Nem olyan egyszerű 5G képes készüléket csinálni

Lu Weibing, a Redmi brandmenedzsere kicsit bővebben is kifejtette az 5G technológia nehézségeit.

Hirdetés

Anélkül, hogy viszonylag unalmas technikai részletekbe belemennénk, néhány alapvetést és egészen megdöbbentő adatot azért érdemes kiragadni Lu Weibing előadásából. Mint a mellékelt ábra mutatja, 5G modemet nem annyira egyszerű integrálni, mint amilyen egyszerűen hangzik. Nem csak az antennák elhelyezkedését kell újratervezni, de az egész struktúrát, nem beszélve a hőelvezetésről, miközben a trendek egyre vékonyabb, kisebb és nagyobb képarányú készüléket követelnek.

Meg nyilván ezer kamerát és egyéb nyalánkságokat. Az 5G hálózati kompatibilitás biztosítása a komponensek számának drasztikus növekedésével jár. Konkrétan 500 komponenssel több van egy 5G képes modellben, mint egy hagyományos 4G képes, NFC-vel rendelkező készülékben.A nyomtatott áramkör felülete is 20%-kal növekszik.

Egy 4G képes készülékben van két antennaköteg: 2/3/4G antennák a két rövidebb éleb, egy három-az-egyben WiFi/Bluetooth/GPS halmaz és egy különálló WiFi modem. Ha a készülék NFC képes, az plusz egy. Az 5G-hez összesen tizenkét antennahalmazra van szükség, amit nyilván el kell látni energiával és hűteni is kell, ami nagyobb akkumulátorkapacitást igényel, ami szintén helyigényes buli.

A szerkezeti kialakítást is annak megfelelően kell újratervezni, hogy a keretbe hány 5G slot kerül. Ezek mind negatívan befolyásolják a szerkezeti integritást. És bele kell passzírozni a nagy sebességű adatkapcsolat 50-100%-kal nagyobb energiaigényét kielégítő akkumulátort is. A nagyobb erőforrás és energiaigényű egységek hűtése pedig minimum folyadékhűtést igényel.

Ettől függetlenül a 4G képes Redmi K30 és a Snapdragon 765G szettel érkező Redmi K30 5G elvileg ugyanakkora telepet kap. A gyártó a Weibon osztotta meg az információt, ami alátámasztja a korábbi értesüléseket. A Redmi K30 4500 mAh-s telepet kap, amit 30 wattos gyorstöltéssel egy óra alatt lehet nulláról 100%-ra tölteni.

Előzmények