Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz proci985 #209 üzenetére

    Olvasni kell tudni. Beszéd csak akkor kell ha multinál komoly munkát akarsz végezni.

    A magyar kkv helyzet egyébként tragikus. Egyrészt pályázatok nélkül gyakorlatilag földbe állna az egész szektor. Teljesen piacképtelen amit a magyar IT kkv-k 95%-a csinál. Ennek megfelelő a fizetés is. pl. Székesfehérváron mint megyeszékhelyen egy kezemen meg tudom számolni azokat a cégeket akik nem senior/architect szintű embernek ki tudnak fizetni 200+ nettó bért. És mindegyik komoly "támogatásnak" köszönheti ezt.
    Ezen kívül a kkv-k gyakorlatilag soha nem emelnek fizetést. Aztán meglepődnek, hogy 1-2 év után lelép aki képzi magát.
    Megtörtént eset: Kollégám kilépett cégtől (később én is). Tulajdonosok elképedve mondták, hogy diákként vettük fel, kiképeztük aztán lelép. A valóság az volt, hogy egyetemi kutatásban megszerzett tudásával megmentett egy majdnem 100 milliós pályázatot. Közben otthon továbbképezte magát, hogy a pályázat ne bukjon meg. Miután a bent töltött túlóráit nem fizették ki és még mindig diák fizetést kapott, jelentkezett pesten multihoz. Itt felmérték, és expertnek megfelelő fizetéssel felvették.

    Legtöbb multinál viszont az angol nyelvű kommunikáció alap elvárás. Sokkal erősebb elvárás ez mint a szakmai tudás, mert aki nem tud a nem magyar szakemberekkel kommunikálni azzal kár erőlködni.

    Ahogy én látom minden szinten szakember hiány van, de leginkább angolul beszélő, magas szintű szakember hiányzik, mert aki jól beszél angolul/németül és fiatal, annak ez az ország nem sok lehetőséget tartogat ... egyébként itthon is megfizetnék, de nyugaton nem csak a fizetés több.

Új hozzászólás Aktív témák