A China Times beszámolója szerint az Apple és a Samsung nyomdokait követve a HTC is saját fejlesztésű processzorokon dolgozik, melyek azonban csúcsmodellek helyett az alsó kategóriában landolhatnának. Pontos részleteket egyelőre nem tudni, de a forrás szerint a tajvani cég és az ST-Ericsson együttműködési megállapodást kötött, így várhatóan a 2013-as termékpaletta számára már elérhetőek lesznek az egyedi processzorok. A gyártó lépése egyáltalán nem meglepő, hiszen így kevésbé függene a Qualcomm és NVIDIA stratégiájától és a gyártási nehézségeik miatti ellátási zavarokat is kizárhatná a képletből. A China Times arra is rávilágított, hogy a korábban kizárólag a legfelső szegmensben jelen lévő gyártó piaci részesedése egyetlen év alatt közel 60 százalékkal csökkent, mely miatt a termékstratégia jelentősen átalakulhat.
Saját processzort akar a HTC
Azóta történt
-
Bővített akkumulátor a készülék előtt
Az egyelőre be sem jelentett HTC Droid Incredible 4G LTE bővített kapacitású akkumulátora már a boltok polcaira került.
-
NVIDIA Kai – négymagos táblagép 199 dollárért
Az amerikai chipgyártó továbbra is az olcsó négymagos internettáblák piacát szeretné célba venni.
-
A HTC nem akar olcsó mobilokat
A tajvani gyártó vezérigazgatója nem szeretné, ha a gyenge minőségű készülékek miatt folt esne a gyártó hírnevén.
Előzmények
-
HTC One V - legenda csak egy one
A korábbi Legend formatervére építkezik a HTC új készüléktriójának legolcsóbb tagja, amely így sem egy filléres termék. Viszont egyedi.
-
Új pénzügyi főigazgató a HTC élén
Átadta a stafétabotot a HTC háromszáz millió dolláros Beats Audio szerződést aláíró pénzügyi főigazgatója.
-
HTC One X - egy telefon mind felett
A One széria csúcsa jött, látott és győzött: prémium anyaghasználat, ütős formaterv és előremutató hardver jellemzi a HTC újdonságát.