Megjelent Google Frankel kódnévvel a Geekbench adatbázisában a Geekbench 6-os tesztet lefuttatva egy egyelőre ismeretlen SoC. A Google Tensor G4-nél, mely a Pixel 9-es sorozatban található gyengébb szettről van szó az eredmények alapján, ebből arra következtethetünk, hogy egy korai prototípusról van szó. Viszont látni lehet az adatokból a CPU felépítését: egy prime-mag 3,4 GHz-en, öt mag 2,86 GHz-en és két energiatakarékos-mag 2,44 GHz-en. Az Android 15-ös rendszeren futva ezzel 1323 pontot ért el a készülék egyszálas és 4004 pontot többszálas teljesítményt vizsgálva. Az értékek alulmúlják a Pixel 9 Pro XL általit, hiába volt 12 GB RAM a teszteszközben is.
Az Android Authority korábban közzétett néhány megszerzett adatot arról, miként épül majd fel a CPU a Tensor G5-ben, azoknak az információknak megfelelőek a Geekbenchből kinyert adatok is. A lap szerint a nagy klaszterben ARM Cortex-X4-et használ a Google, a 2,86 GHz-es magok Cortex-A725-ök, míg az energiatakarékosak Cortex-A520-ak lesznek. Az erőmag és az energiatakarékos mag marad a Tensor G4-ből, viszont számuk változik, és az öt 2,86 GHz-es Cortex-A725 is újdonság lesz Tensor lapkán.
Valószínűleg ez az első eredmény, amit a Tensor G5-től látunk (forrás: 91Mobiles) [+]
Szintén újdonság lesz a Tensor G5-ben valószínűleg majd a GPU. A Google eddig az ARM Mali grafikus gyorsítóit használta a Tensor chipekben, a jövő évben viszont az Imagination Technologies (IMG) által fejlesztett DXT-48-1536 dolgozhat 1,1 GHz-en a Tensorban. Az új kétmagos GPU támogatni fogja a sugárkövetést, illetve a GPU virtualizációt is. Utóbbival kapcsolatos funkciókon régóta dolgozik a Google, a sugárkövetés pedig szinte csak a Pixel készülékekből hiányzott már a csúcskategóriában.
A TSMC-nél a 3 nanométeres N3E node-on készülhetnek a Google Tensor G5-ös lapkái. Az Apple is innen kapja az A18 Pro chipeket, viszont érdekes, hogy míg az A18 Pro elfér 105 mm2-en, addig a Tensor G5 állítólag 121 mm2 lesz. A Tensor G5-ben található, gépi tanulási feladatokért felelős TPU-ról még tudjuk a kiszivárgott adatokból, hogy közel 14%-os teljesítménynövekedést hoz a G4-hez képest 18 TOPS (INT8) teljesítménnyel. A továbbfejlesztett TPU néhány új funkciót is tartalmaz majd a Google fejlesztői számára, például beágyazott RISC-V magokat, amelyek lehetővé teszik a hardverben nem implementált műveletek futtatását, valamint az eszközön történő tanulás támogatását.
A Google által megosztott Android 16-os ütemterv szerint 2025 júniusában várható a megjelenése az új rendszernek, azzal egyidőben pedig a Pixel 10-es készülékek — és velük együtt a friss Tensor is debütálhat.