Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz vzozo #156 üzenetére

    Az fasza lehet, igazi álom. Egy 15 ezres kisvárosban, ahonnan óránként egy vonat megy Passauba.

    Magyarországon is van ilyen település, óránként közlekedő vonat teljesen korrekt. Főleg, hogy reggel és este sűrűbb csúcsidőben. Ha csak ennyi a kifogás... A HÉV meg szentendréről 40 percenként jár. De amúgy is csak azért mondtam, hogy teljesen normális távolságban még nagyvárosok környékén is simán lehet emberi áron bérelni. Amit te is megerősítettél szóval nem értem mi a probléma.

    Ez egy befektetés. Felnőttképzésben egy néhány napos tanfolyam kerül ennyibe.

    A cukor meg egészségtelenebb mint a stivia. Nem tudom mi köze ennek ehhez. Amúgy meg igen befektetés amit elvársz, hogy megtérüljön. Minél többet fektetsz be annál nagyobb hozamot szeretnél. 500 Ft-os órabér az nem hozam, az vicc.

    Nézd, én el tudtam végezni egy BME-VIK-et úgy, hogy mellette volt egy majdnem főállásom (tehát a többiekkel egyenrangú, felnőtt munkaerőként kezeltek, annyi különbséggel, hogy én átlagosan heti 25-30 órát dolgoztam csak), laborvezető voltam és önkéntes munkában egy relatíve nagy diákszervezet napi ügyeit is intéztem. Igaz, rá kellett húznom néhány félévet, de valamit valamiért.

    Elhiszem, ha csúszol úgy persze van időd rá. Csak éppenséggel nem az a normális, hogy csúszol nem? Amúgy én azt az esetet írtam le ha valaki terv szerint halad. Nekem is túlcsúszik a képzésem, van 15 kreditem a félévben, dolgozok is.

    Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?

    Te fizeted vagy a húsvéti nyuszi? Most te komolyan úgy tapasztalod, hogy a középiskolai angolképzés felkészít egy nyelvvizsgára? Én pl 1 évig dolgoztam az egyesült királyságban még sincs nyelvvizsgám. Egyszerűen kidobott pénznek érzem. Ehhez képest majdhogy nem felső fokon beszélek. Persze ez a HR-es kiscsajt nem érdekli neki a papír kell.

    Megbeszéltük? Tényleg? Szerinted ennyi a diploma?

    Ha visszaolvasol vagy 10 ember is megerősítette, hogy a papír semmit nem ér, a tudás számít, de mégis fontos, mert presztizs a cégnek és az első szűrőn átvisz. Nem az egyetemi képzés jogosultságát kérdőjelezem meg, de pl ha elvégzel egy Cloos robotkezelői tanfolyamot 2 hét alatt, lehet piacképesebb leszel mint egy 3 éves diplomával. Szóval önmagában hogy elvégeztél egy általános gépész vagy mérnök infot kiemelkedő adott részterületet érintő tudás, tapasztalat nélkül túrót nem ér.

    Nyilván a tanyag is erősen kérdőjeles, én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag. Igaz, jó régen volt már az.
    HÁt ez az, mikor volt az a régen? 10 éve? 5 éve? A műszaki terület gyorsan változik, ehhez képest mi még mindig csavarsajtót rajzolgatunk kézzel. Auto CAD legfeljebb szabvállba van, COSMOS-al végeselem modellezünk miközben 6x kiröhögnek ezzel az iparban. A legtöbb dolog amit tanítanak nem felesleges (bár a Közgáz 1-2, Vállgazd 1-2, Menedzsment vonalat azért megkérdőjelezem mennyire fontos) de elavult.

    Lásd fentebb, senki sem tiltja meg, hogy a felsőoktatás mellett dolgozzál. Főleg manapság, az internetes freelancermunkák világában.

    A cégnek sem tiltja meg senki, hogy értelmes elvárásokat támasszanak a gyakornokok felé.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni.
    Ebben nem hinni kell, ez tapasztalat. Persze van sok normális cég is, de a KKV szektor borzasztóan el van szállva.

    A topik tanulsága szerint azért vannak, akiknek sikerült...

    Állítottam én az ellenkezőjét?

    #159) vzozo
    Vázlatosan:
    - nem mondtam az ellenkezőjét, csak éppenséggel nem ez az elvárás és a normális. A bolognai rendszer lehetőséget ad erre, de nagyon más lenne a leányzó fekvése ha még mindig osztatlan lenne
    - Jah csak nem te választod meg melyik óra katalógusos és melyik nem. Nekünk abszolút hoki tárgyakból is volt jelenléti. Egyre inkább komolyan veszik ezt. Amúgy is a diák munkája az, hogy bejárjon és tanuljon.
    - oda és vissza is. Igen, remek élmény a tömegben állva a fékezgető villamoson tanulni. Mellesleg kérlek rajzolj műszaki rajzot a buszon, vagy írj jegyzőkönyvet. A fejedbe üvöltő kisgyerekekről és a mobilról zenét hallgatókról nem is beszélve. ideális tanuló környezet.
    - Ebben igazad van, a "szemét multik" sajnos messze a legjobbak ebből a szempontból.

    Zárógondolathoz: Ez így van. De lehetne ez sokkal könnyebb mindenkinek, csak senki nem látja a másik fél problémáit, illetve pl a hallgatók problémái le vannak söpörve pont az álltalad művelt módon. A nem tetszik akkor eltakarodhatsz hozzáállás abszolut nem konstruktív...

    (#174) Béééla

    Én sem mondtam, hogy ne lehetne megcsinálni. Csak ne az legyen már az alap elvárás, hogy eleve megrokkanva lépjünk a munka világába...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák