Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz aero. #11323 üzenetére

    Közben telefonálgattam.

    Van új ETM a T6-hoz Bárdiban, kétféle is. Egyik 202 E ft, a másik "csak" 150 E, de ahhoz le kell adni a régit. (Mondjuk szerintem ez utóbbi akkor max. felújított lehet). Márkát nem tudtak mondani.

    Annyiban maradtam magammal, hogy kiszedem és megpucolom, de nekem ez nem megy, nincs hely. (Az ETM a szívósor alatt van. ). Ezt akkor realizáltam, mikor a légszűrőházat és a 4 db turbócsövet már lebontottam. :DDD


    A probléma az az, hogy mivel ezeknél már elektromos az etm, vagyis a pillangószelep-állítás, ezért a megpucolás nem biztos, hogy segíteni fog.
    Típustól függően vannak benne ui. műanyag fogaskerekek, amik elvásnak és ilyenkor nem tudja megfelelő pozícióba görgetni az elektronika a pillangószelepet, továbbá van még két ellenállás benne, ami megfelelő ohmos, de csak egy darabig (ti. amíg el nem öregszik).
    Mindegy is egy takkerolást megér, hétvégén megyek gumikezű ismerősömhöz, talán együtt kibontjuk valahogy.

    Naná, hogy a szétszerelő videó "kicsit" elő lett készítve, azért ez nem így megy:
    [link]

    Találtam egy kis leírást a kiszedéséről:
    [link]

    ETM-szétszedés:
    [link]

    Itt van a fogaskerék-kopásos videó:
    [link]

    Remélem, másnak is hasznos lehet az infó.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák