A Windows Phone 8 rendszerfrissítés elmaradásai miatt várható volt, hogy a korábbi modellek iránti kereslet gyengülni fog, mely a Nokia harmadik negyedéves eredményeire is negatív hatást gyakorolt. A júliustól szeptemberig tartó három hónap során a finn gyártó mindössze 2,9 millió Lumia készüléket értékesített, mely az előző negyedév 3,3 milliós forgalmához képest kisebb visszaesést jelent. Az igazi visszalépés azonban a Symbian-alapú modellek kapcsán figyelhető meg, melyek forgalma 3,6 millióra zuhant. A hagyományos mobiltelefonok frontján azonban a Nokia 4 százalékkal, 76,6 milliósra tudta növelni az eladásait, melyben fontos szerepet játszott az új Asha Touch sorozat 6,5 milliós forgalma is. Az olcsó mobilok növekvő népszerűsége azonban önmagában még kevésnek bizonyult a nyereségesség visszaállításához, hiszen a harmadik negyedév során a Nokia összesen 576 millió eurós veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, mely már a Nokia Siemens Networks 182 millió eurós nyereségét is tartalmazza.
Továbbra is gyengélkedik a Nokia
Azóta történt
-
Új formatervet védetett le a Nokia
Cserélhető akkumulátoros, kompakt „unibody” mobillal készül a finn gyártó.
-
Nokia Qi kiegészítők olcsóbban is
Németországban a brit áraknál sokkal kedvezőbb áron debütálnak az új Lumia tartozékok.
-
Már csak a hatodik a Nokia
Az okostelefonok piacán már a Research In Motion, ZTE és HTC is lekörözte az egykoron világelső finn gyártót.
-
Az okostelefonok háromnegyede Android
Az elmúlt negyedévben piacra dobott okostelefonok közül négyből három a Google operációs rendszerét futtatja.
Előzmények
-
Nokia Xpress – Lumia modellekre is
Rövidesen a finn gyártó Windows Phone sorozatára is elérhető lesz az új Asha modellek adattömörítéses böngészője.
-
Nokia Asha 311 - lehettél volna oktató
Talán a legjobb készülék lehetne az okostelefonokon kívül eső halmazban, de bosszantó apróságok miatt mégsem, vagy még nem az.
-
Élőben a Nokia és a Microsoft közös sajtótájékoztatójáról
A Nokia és a Microsoft közös sajtótájékoztatóján lehullt a lepel a két új Lumia készülékről.
-
Nokia Asha 305 - két kártya egy fapadon
Az Asha széria legújabb, kissé túlárazott tagja egyszerre két SIM-kártyával is megbirkózik, ám ezen kívül nem sokat nyújt a készülék.

- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Villanyszerelés
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- E-roller topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Yettel topik
- Nők, nőügyek (18+)
- További aktív témák...