Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy megrokkanva kezdje az ember az ipart. Nem is érzem megrokkanva magam, de legalább tudom, hogy kell jól időt beosztani :D
    Amit műveltem (meló, konferenciák minden félévben, extra fejlesztés) kirívó, tudom. Fiatal voltam és kellett a pénz, így durván 40-60 ezres fix fizu (épp melyik félévben voltak hajlandók ösztöndíjat adni olyan cikkre, ami végzős mesterszakosok és doktoranduszok között indult bsc-s létemre) be tudott folyni évközben. Valaki mekizik, szórólapozik, én ezt csináltam.
    A problémát az alapanyagban, a diákságban (is) látom. A nagyja teljesen beleszarik. Hú egyetemista vagyok tehát buli csajok parti kocsma, tanulás? Tanulni minek, majd kipuskázom vizsgán! Beül mert közelező (bme-n ujjlenyomatot kell lehúzni mert esze lenne rá hogy vonalkódot, RFID kártyát vagy bármit másoljon) de telefont nyomkod végig (a wifit meg dhcp tartományt foglalja, én meg nem tudom a jegyzethez gyorsan leszedni az ábrát). Neki az egyenlet: diploma = pénz, egyetem = buli. A buliból nem adunk lentebb, de diploma kell, majd kipuskázza. Vagy be se megy vizsgázni mert tudja hogy semmit se tud! A cél meg a kettes.
    Ezekre bízzuk magunkat? Ezek lesznek a mérnökök? Szaladnak a hökhöz hogy brühühü de nehéz, a sörváltóra viszont két hétig edz. Kicsit visszás. Főleg amikor a vizsgalécet olyan magasra húzzák, hogy aki tanul, annak aránytalanul sokat kell rá tanulni és kettest épphogy eléri, a puskázók meg röhögnek hogy "de hülye aki tanul, mert ők megajánlott ötösre kipuskázták a zéhákat!" (megtörtént eset)
    Na most milyen informatikushiány van? Jó fiatal informatikusból meg egyáltalán jó fiatal szakemberből van hiány! Ráadásul ez a fajta, amelyik 500 nettóval akar kezdeni heti 40 perces munkaidővel, miközben Andersen életműve a nyomába se ér az önéletrajzának! Csak sajnos ezek vannak már többségben!

    Bélabá

  • bambano

    titán

    válasz emvy #200 üzenetére

    én azt pedzegetem, hogyha ekkora hisztériát kell csapni az informatikushiányból, akkor lehet, hogy megalapozottabb lenne hisztériát csapni a munkaadók sóhersága miatt?

    mert egy-két kivétel még elmenne, de ha tendencia az, hogy nincs ember, akkor abból és a te állításodból az következik, hogy tendencia, hogy a bér alacsonyabb a szükségesnél.

    lehet egy olyan következménye a témának, hogy nem is az oktatás rossz, hanem a munkaadók smucigok. vagy pedig rámondjuk, hogy ez a gondolatmenet, amit leírtam, téves, akkor téves a kiindulási alap is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Béééla #201 üzenetére

    Nem véletlenül lapítanak ennyien a hozzászólásaidra :DDD Nem csuklasz? Szerintem sokan emlegethetnek :P Szoktak óbégatni, mikor fáj az igazság, de most még ez is elmarad?
    Ez után az következik, hogy bedugják valahová a szülők 3-400k nettóval mint "mérnök", a melóst alsóbbrendűnek tartja, köszönni sem tud, nemhogy szakmát. Minden problémát a melósok oldanak meg helyette, mert segghülye, harmadannyi pénzért... Aztán felveszi a jutalmat a fejlesztésért, amit nem is ő csinált meg. A kedvencem mikor szófordulatokkal lehülyézed és nem esik le neki :D

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz bambano #202 üzenetére

    Sóherságra: Mindig átnyálazom főnököm asztalán az önéletrajzokat. Rengeteg benne a kamu, a mögöttes tudás pedig még rosszabb. Bevezettünk egy felvételi tesztet, ami annyira egyszerű, hogy elmondani nem lehet, mégis tízből kilenc ember elbukik rajta. Én sem adnék kezdésnek sok pénzt, inkább emelnék ha kiderül, hogy tényleg értékes emberről van szó. Ha meg nem az, annyit is érdemel.
    Én úgy látom szakemberhiány van, a nagyobb probléma, hogy a munkanélküliség még nagyobb, hiába trükközik a kormány a beleszámolt közmókásokkal a statisztikán. Aztán ezek az emberek próbálnak elhelyezkedni, bárhol. Ugye mindenhonnan a leggyengébb embereket küldik el először. Lehet logikázni mi következik ebből.

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz CounterBoci #203 üzenetére

    Sajnos szoktam csuklani reflux miatt, bár lehet hogy az ok-okozati viszony fordított :DDD
    Egy alkalommal csak a fél egyetem haragját sikerült kiérdemelni, máskor pedig csupán a teljes HÖK vezérkart haragítottam magam a hasonlók nagyon nyilvános kimondásával. Valamiért az igazság fáj.

    Bélabá

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Béééla #205 üzenetére

    Egik exem hök elnök volt az EKF-en. Hogy osztottam szerencsétlent egyfolytában. Meséli milyen lesz a következő program. Milyen feladatot kell megcsinálni a falakon kívül, a városban. Meg minden csapat mellé lesz kísérő. Meg mertem kérdezni, hogy minek. Mert olyan részegek lesznek az emberek, hogy kell rájuk vigyázni. Én kérek elnézést. Egyszer szerveztek olyan programot, ahol nem volt alkohol, senki nem ment el. Egyetlen egy ember sem, ha hiszed, ha nem.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tigerclaw #112 üzenetére

    programozokent / IT szakemberkent valos angol felsofok nelkul kb eselytelen. egyszeruen nem tudja magat az ember kepezni, amig leforditanak mindent addig meg evek mennek el. angol felso nelkul meg az ember nem tud dokumentaciot gyorsolvasni.

    nemlehet: MSC mellett vegig dolgoztam, 70 oras munkahetet atlagban tartva. a melo es a tanulmanyok mondjuk atjarhatoak voltak, plusz adott esetben harom heti 100 oras heti atlagot is tudtam produktivan tartani (aztan a harmadik het vegen verzo orral mentem haza, de ez mas kerdes). jo jegyekkel.idore kesz lehetett volna, ha a diplomamunkanal nem kap el a "minoseget akarok", mas kerdes, hogy a minosegbol jelenleg alakul egy publikacio, remelhetoleg egesz jo nemzetkozi impakttal.

    de ez hosszu tavon nem tarthato.

    CounterBoci: szerveztem non-alcoholic alternativ golyaprogramot (kocsmatura alternativa), hatalmas sikere volt. ok nyugatabbra, de szinten student unionoskent.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • bambano

    titán

    válasz proci985 #207 üzenetére

    "programozokent / IT szakemberkent valos angol felsofok nelkul kb eselytelen.": szerintem meg nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz bambano #208 üzenetére

    cutting edge pedig angolul lesz.

    felsooktatasban tanulokent meg kb egy rendes diplomamunkat nem lehet literature survey nelkul megirni, az meg stabil angol nelkul nem igazan kivitelezheto. ha fontos a kurrens tudas.

    CISCOnal pl biztosan tobb ev a lokalizacios atfutas.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #195 üzenetére

    #186, Dr. Akula

    "Nincs semmi gond a tanácsadási, vagy épp a terméktámogatási munkákkal, CV szinten sem. Szerinted van?"
    Ha az az álmod akkor nincs, de ha programozó vagy, akkor semmivel nem szakmaibb mint egy zulu felsőfokú nyelvvizsga. :) Persze a szükség nagy úr, ha pénz kell, akkor az felülírja a vágyakat, de ha van rá mód, érdemes tovább keresgélni egy szakmaibb munka után., hogy a lemelózott éveket el lehessen könyvelni szakmai gyakorlatnak.

    Elárulom neked, hogy vannak fejlesztő (értsd: programozó) tanácsadók, az ismerősi körömben is, és amellett, hogy élvezik a munkájukat, igencsak kimagasló pénzeket vesznek fel (nettó 500k felett + juttatások még ezen felül). Terméktámogatásnál pedig nyilván nem a first level telefont felvevő titkárnőt kell érteni, hanem pl. sokadik szinten lévő eszkalációs mérnököket, akiknek a probléma megoldásához 1. meg kell érteniük az aktuális kódot 2. tudniuk kell kijavítani, de legalábbis javaslatot tenni rá.

    Ezzel szembern a mezei programozónak megmondja az architekt (vagy ha nincs, akkor szimplán a felettese), hogy mit, mikorra, mivel, hogyan kell lekódolni, az meg megcsinálja. Hát tényleg izgalmas álommelónak tűnik.:)

    #188, bambano

    én raktam össze, és ezzel az egyik munkafolyamat emberi munkaerő igénye 1 embernapról fél emberórára csökkent. akkor én mennyit termeltem? mert konkrétan semmit

    Bárcsak minden olyan jól mérhető lenne, mint a példád! Nem értem a kérdésed, tökéletesen mérhető, hogy mennyit termeltél.

    #190, Dr. Akula

    Ne felülit, csak átlagost. De ne magyar átlagost, hanem nyugatit!

    De mire fel? Miért? Lásd pl. bambano munkáját, ő egy magyar munkavállalót tett majdnem "feleslegessé", ergo egy magyar munkavállaló magyar munkabére a nyereség. Akkor miért kellene erre nyugati fizetést adni? Mert a főiskolát, egyetemet végigbulizó, de egy rendes felvételin nagy pofával hőbörgő, asztalra semmit le nem tevő vérpistike azt mondja, hogy nullára ide neki a havi félmillát?

    És akkor a kapitalizmus első számú szabályát nem is emlegetem fel, mert emvy már megtette.

    #190

    Ha a bérleti díjakat nézed, nem éri meg bérelni, annyiból a SAJÁT kecó törlesztője is kijön, és az egyszer a tiéd is lesz.

    Van róla fogalmad, hogy milyen fenntartási költségei vannak egy SAJÁT kecónak? Milyen felelősségekkel jár? Marha könnyen dobálóztok ám ezzel...

    amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatok

    Ez a mondatod azon kevés állítások egyike, amire még a talpam is ökölbe szorul.

    Az illető megegyezett egy adott fizetésben, amiért vállalta, hogy elvégzi a rá szabott munkát. Ha szabotálni akarja a melót, akkor azonnali kirúgás. Egyszer találkoznék egy ilyen mentalitású kollégával, a beszélgetés végén a HR felé venném az irányt, mert ne rontsa nálunk a munkahelyi légkört... Mondjuk nem nagyon lesz ilyen, mert errefelé egyrészt ismeretlen ez a kelet-európai hőbörgés, másrészt intelligens, felvilágosult emberek dolgoznak itt.

  • bambano

    titán

    válasz proci985 #209 üzenetére

    azt, hogy rendes kottát gyakorlatilag csak angolul fogsz találni, nem vitatom.
    azzal nem értek egyet, hogy ehhez olyan szintű felsőfokú angol tudás kell, ahogy azt egy nyelvvizsgaközpont elképzeli.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz vzozo #210 üzenetére

    "Lásd pl. bambano munkáját, ő egy magyar munkavállalót tett majdnem "feleslegessé", ergo egy magyar munkavállaló magyar munkabére a nyereség. Akkor miért kellene erre nyugati fizetést adni?": kinek?
    nekem vagy annak, akinek a munkája egyszerűbb lett?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Amit te is megerősítettél szóval nem értem mi a probléma.

    Nem tudom miben erősítettelek meg, kalt 1000 körül talán kapsz egy kisebb lakást egy nagyvárosban, erre még rájön a rezsi, esetleg parkoló, és pikk-pakk ottvagy az általam említett 1000-1500-as intervallum felső részén.

    Minél többet fektetsz be annál nagyobb hozamot szeretnél. 500 Ft-os órabér az nem hozam, az vicc.

    Igen, vicc, mivel te sem gondolhatod komolyan, hogy aki 1. normális egyetemet 2. tisztességesen elvégzett, az havi 80 ezer forintért fog dolgozni. Ilyen nem létezik.

    Csak éppenséggel nem az a normális, hogy csúszol nem?

    Mert mi van akkor, ha csúszol? Megbüntet a rendőr? Elfenekelnek a szüleid? Befenyít a barátnő, hogy fél évig nincs szex? Vagy mi van akkor?

    Nem éri meg csúszni, ha azzal minden esélyt megadsz magadnak egy "jobb" karrierre / életre?

    Te fizeted vagy a húsvéti nyuszi?

    Egy nyelvvizsgát? Ne nevettess már. Mennyibe kerül egy nyelvvizsga? Én még 2000 előtt tettem a nyelvvizsgáimat, de nem rokkantunk bele családilag, pedig még egy testvéremet is iskoláztatni kellett.

    Most te komolyan úgy tapasztalod, hogy a középiskolai angolképzés felkészít egy nyelvvizsgára?

    Én középiskolai német és angolórák + önálló otthoni tanulással, könyvek olvasásával, tévézéssel, Sierra kalandjátékokkal:), magántanár segítsége nélkül tettem le mindkét nyelvvizsgámat. Egyébként meg nem teljesen mindegy, hogy mire készít fel a középiskolai oktatás? Ha nem készít fel, akkor kész, szarni bele, hiszen te mindent megtettél, de az a fránya iskola nem készített fel, basszameg. Ugye?

    Egyszerűen kidobott pénznek érzem. Ehhez képest majdhogy nem felső fokon beszélek. Persze ez a HR-es kiscsajt nem érdekli neki a papír kell.

    Itt kissé a savanyú a szőlő effektust érzem. Vagy, ne is haragudj, szimplán hülye vagy: tudod, hogy kell, állításod szerint le is tudnád tenni, de nem, mert te jól megmutatod nekik. Whoa, remek stratégia!

    Szóval önmagában hogy elvégeztél egy általános gépész vagy mérnök infot kiemelkedő adott részterületet érintő tudás, tapasztalat nélkül túrót nem ér.

    Ébresztő! Ki mondta, hogy bármit is ér, ha végigbukdácsolsz? Még a BME is olyan, amilyen, de kb. az a csúcs Magyarországon. Akkor most mit kezdjünk egy bivalybasznádó "infós" főiskolai oklevéllel?

    Vagy úgy gondolod, hogy megintcsak megteszel mindent azzal, hogy szépen bejársz órákra meg vizsgázgatsz, mint egy jóllakott napközis, aztán kész, ennyi? Kicsit más elképzelésünk van a felsőoktatásról és az ottani lehetőségekről.

    HÁt ez az, mikor volt az a régen? 10 éve? 5 éve? A műszaki terület gyorsan változik

    Régen volt, de teljesen mindegy, mivel kurrens technológiákkal foglalkoztunk egyrészt alapképzés egyes tárgyain is, de szakirányon már mindenképpen. Mondom, az sem mindegy, hogy milyen egyetemen "vesztegetsz" el éveket...

    A cégnek sem tiltja meg senki, hogy értelmes elvárásokat támasszanak a gyakornokok felé.

    Mi az irreális elvárás? Én láttam felvételit az egyik munkahelyem gyakornoki programjában, általános] pozira, tehát alapvetően all-in-one képzés, aztán majd eldől mi lesz a gyerekből... Egyetemről kijött, nagymellényű arcok sem hálózati, sem fejlesztési, sem infrastrukturális, sem üzemeltetési kérdésekhez nem tudtak hozzászólni! És ne szopatásra gondolj, hanem olyan jellegű kérdések, mint pl. mi az az IP cím, mesélj a virtuális memóriáról, miért-mire használunk jogosultságkezelést, select * from table jellegű lekérdezést írni, etc... Amikor 20 emberből egyet tudunk felvenni (nem dolgozni, hanem képezni!), akkor az micsoda?

    oda és vissza is. Igen, remek élmény a tömegben állva a fékezgető villamoson tanulni. Mellesleg kérlek rajzolj műszaki rajzot a buszon, vagy írj jegyzőkönyvet. A fejedbe üvöltő kisgyerekekről és a mobilról zenét hallgatókról nem is beszélve. ideális tanuló környezet.

    Tehát szumma 3 óra? Azaz az életed 12%-át utazással töltöd, amikor semmit sem csinálsz, csak nézel ki a fejedből? Ez heti 15 óra, havi 60. (Viszonyításképpen itt jegyezném meg, hogy 60-80 óra alatt nulláról el lehet érni egy alapfokú idegennyelvtudást.)

    Most tényleg én oldjam meg az életed problémáit? Ne műszaki rajzolj, hanem olvass. Nézz filmet. Hallgass előadásokat. Nézz prezentációkat. Képezd magad, nem feltétlenül csak szakmailag, hanem bármilyen egyéb az élethez szükséges témában. Dugd be a füled, zárd ki a külvilágot.

    Életem egyik legkellemesebb időszaka a kiküldetéses munka volt, amikor minden reggel és este volt fél-egy órám amíg a szállodából beértem az ügyfélhez, illetve vissza - úgy, hogy nem nekem kellett vezetnem. Tudtam olvasni (szakmai és szépirodalmat), TED előadásokat, dokumentumfilmeket nézni, magammal foglalkozni, akármit csinálni, ami előre visz.

    Csak ne az legyen már az alap elvárás, hogy eleve megrokkanva lépjünk a munka világába...

    Megrokkanva? Mitől? Ne nevettess már ilyen késői órán...

    Lenne egy érdekes javaslatom: kicsit pozitívabb hozzáállás! És ha már a nicked sem az lesz, hogy mit NEM lehet megcsinálni, hanem azt kezded el nézni, hogy mit LEHET, na akkor jó úton fogsz járni.

  • strogov

    senior tag

    válasz proci985 #209 üzenetére

    Olvasni kell tudni. Beszéd csak akkor kell ha multinál komoly munkát akarsz végezni.

    A magyar kkv helyzet egyébként tragikus. Egyrészt pályázatok nélkül gyakorlatilag földbe állna az egész szektor. Teljesen piacképtelen amit a magyar IT kkv-k 95%-a csinál. Ennek megfelelő a fizetés is. pl. Székesfehérváron mint megyeszékhelyen egy kezemen meg tudom számolni azokat a cégeket akik nem senior/architect szintű embernek ki tudnak fizetni 200+ nettó bért. És mindegyik komoly "támogatásnak" köszönheti ezt.
    Ezen kívül a kkv-k gyakorlatilag soha nem emelnek fizetést. Aztán meglepődnek, hogy 1-2 év után lelép aki képzi magát.
    Megtörtént eset: Kollégám kilépett cégtől (később én is). Tulajdonosok elképedve mondták, hogy diákként vettük fel, kiképeztük aztán lelép. A valóság az volt, hogy egyetemi kutatásban megszerzett tudásával megmentett egy majdnem 100 milliós pályázatot. Közben otthon továbbképezte magát, hogy a pályázat ne bukjon meg. Miután a bent töltött túlóráit nem fizették ki és még mindig diák fizetést kapott, jelentkezett pesten multihoz. Itt felmérték, és expertnek megfelelő fizetéssel felvették.

    Legtöbb multinál viszont az angol nyelvű kommunikáció alap elvárás. Sokkal erősebb elvárás ez mint a szakmai tudás, mert aki nem tud a nem magyar szakemberekkel kommunikálni azzal kár erőlködni.

    Ahogy én látom minden szinten szakember hiány van, de leginkább angolul beszélő, magas szintű szakember hiányzik, mert aki jól beszél angolul/németül és fiatal, annak ez az ország nem sok lehetőséget tartogat ... egyébként itthon is megfizetnék, de nyugaton nem csak a fizetés több.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz bambano #211 üzenetére

    valos angol felsofokot irtam, nyelvvizsgakozpontbol ez csak es kizarolag a CAE.

    rigot es eclt pl eleve nem is lehet mas orszagokban EUn belul sem honositani (tapasztalat). gyakorlatilag semmit nem ernek.

    strogov: jo, de most IT/programozo allasokrol beszelunk, az szvsz komoly munka:).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • strogov

    senior tag

    válasz proci985 #216 üzenetére

    Nem feltétlenül. Junior IT-s simán ellehet csak angol olvasással ha a felettese magyar.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz strogov #217 üzenetére

    oke, de hogy lep tovabb?

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • bambano

    titán

    válasz proci985 #218 üzenetére

    van ez a page-up meg page-down gomb...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kovsol

    titán

    válasz bambano #202 üzenetére

    Igazából azért kell elég nagy bér, hogy más helyről átcsábítsanak egy tapasztalt embert. Viszont akkor az előző helyén alakul ki hiány, szóval semmit nem változott a helyzet. A szakemberek igazából csak körforgóban mennek a cégek között, de kevesebben kerülnek be a körforgásba, mint amennyi extra hely keletkezik.

    May the Force be with you!

  • kovsol

    titán

    válasz strogov #217 üzenetére

    És nem kell neki levelezni? Hogy dolgozik együtt esetleg külföldi csapatokkal? Ha csöng a telefon akkor odaadja majd az expert kollégának a kagylót ha véletlenül nem magyarul szólnak vissza?
    Vagy lehet én járok rossz úton, mert én eddig két multinál dolgoztam pályafutásom során.
    (egyébként mind a két cégnél előfordult, hogy volt olyan közvetlen kollégám aki nem is tudott magyarul)

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz vzozo #156 üzenetére

    "Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?"
    Miért lenne? A magyar középiskola igazából egy elfekvő, az általános iskolai tananyagot ismétli, picit kibővítve. A gimi fogalma pl. értelmezhetetlen. Elvileg az egyetem előszobája, gyakorlatilag meg olyanokat nem tanítanak amit már a lenézett szakközépben is, pl. integrálás, deriválás.

    "Szerinted ennyi a diploma?"
    Igazából ennyi. Egy pipa az önéletrajzban. Szükséges pipa, de semmi több. Mint a nyelvvizsga, jogsi. (Nekem is van.)

    "én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag"
    Én meg azt éreztem hogy semi koncepció nincs a tanrendben, egymásra dobált adathalmaz az egész. Az hogy bejön a tanár, "jó napot kívánok, az én könyvemből fogunk tanulni, kezdjük is, tétel, bizonyítás, tétel, bizonyítás... kicsengettek", az nem tanítás. Mit is tanulnunk egyáltalán? Mire lehet használni? Hova illeszkedik a rendszerben? Erre nincs válasz. Ez tökéletesen alkalmas arra hogy fejből leckét felolvasó embereket képezzünk, de hogy fog így gondolkozni, használni a beléöntött tudást? Ahhoz rendszerezni kéne az adatokat. Na ez nincs a BME-n. VIK, 1. félév, közgáz, határhaszon definíciója, parciális deriválással. Csókolom, mi az a parciális meg a deriválás, gimiből jöttem? Majd fogják tanulni matekból. De az jövőre lesz csak, ebből meg most kell vizsgázni. Vállvonogatás. Kalap szar a BME-s oktatás, csak a papírja ér sokat. De azt nem a tanároktól fogod megtanulni, hanem magadtól otthon. Így meg minek a tanár? Elég feltölteni a tananyagot a netre, aztán csak vizsgáztatni, csomó tanárt ki lehet rúgni, nem kell fűteni a termeket, ez lenne az igazi rezsicsökkentés.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Béééla #201 üzenetére

    Ezt látja a tévében is, a politikusoktól. Milliárdokról döntő mniszterelnöki tanácsadónak egy hétig kell keresgélni az érettségijét(!), a diploma hiánya már nem is kérdéses. Ez a példakép, minek tanuljon a fiatal, az mint látja csak a csicskáknak kell, ő nem akar dolgozni csak számolni a lóvét.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz vzozo #162 üzenetére

    Ha nem fizetik meg a szakmát, motivált tanuló se lesz aki ezzel akarja keresni a kenyerét. Ennyi pénzért ilyen ember kapható, megtalálja a zsák a foltját.

    A hsz-ekből jól látszik hogy nem történt itt semmilyen rendszerváltás, a kádári pangás folytatódik, csak a führert hívják néha máshogy. Nem az informatikával van a probléma, hanem az egész országgal, a mentalitással. A másik oldal pedig az "amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten" népi bölcsesség alapján idomul az elvárásokhoz. Az oktatásban koncepcióváltásra van szükség, magolókból gondolkodók képzésére, munkaadói oldalon meg motiváció erre, a munka megfizetésével. Aki az irreális elvárásoknak megfelelne, az már rég külföldön van, 10x ennyiért. Így sose lesz betömve a hiány.

    [ Szerkesztve ]

  • aaa3

    csendes tag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    "Havi mondjuk 30 kajára" - 20-30ból már három felnőtt eszik. úgy h mosogatószer, papír is a kosztpénzzel van számolva. inkább a számlákon halsz be...
    "Kell tankönyv is, fénymásolás, bérlet. Erre számoljunk kb 25.000-et (csak a bérlet 18000 körül van pesten egy félévre)." - 10ezerért már kapsz biciklit. pár száz egy esőkabát. könyvtár & használt amire nem elég, legyen 20e egy félévre, nem havonta.
    a többit nem vitatom, albi annyiért talán nincs is még legalja sem, de eléggé el vagy szállva az igényekkel... az életszínvonalat csökkenteni kell, nem milliókat SZARRA elverni. te nem sajnálod rá a pénzt? csak hogy ilyen hülyeségekről ne kelljen lemondanod? mert sztem messze nem kerül ennyibe egy diploma. ja meg "megalázó"... az ilyeneket el kéne felejteni. az már inkább az ahogy bánnak veled egyes munkahelyeken de az más kérdés, nem anyagi. paraszt, csini, többet kap, és? ez van. megalázó... meg terhelő, a hajtás, az lehet. de ne éljünk már be érzelmeket egy pénzösszegbe. off:milliónyian örülnének 500/h nak is, de sok melóért irreálisan sok, mini alá meg nem lehet legálisan menni... úgyhogy így marad.

    utóirat. hát mióta pár éve vannak ezek a horribilis lehúzások pl bukott kredit, utóvizsga stb után, na az tesz rá sokat. egy rablás, semmiért. sztem egyébként nem lenne gond államin.

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • aaa3

    csendes tag

    válasz dabadab #158 üzenetére

    vagy inkább azért nem kellene elhinnie, mert annyiért sem veszik fel. mi ez az optimizmus?

    (szerk, na nem oda, nem arra mondom, úgy átlagban a munkaerőpiacon. az a hirdetés talán valami 1:1000 nem olyan mint a többi)

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • Jhonny06

    veterán

    válasz aaa3 #225 üzenetére

    Ez hogy jött ki? Ha 1 felnőtt 1 nap mondjuk 1000ft-ot költ kajára, az már kapásból 30k egy hónapban. És 1000ft-ból 3 étkezést megoldani, hát.. :U + még mosószer meg minden benne van? :D LOL

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Goose-T #172 üzenetére

    miért, milyen a hozzáállása? tisztességes, dolgos, és a munkáján belül tanult is folyamatosan, kö9vette az újdonságokat. sok "belesz*rok"-kisk*cs*g meg csalóg*ci van ám aki nem ilyen. de lám, tényleg őt kell kukázni. szal, miért?

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz kovsol #221 üzenetére

    Mindenképp kell az angol. De azért túlmisztifikálni sem szabad, hacsaknem nagyon magas pozicióról beszélünk akkor többnyire bőven elég egy átlagos szóbeli tudás, inkább az írás legyen erős.

    Mert az IT-ban azért többnyire irásban történnek a dolgok (specifikációk, tervek stb), a kommunikáció általában email vagy valamilyen írásos forma (pl. chat)).
    Az ritka hogy a magyar IT-snak angolul kell beszélgetni a japán anyacég managerével és ez hacsaknem egy véletlen összefutás a céges vacsorán, erre a célra általában tényleg vannak dedikált emberek/kapcsolattartók.

    Külföldi csapatokkal való kapcsolattartás dettó, azért az nem úgy szokott menni hogy pl. a francia fejlesztő csapatból Jean egyszeri programozó random felhivja a magyar csapatból egyszeri programozó Bélát telefonon.

    Az architectek igen, de a munkaerő nagy része általában irásban komunikál egymással angolul és nem telefonon közvetlenül.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Tikakukac #180 üzenetére

    nem, pest sem jobb tészta, ott sincs. azaz van csak 100x jelentkezőkkel, meg 3hónapasztcsá, stb. jó, jobb, eliszem én hogy ott még rosszabb, csak már úgy hangzott mintha itt könnyű lenne.

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • DaveJr

    őstag

    válasz Dr. Akula #190 üzenetére

    Aham. Ha nyugati átlagot fizetnének akkor azzal már a magyar átlag fölé kerülsz.....ééééés máris körbe értünk. Ez a probléma. Mindenki a "nyugathoz" hasonlítja a dolgokat. De nem ott vagyunk. Ezt kéne először tudomásul venni.....

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz CounterBoci #182 üzenetére

    "Azt veszem észre, ez általános. Egyszerűen nem értem miért nem érdekli semmi a fiatalokat. ... de az emberek lettek ilyenek."

    so true... mondjuk, az is lehet, h maguktól sokan mindig is ilyenek lettek volna, csak volt még nyomás, vezetgetés stb rajtuk, őket, meg kevesebb lehetőség elszórakozni az időt mintha kokain lenne komolyan annyi minden üres cirkusz van már h ez elnyeli őket. könyvek... á. de szgépen is, 90es évek: régen volt egy két neves játék pl quake, opflash oszt csá. ma meg százával évente, ingyenesek is, ... ki a francnak? a bőség zavara már inkább taszítja az embert. (meg kinő belőle), de nem őket.

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz DaveJr #232 üzenetére

    "Mindenki a "nyugathoz" hasonlítja a dolgokat. De nem ott vagyunk."
    Tényleg? Az áraink már ott vannak, sokszor le is hagyják azt. (Ismerős az hogy x dollárból x euro lesz mire ideér? És arra még jön a világbajnok áfánk, meg minden odébbrugdosó haszonkulcsa.) Akkor a béreink is nyugodtan lehetnek ott. Egy magyar orvos / tanár se dolgozik kevesebbet mint a nyugati, sőt. És valószínű a nyugati programozó se szakad bele annyira a munkájába mint a magyar.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz aaa3 #226 üzenetére

    "vagy inkább azért nem kellene elhinnie, mert annyiért sem veszik fel. mi ez az optimizmus?"

    Nem optimizmus, tapasztalat.

    "úgy átlagban a munkaerőpiacon. az a hirdetés talán valami 1:1000 nem olyan mint a többi"

    Ha nem olyan lenne, akkor rettenetes tuljelentkezes lenne ra es ket het alatt eltunne - ehhez kepest mar majd' egy eve folyamatosan kapja az upokat.

    DRM is theft

  • DaveJr

    őstag

    válasz Dr. Akula #235 üzenetére

    Lehet hőbörögni ezeken a dolgokon de semmi sem fog változni attól, hogy sokszor elmondod.
    Amit leírsz nagyából igaz. (az x dollár = x euróval a gyártókon múlik). És pont emiatt soha sem fogod megkapni a nyugati átlagot. Mert nem csak a fogyasztókat terhelik az adók.
    Ahhoz hogy egy cég kifizessen neked 200 ezret ahhoz neked durván 400-at meg kell termelned. És még ez csak a nettód + a járulékos költségek. Még sehol sincs a rezsiköltsége a cégnek meg a többi.

    Én sem szakadok bele a munkába. 8 órát dolgozok nem 8 és felet. De abban a 8 órában leteszek valamit az asztalra. És ezt a cég is látja és ennek megfelelően jutalmazza....

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Dr. Akula #223 üzenetére

    szerintem ez enm ezért van. lövésem sincs, h miért, de ennél sokkal súlyosabbnak látszik.

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz bambano #219 üzenetére

    badum tss:DDD

    (#221) kovsol: ja, nekem is van kollegam aki nem tudja a helyi nyelvet. tanulni tanulja, de alapvetoen amiatt vettek fel, mert specialis tudasa van, hataridok nem mennek odebb, illetok meg hiaba eszmeletlenul okosak, ido nelkul nyelvet tanulni nem megy.

    kave/kajaszunetben emiatt a helyi es az angol is hivatalos nyelv.

    egyebkent van meg egy magyar munkatars, vele megesett, hogy privat beszelgetesben 5 perc alatt a harmadik nyelvnel voltunk, mert par szabalyozast csak a helyi nyelven tudtunk, aztan ahogy atmentunk szakmara hirtelen annak a nyelvnek a terminologiaja kellett.

    btw: fizetes egy szint felett nem minden, egyeb dolgok is szamitanak.

    strogov: ha kint vegezte a gimnaziumot egyszerubb a kinti felsooktatas.

    hugommal kozoltek a SOTEn a folyoson (!), hogy hiaba van kulfoldi erettsegije, mivel magyar allampolgar, nem mehet angol kepzesbe. varjon egy evet, tegyen magyar erettsegit, utanna felvetelizzen. epp vegez a masterjevel itt.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • strogov

    senior tag

    Pályakezdőként a diploma nagyon fontos lehet. Ad egy támpontot a felvételiztetőnek. pl. akinek van diplomája az egy "projecten" már eltöltött minimum 3 évet és be is fejezte ... előbb-utóbb. Sok helyen a pályakezdőtől kérdeznek a szakdolgozatról és az értékeléséről.
    De akinek ez nem megfelelő irány az részt vehet OS project-ekben amik legalább olyan jól mutatnak a CV-ben mint a diploma.
    Az, hogy valaki otthon össze tud rakni egy frankó hálózatot senkit nem érdekel. Az sem milyen frankón takarít le egy fertőzött win7-et (mert ilyet pl. nem csinálunk). Magas fizetésért magas szintű tapasztalatot és tudás várnak.

    A kereset vs. költségek témakörhöz: Mi most kb. 600k HUF-ból élünk, ha párom visszamegy dolgozni akkor ez kb. 700k lesz. Ebből Magyarországon nagyon szépen meg lehet élni. Nyugaton viszont kb. a nyűglődéshez elég. Itthon egy kellemes 100-110m^2 lakást 20-25 millióból felhúzol. Nyugaton minimum 4x ennyi. 3 gyerekkel már nem szíves albérleteznék. Iskola hasonló. Hollandiában nemzetközi iskola 3000 euro/félév. Van állami iskola is, csak oda nem tudod beadni a gyereket ha nem kint született, mert nem érdekli őket, hogy nem tudja a nyelvet. Magyar állam nem fogadja el a külföldi érettségit, úgyhogy aki kint érettségizett annak itthon újra kell ha magyar állampolgárként magyar egyetemre szeretne menni. Külföldi állampolgárnál ez nem gond.

    A lényeg, hogy ez a kimegyek mert többet fizetnek ezt csak nagyon fiatalon lehet ennyire egyszerűen kezelni. Sajnos az aktuálpolitika miatt nagyon sokan akik még nem mentek külföldre rajtállásba álltak. Van olyan ismerősöm aki székesfehérvári, Londonból kihelyezték Fehérvárra. Londoni fizetés, kint adózott, de Fehérváron élhetne. Fél éve visszament és távmunkázik mert nem bírta a magyar légkört.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Jhonny06 #228 üzenetére

    pontosan így, leosztva. 500as keret, kicsit túllépve. banglades... miért, ti talán fél/készétellel meg minőségel számoltok, normális kajákkal, vagy miért tűnik ez olyan lehetetlennek? egy spóroló élethelyzetről volt szó! főzelékek tészta, kenyér vaj, krumplis ételek, de túllépés miatt simán fér mellé pl kilós párizsi csak 300 ft és napokig eltart. (1 ember 1 hét alatt nem eszi meg) kilós, mondom. nyilváén aki pár darab virslit vesz meg ugyanenniyért, stb az nem fog kijönni. 500 tartható de az tényleg ilyen demoralizáló. ittmár 15e helyett 25+ről beszélünk, abba kvázi-rendes húsétel is lazán befér, és sok extra. mindegy, nem arról van itt szó, h életcél, hanem aki nem akarja, nem kerül annyiba az élete, egy ideig, és akkor jut másra.(képzés,ház,repjegy,) ott még kolival számolt késbb már azt mondta, ingázik. meg csak a kaja részt vitatom, a többi tényleg nagy teher lehet, azzal együtt 70-90 minimum elmegy egy fizuból. csak nem a kajára. ha csak fejenként félkiló kenyeret számolunk, az kb 300 naponta, maradék 200ból jönek a ritkábban fogyó dolgok, és liszt kilója fele a kenyérnek - bár kétlem hogy abból 1 nap elfogyna 1.5 kiló- , amellé csak zöldség vagy egyéb hozávaló kell simán benne van 400 alatt, 100 marad a szirszarra ami nem 1 hétig jó.

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • dabadab

    titán

    válasz Dr. Akula #222 üzenetére

    ""Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?"
    Miért lenne?"

    Mert mondjuk az illető fel tudja fogni, hogy nyelvtudás (főleg angol) nélkül komoly tudásalapú munkát nem lehet végezni. Ilyenkor persze számít a családi háttér meg egyebek is, de ha már gimnáziumba jár, akkor azért ilyesmire illik gondolni.

    "Csókolom, mi az a parciális meg a deriválás, gimiből jöttem?"

    A deriválás nem gimnáziumi tananyag? (Én ott tanultam.)

    Meg akármilyen gyenge is az egyetem, annyi haszna van, hogy addig sem kell dolgozni, van idő tanulni :)

    DRM is theft

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz dabadab #242 üzenetére

    Mitől fogná fel? Az iskola nem nevel gondolkodásra, csak magolásra. Azt meg tudjuk jól mennyit ér a "nézz szét az úttesten" és a "sapkát, sálat vegyél" mantra.

    "A deriválás nem gimnáziumi tananyag? (Én ott tanultam.)"
    Nem. Én emelt matekos osztályba jártam, és ott se. Anyám gimis matektanárnő volt, tudtam volna róla ha az lett volna. :) Szakközépben az. Logikus magyar iskolarendszer...

    Az egyetem jó, csak a tananyag, tanrend fos, meg az oktatókat se tanításra motiválják, hanem darálásra. Elhiszem hogy sokat tud a Dr. Prof. XY, csakhát ha azt benntartja magában, akkor nem sokat ér mint tanár.

  • Goose-T

    veterán

    válasz aaa3 #229 üzenetére

    Dehogy követte az újdonságokat, le is írta, amit itt idéztem.

    Pontosan ez a fajta hozzáállás az, ami miatt már a HR-körben kukázzák az embert, várjál, le is írom az ilyen ember mondatsablonját:

    Én próbáltam/akartam <tetszőleges tevékenység, pl. tanulás, gyakorlás, sportolás> csinálni, de <tetszőleges külső körülmény, pl. nem hagytak, nem volt rá időm a munka miatt, másra kellett a pénz> miatt ez nem sikerült.

    Mindig csak a kifogásokat keresik, a tőlük független dolgokat okolják, mert úgy elhessegethetik a gondolatot, hogy esetleg ők a lusták, nem is akarták igazán, remélték, hogy nyugdíjig ellébecolnak a langyos vízben.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • dabadab

    titán

    válasz Dr. Akula #243 üzenetére

    "Mitől fogná fel?"

    Hogy nem teljesen hulye (attol meg,hogy az iskola nem nevel onallo gondolkodasra, meg nem tilos onalloan gondolkodni). Vagy mert otthon mondjak neki. Vagy az iskolaban. Ilyesmi.

    DRM is theft

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dabadab #242 üzenetére

    A deriválás nem érettségis anyag, max a tanár leadja ha olyan a csoport, hogy van értelme. Technikusin találkoztam vele először, de ott nem volt sok haszna, később a felsőoktatásban a matek1 témája volt, a félév alig harmadában lezavarták gyorsan az integrálás előtt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Dr. Akula #222 üzenetére

    "közgáz, határhaszon definíciója, parciális deriválással.": ezért utálom a közgazdászokat, hogy parciálisan deriválnak diszkrét függvényeket.

    "Csókolom, mi az a parciális meg a deriválás, gimiből jöttem?": én tanultam deriválást gimiben...

    "ez lenne az igazi rezsicsökkentés.": az igazi rezsicsökkentés az lenne az egyetemeken, ha az összevont karokon megszüntetnék a párhuzamosságokat. például amikor összevonták Debrecenben a Kossuthot meg az Agrárt, az Agráron ugyanúgy megmaradt az info meg a matek tanszék, miközben a Kossuthon van info kar, meg matek intézet.

    "Mit is tanulnunk egyáltalán? Mire lehet használni? ": ha erre nem jöttél rá magadtól, akkor benned van a hiba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz CPT.Pirk #246 üzenetére

    a deriválás nem tananyag gimiben? konkrét esetre fókuszálva pláne emelt matekos osztályban???
    ne már... én másodikban tudtam deriválni. másodikban behozta a tanár az azévi sima matekos érettségi feladatsort kisdolgozatnak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz bambano #247 üzenetére

    "ha erre nem jöttél rá magadtól, akkor benned van a hiba" Voltak olyan dolgok, amiket mikor leadtak, azt hittem soha nem fogom megérteni, hogy felér az agysebészettel. Aztán mikor elkezdtem dolgozni és találkoztam egyre több ilyennel, rájöttem, hogy kurva egyszerű, csak a hülye tanár nem tudta értelmesen elmagyarázni. Magamtól fél óra alatt rájöttem egy kézikönyvből, amit ő órákon át nem tudott megértetni. Nem mindig a tanulóban van a hiba. Sőt.

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #222 üzenetére

    Miért lenne?

    Úgyérted a nyelvvizsga. Talán mert egy intelligens, művelt ember a XXI. században legalább egy idegennyelven beszél? Egy középfokút letenni azért nem egy nagy varázslat. Persze, akkor nem lehet suli után tévét nézni meg bandázni 4 éven keresztül, hanem néha tanulni is kell.

    A magyar középiskola igazából egy elfekvő, az általános iskolai tananyagot ismétli, picit kibővítve. A gimi fogalma pl. értelmezhetetlen. Elvileg az egyetem előszobája, gyakorlatilag meg olyanokat nem tanítanak amit már a lenézett szakközépben is, pl. integrálás, deriválás.

    Ajjaj, vannak itt bajok... Egyrészt tényleg nem tananyag a felsőbb matek, bár én tanultam fakton, elmondták, hogy az egyetemen az első hónapban majd használt veszem.

    Jah, és persze, általánosban ugyanazt tanultuk, amit gimiben, mesélj még, Andersen!:)

    "Szerinted ennyi a diploma?"
    Igazából ennyi. Egy pipa az önéletrajzban. Szükséges pipa, de semmi több.

    Tehát nem számít a kapcsolati háló, a kutatási lehetőségek, a nemzetközi akadémiai légkör és ezáltal további fejlődési lehetőségek, az ipari kapcsolatok, az önfejlesztő diákkörök, áh, mindez semmi. Oké, nyilván igazad van.

    A BME-ről neked a közgáz 1 maradt meg? Egy két kredites tárgy? Mit tettek ott veled, hogy ennyire felemlegeted? Szerintem simán része volt a mérnökképzésnek: egy talpraesett, széles látókörű, önállóságra képes mérnök megoldja, hogy levizsgázzon belőle.

    Ha nem fizetik meg a szakmát, motivált tanuló se lesz aki ezzel akarja keresni a kenyerét. Ennyi pénzért ilyen ember kapható, megtalálja a zsák a foltját.

    Tudod mennyit fizetnek? Olvastad azt a hirdetést? Segítek, idézek onnan:

    - Ha megfelelsz a teszten, és elvállalod az állást brutto 500.000 Ft-ot adunk kezdő bónuszként. (ennek a feltétele, hogy legalább 1 évig nem hagyod el a céget)
    - Kezdőknek szerintem itt az egyik legjobb a fizetés.
    - Amit még adunk a havi fizetésen felül:
    - br. 360k cafetéria
    - céges telefon
    - ingyenes fitnesszterem használat az épületen belül

    Mindezt kezdőknek, frissen vagy még nem is végzetteknek. Én nem ismerem a helyet, de szerinted az fos?

    A hsz-ekből jól látszik hogy nem történt itt semmilyen rendszerváltás, a kádári pangás folytatódik

    A kádári mentalitásra te vagy a legjobb példa, teljesen hülyének, egybites nyáladzó alattvalóknak nézed az embereket. Ha valamit nem tanítanak meg, akkor azt szerinted nem is kell tudni. Majd az állam atyuska mindent elintéz, az egyén nem felelős semmiért. Szánalmas.

    Remélem nem vezetsz télen, hóban, fagyban, ha nyáron szereztél jogsit - hiszen nem tanították meg, hogyan kell télen vezetni, tehát nem is kell tudnod! Kb. ez a mentalitás árad a szavaidból. Én szégyellem magam, hogy 2015-ben ilyen alapvető dolgokon kell vitázni.

    Tényleg? Az áraink már ott vannak, sokszor le is hagyják azt. (Ismerős az hogy x dollárból x euro lesz mire ideér? És arra még jön a világbajnok áfánk, meg minden odébbrugdosó haszonkulcsa.) Akkor a béreink is nyugodtan lehetnek ott. Egy magyar orvos / tanár se dolgozik kevesebbet mint a nyugati, sőt. És valószínű a nyugati programozó se szakad bele annyira a munkájába mint a magyar.

    Ez meg aztán szintén durván kádári mentalitás, amellett, hogy óriási butaság. Jól beszoptad a most regnáló magyar kormány propagandáját, miszerint Magyarország egy drága ország. Ez nem igaz! A béreknek pedig semmi köze ahhoz, hogy ki mennyire sokat vagy éppen keményen dolgozik. SEMMI.

Új hozzászólás Aktív témák