megkockáztatom igen csekély azok száma akik egyből, első pár órában szimulátorba ülve nem lesznek rosszul. És nem azért mert ők kemények. Egyszerűen más az emberek szervezete, van aki bírja a 6G-t, van aki soha nem fogja bírni.
    Szóval én azt mondanám elsőnek kezdj könnyedebb VR élményekkel, ne a mélyvízben. Legalább 3-5 óra (nem folyamatos) VR játék, Robo Recall, vagy amit épp ingyen adnak most a Rifthez.
    Aztán ha keménynek érzed magad, akkor jöhet az Aircar. Ha ebben el tudsz röpködni egy fél órát bármiféle rosszullét nélkül, akkor szerintem már Elite-ben sem lesz gond.
    Máskülönben Elite-ben egy-egy landolás-dokkolás kegyetlenül fel tud forgatni. Vannak azok az állomások ahol be kell menni a "szűk" kapu, majd megkeresni a landing padet.... Na Riftben az elején nem fogsz tudni úgy manőverezni ahogyan monitoron de ha idővel megszokod gyorsan fog menni az is.
    Csaták közben is vannak olyan manőverek (jellemzően gyorsabb hajókkal) amik meg tudnak lifteztetni picit. Én olyankor kitekintek valami fix pontra (pl távoli bolygó-csillag) és forgás-pörgés közben követem a fejemmel (nem a szememmel, a fejemmel ameddig csak lehet). Táncban szoktak még hasonló technikát csinálni amivel elkerülik a szédülést de Aircarban és Elite-ben is beválik.

    Az irányításról Elite-ben:
    Én háromféle irányítást próbáltam, mindháromról megvan a véleményem.
    -Oculus Touch:
    Nem azért rossz, mert nem jó a touch. Egyszerűen nem erre való. Azért fura és nehéz megszokni mert a két kezed teljesen független egymástól, márpedig egy hajó irányításánál ha két olyan dologba kapaszkodsz ami csak úgy lóg a levegőben, az nem az igazi. Én hamar léptem tovább és próbáltam másfelé terelni az irányítás kérdését.
    -xBox kontroller:
    Na ez már egy fokkal jobb, sőt egész jól el lehet vele lenni. A Touch-.ban az volt a fura, hogy a két analógkar csak úgy lógott a levegőben, itt legalább megvan az érzés, hogy egy központosított helyen van a kezedben az irányítás. A probléma viszont itt is az, hogy néha tekergeted a levegőben a kontrollert, mint valami airmouse-t.
    Joystick:
    Teljes immerzió. Egy jó joy-jal a legállatabb játék az Elite. Én egy Thrustmaster TM16000 DCS-t vagy mit vettem, ez a Joy + gázkar kombó. Mikor először próbáltam ki ezzel az Elite-et azt gondoltam a Joy nagyon megérte az árát, mert így Rifttel együtt olyan az élmény, hogy kb 60%-át adja a teljes élménynek a Rift, 40%-át pedig a Joy. Meg ugye erre sem tudsz mindent kiosztani de a legfontosabbakat amikkel már tudsz harcolni és kalandozni simán ki lehet rá tenni ezért számít rengeteget az élményben. Az, hogy te leveszed a Riftet és az egért-billt matatod, hogy navigálhass a mapon vagy a menüben keress valamit az nem pálya, nagyon megtöri a játékélményt.

    Na és van itt még valami:
    Az Elite ugye tipikusan az a fajta játék amiben azért csak kell grindolni (creditet). Azok a módszerek a játékban amiket én próbáltam, mind lassabban hozták a creditet ha Rifttel játszottam, mint monitoron. Ez azért van mert egy landolás csak több idő mert nem rángatod úgy a hajót mikor benne ülsz illetve én sok mindenen csodálkoztam az elején, többet időztem egy-egy képernyőnél vagy csak tovább bámultam a csillagokat mint monitoron. Lehet, hogy X óra után már majdnem egálba lehet hozni a hatékonyságot, de lőni is sokkal könnyebb egérrel, mint igazi fegyverrel... Ez valahol a kettő között van és talán érthető is, nem hiába VR a neve. Viszont én úgy csináltam, hogy vegyítettem a dolgokat: attól, hogy van Riftem, ha unalmas grindolást kellett csinálni és hamar túl akartam lenni rajta, akkor csak egy darabig játszottam Rifttel, utána inkább monitoron folytattam, a TV-n meg közben néztem sorozatot vagy filmet.

    A VR-hoz való szoktatást az Elite előtt pedig azért javaslom, mert ha rosszul leszel, ott kb vége is lesz a napodnak, VR szempontból biztosan.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Rick3D #15955 üzenetére

    Azokról a filmekről:

    Nekem nem jött be. Érdekes meg minden de vagy én néztem gyenge forrást vagy nem tudom mi lehetett de valahogy gagyi volt az egész. Ettől nem mondom, hogy másnak nem jönne be. "Valami van benne" de szerintem akkor lenne ez igazán jó ha nagyobb lenne a pixelsűrűség (kisebb screendoor) illetve sokkal szélesebb látószög. Olyan mintha a testedben lennél, mégis egy kulcslyukon néznél ki. :DDD

    Egyébként Janit tudnám még idecsatolni, ez az érzés bennem is felmerült. :DDD

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Rick3D #15959 üzenetére

    Nálam az Elite repülés közben sosem okoz rosszullétet, egyedül a bolygókon kocsikázás néha, de ha átváltok ágyú módba, amikor fix a horizont, akkor ott sem.
    Szvsz Rift-ben az Elite dogfight verhetetlen, mert mindig látod, hogy hol az ellenség, nem kell külön a player kamerát is forgatni.
    Ugyanakkor az igaz, hogy Rift-ben nem lehet 2-3 max. 4 óránál többet bírni, mert bármelyik HMD-t választod, az mégis csak egy cucc, ami az arcodra préselődik és egy idő után kényelmetlenné válik. Nekem az a fő problémám a Elite-el, hogy VR-ben végig csinálok pár küldetést, röpöködök pár órát, na most már befejezném, de arra még rájön 30-45 perc, mire visszarepülök és leadom a küldetéseket, különben elbukom a jutalmakat és akkorra már tényleg kényelmetlenné válik.
    Igazad adok Dyingsoulnak, a legjobb felváltva csinálni: amikor izgalmasabb a látvány, harc van, stb. akkor VR, ha meg végig kell csinálnod 10+ ugrást, akkor érdemes átállni monitorra. Egyébként a le- és felszállásokat érdemes VR-ben végigvinni, még ha monitoron hatékonyabb is, mert hatalmas élmény, teljesen más minőség, mint monitoron.

    Amúgy általában a VR-rel kapcsolatban én is azt ajánlom, hogy még ha az Elite is a fő szempont, elsőre állítsd be a full roomscale-t és játsz végig pár roomscale játékot, hogy kitapasztald a rendszert. Jópár fórumtárs kezdte úgy a VR-t, hogy csak és kizárólag szimulátorozáshoz, aztán hónapokig csak a roomscale játékokat tolta.

    Tudsz saját fejhallgatót is használni rifttel, mert a beépített fülesek leszerelhetőek, de nem ajánlom, mert sokkal kényelmetlenebb külön fülessel is bajlódni, amikor fel-leveszed a hmd-t és a saját fülesei elég jó minőségűek. Azaz ha nem valami über audiofil élmény a cél, akkor nem látom értelmét saját fülesre váltani.

    [ Szerkesztve ]

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Rick3D #15959 üzenetére

    Hát nekem csak kb 120 órám van az elite-ben, utoljára kb fél éve játszottam vele de fent van még a gépen. Csak a Joy-t már el is raktam mert mostanság keveset játszom és most még egy kis lakásfelújítás is lesz. Nem tudom már mihez kezdtem el repuzni, csak arra emlékszem hogy próbáltam mindenkivel jóban lenni, nem nagyon tudtam dönteni. Most el sem merem indítani, hogy megnézzem mi a helyzet mert gariban van a vga-m és intelről vagyok. :DDD
    Viszont a road to riches-t csináltam és 100-200 millát összeszedtem vele ha jól emlékszem csak már azt nem tudom mire költöttem. :) A tervem az volt, hogy mivel nem tudtam dönteni milyen endgame hajót vegyek, valami utasszállítót vagy arra alkalmas csatahajót akartam venni hogy tudjam csinálni a rescue missionöket amivel még több pénzt ki lehetne hajtani és talán több endgame hajót is megvehetnék. Persze mikor megvettem az ASP explorert, láttam hogy nem a hajók ára a húzós hanem a felszerelésük...
    Nekem is megvan a horizons és a rovert tényleg jobb gamepaddel irányítani ezért az is itt volt mellettem.

    dio4? Meglátjuk mit hoz a Blizzcon. :P

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Raymond

    félisten

    válasz Rick3D #15963 üzenetére

    Szerintem eloszor probald az alap 2 szenzort es plusz USB kartya nelkul. Foleg szimulatorokhoz ez eleg, a harmadik szenzor akkor jon jol ha valamilyen kemenyebb jatekot nyomsz ahol nem art az allando 360 fok kovetes a testtartastol fuggetlenul (Echo VR, Pavlov VR, Onward, stb.).

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Rick3D #15963 üzenetére

    rift melle nem akarsz kulon fulest mert macera.

    nekem egy beyer dt990editionom van a gepre kotve egy moddolt asus xonar one dacampon keresztul (ez az akcio nelkul 1000 euros lanc kategoria) es megis a rift beepitett fuleset hasznalom.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Rick3D #15963 üzenetére

    Ez még mindig a VR topik? Azt hittem az Elite-nek van sajátja.

    ON:
    Most egy hétig nem játszottam, de ma felvettem a Riftet és a Home-ban azt vettem észre, hogy a kezeimet jelző objektumok úgy működnek, mintha duplázva lennének.
    Alapállapotban minden rendben, de ha megmozgatom bármelyik ujjamat, akkor a világoskék "kéz" rendesen mozog, követi a mozgást, mint eddig, de ott marad egy "fekete" kéz a behajlított ujjak helyén.

    Van még esetleg valaki másnak ilyesmi? Egyelőre azt se tudom, hogy mire guglizzak rá, mert magyarul is nehéz körbeírni a hibát :D

  • Raymond

    félisten

    válasz Rick3D #16060 üzenetére

    Nem forgalmazzak EU-ban ugyanugy ahogy az elodjet se. Importalnod kell ha ezt akarod venni.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák